Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Дрогобицька прокуратура подала апеляцію до Львівського апеляційного суду на рішення міськрайонного суду щодо закриття справи про обвал будинку у Дрогобичі

Згідно з ухвалою від 17 листопада, яку оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень, Дрогобицьким міськрайонним судом кримінальне провадження проти двох комунальників через обвал будинку у Дрогобичі у 2019 році закрито. На підставі п. 10 ч. 1 статті 284 КПК України - через пропуск прокуратурою граничного терміну скерування обвинувального акту.

Також суд залишив без розгляду цивільний позов постраждалих внаслідок обвалу будинку про відшкодування їм завданих їм збитків.

Як повідомив прокурор Дрогобицької окружної прокуратури Олександр Суровий, Дрогобицька прокуратура подала апеляцію на рішення міськрайонного суду щодо закриття справи про обвал будинку у Дрогобичі, внаслідок якого загинуло 8 людей.

За словами очільника Дрогобицької окружної прокуратури, якщо справу поновлять, то її розглядатимуть заново.
Чому закрили справу?

Дрогобицька прокуратура подала апеляцію до Львівського апеляційного суду на рішення міськрайонного суду щодо закриття справи про обвал будинку у Дрогобичі
Справу щодо обвалу будинку у Дрогобичі у суді не розглядатимуть, бо прокуратура подала обвинувальний акт невчасно. В ухвалі суду йдеться, що обвинувальний акт був складений та підписаний 24 липня 2020 року – тобто в останній день строку досудового розслідування. А до Дрогобицького міськрайонного суду його направили 30 липня 2020 року.

"Суд мотивував своє рішення тим, що обвинувальний акт був направлений до суду поза межами строків досудового розслідування. Тобто порахував строки, після ознайомлення залишалося два дні на скерування обвинувального акту, однак сам обвинувальний акт, хоч був затверджений в останній день строку досудового розслідування, однак в подальшому віднесли його до суду на декілька днів пізніше", – пояснює ситуацію прокурор Дрогобицької окружної прокуратури Олександр Суровий.

Тож Дрогобицька прокуратура подала апеляцію до Львівського апеляційного суду.

Не розглянули і позов про відшкодування збитків


Зважаючи на закриття кримінальної справи, суд залишив без розгляду цивільний позов про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обвалу частини будинку.

2 роки тому під завалами будинку опинилась Оксана Терлецька. Ось що вона каже про це: "Шукали винуватих, шукали тих людей, які причетні до того. Ще ми позивалися на відшкодування матеріальної шкоди, але позавчора я дізналася, що вирішили наш позов залишити без розгляду. Я винних не можу сказати, винна наша гнила система, розумієте? Винних самих людей, я не можу звинувачувати – ні майстра, ні інженера".

Потерпілими у цій ситуації слідство визнало 70 людей. Усіх їх забезпечили житлом. Проте люди подали позов про відшкодування матеріальних збитків.

"В мене пропали кошти, в мене пропало золото, таких речей, як цінних – нам не повернули. Потім, через три місяці, коли після реабілітації я стала на милиці, я поїхала на місце завалу. Наші речі відвезли під голе небо і я просто побачила таку картину, що йдуть цигани, собі що хочуть – беруть, в речах моїх дітей, і ніким та територія не охоронялася", – розповідає потерпіла Оксана Терлецька.

Нагадаємо, вночі 28 серпня 2019 р. в будинку на вул. Грушевського, 101 у Дрогобичі обвалився під'їзд чотириповерхового житлового будинку. Унаслідок цього загинули вісім людей. Причиною обвалення будинку стало руйнування середньої несучої стіни підвалу.

Було відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.270-1 (умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.2 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Підозру висунули працівники комунального підприємства – 58-річному чоловіку та 61-річній жінці.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментар

Володимир Справедливий 2 грудня 2021, 16:59
В Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано Ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду в складі головуючої судді Курус Р.І. у справі про кримінальне правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг та службової недбалості.
  • Подобається
  • 4
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: