Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

На кладовищі, де знайшли спочинок жертви радянської окупації, встановили меморіальну таблицю

У четвер, 5 жовтня, на вхідній брамі одного з найстаріших кладовищ Дрогобича, що на вул. Грушевського, було встановлено меморіальну таблицю жертвам радянської окупації. На ній надпис українською та англійською мовами: "На цьому кладовищі у спільній могилі поховані 74 жертви НКВС, закатовані у тюрмі на вул. Стрийській у червні 1941 року. За свідченнями очевидців, серед них – один із трьох Дрогобицьких священномучеників ієромонах ЧСВВ Северіян Бараник".

Небайдужі дрогобичани - громадські та політичні діячі прийшли сюди, аби віддати шану жертвам радянської окупації, які знайшли спочинок на цьому цвинтарі. Серед них були й представники товариства «Просвіта».

Один із представників ініціативної групи, яка опікується даним кладовищем, депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний подякував ініціаторам та волонтерам на чолі з п. Оксаною Коцко, котрі взялися за упорядкування кладовища. Воно буде внесене до туристичних маршрутів міста, а меморіальна таблиця нагадуватиме перехожим про трагічні сторінки нашої історії.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», історик Богдан Лазорак розповів про події червня 1941 року, коли перед наступом німецьких військ відбувалися розстріли ув’язнених українців у тюрмі на вул. Стрийській, та про поховання 74-х віднайдених жертв у спільній могилі 4 липня. Богдан Лазорак наголосив, що матеріали про ці страшні події варто упорядкувати у книзі.
Краєзнавець і журналіст Роман Пастух підтримав ініціативу видання книги, у якій доречно було би додати ретельний опис усіх похованих на цьому кладовищі, серед яких є чимало відомих осіб.

Панахиду на спільній могилі жертви НКВС відслужив отець Ігор Цмоканич. У проповіді він зауважив, що однією з основних ознак, яка відрізняє людину від тварин є поховання померлих. А стан цвинтарів відображає становище суспільства. Він закликав присутніх пам’ятати про тих, хто відійшов у вічність, молитися за них, а тим активістам, хто влітку долучився до прибирання й упорядкування кладовища, висловив щиру подяку.
За матеріалами Facebook, автор Ярослав Грицик
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: