Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Четвертокласники дрогобицького ліцею №2 разом з керуючим Ощадбанку поринули у світ грошей


Чудового сонячного дня учні 4-А класу ліцею №2 Дрогобицької міської ради вирушили на екскурсію до дрогобицького "Ощадбанку". Як завжди, радіючи, що не треба сидіти за партою, і що є можливість дізнатися багато нового та цікавого.
А екскурсія й справді була напрочуд цікавою, насиченою та пізнавальною.
Як завжди, успішний, і водночас привітний, керуючий дрогобицького "Ощадбанку" Володимир Бараняк радо погодився провести дітям екскурсію. І розпочав з того, що того, що сама будівля, де розташоване приміщення банку, ніколи не міняла свого призначення. Тут завжди були гроші.

Тут завжди "крутилися" гроші

- Дім під фінансову установу остаточно добудований у 1896 році. Хоча фундамент лівого крила ймовірно існував ще у 1874-му. У цій будівлі постійно працювали з грошима. Люди мінялися, мінялися банки і державне правління, але тут завжди "крутилися" гроші. Всі 125 років. - Резюмував п. Бараняк. І запросив вчительку ліцею Тетяну Василівну Слюсар-Калиту та допитливих дітлахів до приміщення фінансової установи.

Тим більше, що дітки зробили добру справу – в межах доброчинної акції принесли до банку зібрані кошти по 25 копійок. Які вже вийшли з обігу, проте Національний банк України та благодійний фонд "Таблеточки» проводять збір по всій Україні монет номіналом 25 копійок, які будуть використані для допомоги онкохворим дітям.Тож учні зробили добру справу – пожертвували монети хворим дітям на суму 138 грн. 50 коп. Загалом, від ліцею №2 м. Дрогобича було зібрано коштів більш, як тисячу гривень.

Першим, що кинулося у вічі присутнім, вінтажний сейф, якому більше 100 років і його досі використовують за призначенням. Його вага - 1050 кг.
У Київській Русі існувала прикраса, яку заможні люди носили на шиї – гривна

Згодом діти поринули у світ грошей. З розповіді п. Володимира вони дізналися, що гроші є різних видів.
- Ще в сиву давнину люди використовували замість грошей різні предмети (те, що мало цінність у їхніх очах на той час) – шкірки тварин, різні камінці, тощо.

В стародавні часи в Київській Русі існувала прикраса, яку заможні люди носили на шиї (т.зв. гриві). Від цієї назви утворилося слово "гривна". Згодом гривнею стали називати бруски срібла вагою приблизно в 16 гр.
А, оскільки, вони були коштовними, то якщо була необхідність купити якусь не дуже дорогу річ, від цієї гривні відрубували частинку, яку згодом назвали "рублем". Окрім того, в княжі часи в якості грошей використовували шкірки соболя, куниці, горностая. Як розмінні монети, і їх називали "кунами". - Узагальнив свою розповідь керуючий банку

Мабуть, не кожен з дітей знав, що на сьогоднішній день, як в пам'ять про ті древні часи слов'янські держави використовують назви вищезгаданих грошей - у Хорватії - це куни, в Білорусії та Росії - рублі, в Україні - гривні.

Більш допитливі та кмітливі звернули увагу на те, що на монеті завжди має бути номінал (вартість грошової одиниці).

Розповідь про пам'ятні та ювілейні монети України

Зацікавила школярів і розповідь про те, що НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ випускає т.зв. ювілейні або пам'ятні монети.
Ось наприклад, до 100-річчя Української дипломатичної служби була випущена така монета (див. фото)

З 21 червня Національний банк України ввів в обіг монету, присвячену Герою України, воїну-добровольцю з позивним “Міф” Василю Сліпаку. Четвертокласники дрогобицького ліцею №2 разом з керуючим Ощадбанку поринули у світ грошей
Ну і, як кажуть, своя "сорочка" завжди ближче до тіла. Тож на завершальному етапі пізнавальної екскурсії було продемонстровано і монету із зображенням Державного Ощадного Банку України.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: