Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Місцеву владу в регіонах закликають використати приклад Буковини щодо відслідковування контактів з COVID-19

Міністерство охорони здоров’я закликає місцеву владу в регіонах поширювати успішний досвід буковинських епідеміологів для відстеження контактних осіб з хворими на COVID-19.
Місцеву владу в регіонах закликають використати приклад Буковини щодо відслідковування контактів з COVID-19
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголошує на тому, що в час пандемії коронавірусної хвороби головним завданням епідеміологів спільно із місцевою владою – відслідковувати контакти хворих та локалізувати кластери поширення COVID-19 на рівні конкретних закладів та населених пунктів. І пояснив, що результати чернівецького пілотного проєкту, який став можливий завдяки підтримці Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, свідчать про потребу зосередити увагу на профілактичних та протиепідемічних заходах серед представників конкретних груп професій.


Епідеміологам, спеціалістам системи охорони здоров’я та місцевій владі варто приділяти увагу школам, оскільки під час освітнього процесу кількість контактів і ймовірність спалаху зростає. Також, значний внесок до цифр COVID-хворих додають організовані колективи та масові побутові заходи. Особливу увагу треба звернути на особливостях профілактики інфікування COVID-19 при домашніх контактах, в тих випадках, коли особа з COVID-19 перебуває на амбулаторному лікуванні вдома.

Рекомендації щодо відслідковування осіб, які контактували із хворими на COVID-19 були затверджені постановою головного державного санітарного лікаря України №7 від 2 серпня 2021 року. Наразі їх має використовувати кожна область.

Пілотний проєкт з відстеження контактних осіб з COVID-19 стартував у Чернівецькій області у червні 2021 року за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. Для його втілення використовують програмне забезпечення Go.Data.

За час впровадження проєкту ДП “Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” зафіксував 12 158 осіб, які мали контакт із підтвердженим випадком коронавірусної хвороби. Із них, у 889 осіб невдовзі підтвердили COVID-19.

Більшість випадків контакту із хворим в області прийшлись на людей, які проживають разом – таких 60%. Водночас, ще 16,5% осіб, яких вдалось встановити як контактними є однокласниками, 15% – сусідами, 3,5 – колегами по роботі та ще 5% складають категорію “Інші”.

Окрім відслідковування контактів, фахівці надавали консультативну допомогу контактним особам, пояснювали необхідність самоізоляції, медичного спостереження та лабораторних обстежень.

Запровадження пілотного проєкту також дало змогу проаналізувати дані по категоріях: розподілити випадки та контакти по віковій структурі, роду занять, встановити та візуалізувати розмір ланцюгів передачі, здійснити географічний розподіл, картування.

Відстежування контактів є одним із шляхів, щоб перервати ланцюжок передачі COVID-19, зменшити рівень захворюваності та смертності, пов’язаних із коронавірусною хворобою.

Вакцинація від COVID-19, контроль за дотриманням протиепідемічних норм, тестування та відстежування контактів – залишаються найважливішими складовими для ефективної протидії пандемії.

Реліз на сайті МОЗ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: