Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Лауреатка Міжнародного літературного конкурсу "Коронація Слова" Вероніка Мосевич вдруге презентувала свій історичний роман "Ґардаріка"

Лауреатка Міжнародного літературного конкурсу "Коронація Слова" Вероніка Мосевич вдруге презентувала свій історичний роман "Ґардаріка"
Напередодні 930-літнього ювілею славного міста Дрогобича у Культурно-освітньому центрі імені Івана Франка відбулася презентація історичного роману "Гардаріка" дрогобичанкою Веронікою Мосевич, яка вдруге стала лауреаткою Міжнародного літературного конкурсу "Коронація Слова". Приємно відзначити, що це вже вдруге українська письменниця презентувала свою творчість у рідному Дрогобичі.22 серпня у Дрогобицькій центральній бібліотеці імені В.Чорновола відбулася перша літературна зустріч з Веронікою Мосевич. Авторка презентувала дрогобичанам свої історичні романи про Ярослава Мудрого та шведську принцесу Інґіґерд "ҐАРДАРІКА, ТАЄМНИЦЯ ЗАБУТОГО СВІТУ" та "Біжи, Мартусю!". У сюжет другого роману покладені трагічні долі очевидців Другої світової війни, з якими особисто знайома авторка книги. [/i][/b]

Ідея написання роману "Ґардаріка" з'явилася у п. Вероніки саме від бажання показати історичну постать князя Ярослава Мудрого, не тільки, як державотворця, розважливого й справедливого правителя, а як відважного і романтичного юнака, який зустрів своє справжнє кохання із скандинавською принцесою Інґіґерд (див. відео).

Події відбуваються на тлі буремних часів, коли зведений брат Ярослава, Святополк, готує кровопролитну змову.
Чарівна ведуча п. Марія Олешницька разом з авторкою роману та його коректором Анною Розлуцькою під час виступів допомогли присутнім зазирнути в старі часи, уявити собі, що відбувалося тоді насправді, поглянути на все очима героїв роману і зрозуміти - чому поступово політика обернеться на взаємне кохання?


Літературним редактором і критиком істричного роману, а також щирим другом і порадником була п. Марта Стережило, яка довгий час пропрацювала викладачем української мови та літератури у Дрогобицькому ліцеї №2 (тодішньої ЗОШ №2, де навчалася п. Вероніка).
Варто відзначити, що Вероніка Мосевич багато років проживає в Німеччині, та про рідний край не забуває. Вона розповіла, що роман про епоху Київської Русі писала здебільшого після роботи, ночами, упродовж трьох літ. Роман базується на документальних свідченнях (див. відео). Особливо на тих, які стосуються походження князя Ярослава Мудрого. Авторка стверджує, що матір'ю княжича Ярослава була візантійська царівна Анна, котра вийшла заміж за Володимира Святославича, батька Ярослава Мудрого.


Презентація творчості талановитої письменниці відбулася в домашній, щирій атмосфері літературного читання авторкою уривків твору та приємного спілкування з письменницею, де присутні поринули у глибину щирих почуттів героїв роману, на далекі скандинавські береги, де шалений вітер, що дме з Аркони, віщує принцесі Інґіґерд (Інгігерді) любов та війну... І політичні зміни.
[i]
Ті, хто прочитав роман, шанувальники таланту відомої письменниці, поетеси, композитора, аранжувальниці, співачки, авторки пісень тепло, щиро відзивалися про перлини її творчості. Схвальні відгуки пролунали з уст відомого громадського та політичного діяча [b]Хосе Турчика
, шкільної вчительки п. Вероніки, Ольги Бутрій, наукового працівника Ігоря Розлуцького, директора і мудрого господарника Дрогобицької художньої школи Ігоря Шимка, тощо. Ще б пак! Адже картини Вероніки Мосевич експонувалися на виставках в Україні та за кордоном.Усі, хто не придбав книгу «Ґардаріка", мали змогу її купити і насолодитися читанням, майстерністю авторки створити сюжет, інтригу, поринути у глибину щирих почуттів героїв роману.

Вікторія ЛИШИК, член НСЖУ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: