Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Місцеве самоврядування підтримало ідею створення власного фермерського господарства. ОНОВЛЕНО.

Сьогодні на 13 сесії Дрогобицької міської ради було винесено проєкт рішення, яким передбачається створення ще одного комунального підприємства, де засновником буде Дрогобицька міська рада. Мова йде про створення КП «Фермерське господарство «Тарком» Дрогобицької міської ради з статутним капіталом в 200 000.00грн.

Місцеве самоврядування підтримало ідею створення власного фермерського господарства. ОНОВЛЕНО.


Дане рішення розглядалося постійними депутатськими комісіями, однак мало б піти на доопрацювання, оскільки проєкт рішення не містить у собі жодної аналітичної довідки з обґрунтуваннями, чи детальним бізнес-планом роботи цього КП. Такої думки дотримуються деякі депутати ДМР, котрі не проголосували за дане рішення.
На сесії питання створення КП «Тарком» презентував депутат міської ради Микола Рупняк, який займався розробкою бізнес-плану підприємства.
Як повідомляє пресслужба ДМР, створення комунального фермерського господарства в Дрогобицькій громаді переслідує декілька цілей:
По-перше, – це можливість створення якісної молочної продукції власного виробництва, якою можна буде забезпечувати садочки та школи громади, чи збувати в спеціалізованих магазинах роздрібної торгівлі.

По-друге – це можливість збереження цілісних земельних паїв, які наразі перебувають в комунальній власності Дрогобицької громади і на які вже сьогодні претендують чимало підприємців.
Фізично комунальне підприємство «Тарком» діятиме в Лішні, на базі орендованих приміщень виробничого комплексу КСП «Лішнянське», де вже є корівники.

Для здійснення діяльності підприємству виділять в користування 50 гектарів земель в Лішні. На них буде облаштовано культурні пасовища, де корів випасатимуть методом порційного випасання.

Ще 120 гектарів земель буде передано в користування підприємству під вирощування кормових культур: 40 гектарів – під багаторічні трави (заготівлю сіна та сінажу), 20 га – під кукурудзу на силос, 20 га – під зернобобові (соя, боби), 40 га – під зернові культури (на комбікорми).

Така структура посівних площ кормових культур при правильному агрономічному управлінні та запланованій урожайності здатна забезпечити потребу сотні молочних корів на зимово-стійловий період року (200 днів) майже на 100%, потрібно буде докупляти лише пивну дробину.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: