Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ДОПОКИ МИ ЖИВЕМО - НЕ ДОЗВОЛИМО УКРАЇНУ "СПУСТИТИ В УНІТАЗ ПУТІНСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ".

СПОГАДИ!!!
Виборюємо незалежність ми віками
і підіймаєм гордо символ цей свободи.

Пірнаємо в минуле ми думками,
і згадуєм, здобув хто нагороду?!


24 серпня на День Незалежності у центрі Києва відбувся Марш захисників України, організований ветеранами бойових дій. Без участі діючого нині президента та його свити. Рух колони учасників Маршу почався з вул. Володимирської і завершився на Майдані Незалежності.

Участь у марші взяли десятки тисяч людей, серед учасників - ветерани АТО, легендарний "Правий сектор", рідні військових, вдови та матері полеглих у цій ненависній війні з російськими окупантами, військові капелани, волонтери і прості громадяни. Дорогою до нас почали підтягуватися небайдужі соціально-свідомі громадяни. Тож колона весь час збільшувалася. Дуже тішуся з того, що й мені пощастило взяти участь у цьому грандіозному дійстві - на Параді Нескорених.


В голові колони організовано рухалися два військових автомобіля у камуфляжній сітці з прапорами України, а також автомобіль поліції. За ними йшла група матерів і родичів військових, загиблих на Донбасі, які несли портрети своїх дітей, чоловіків, родичів, та інші учасники Маршу.
Словами не можу передати, яке це було величне дійство! Збір учасників Маршу розпочався у парку ім. Шевченка. Охочі і бажаючі за свій кошт з'їхалися з усіх куточків України. Бо саме ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ ЇХ І ОБ'ЄДНАЛА. Нам не треба було зайвих слів, за нас говорили красномовні погляди, ми тисли одне одному руки, палко обіймались, і усі разом дякували нашим мужнім воїнам за те, що війна не прийшла до наших домівок! У цьому полягає тільки їхня заслуга!

Довгоочікуваний Марш зібрав людей різних політичних переконань, релігійних конфесій: в одній "коробці" марширували і прибічники п’ятого президента Порошенка і його противники. Об’єднало людей інше – віра в майбутнє України і незгода здобувати мир шляхом національного приниження. Оцього самого, взятого з дурисвітського гасла: «треба просто перестати стріляти». Я чула, як Марш Захисників проголошував: «Нам потрібна перемога!», І це не красномовність політикантства. Ні. Ці люди справді так думають і на формати припинення війни у вигляді «от ми просто розведемо сили – і все заморозимо» вони не згодні категорично. Не для того були всі попередні жертви.

Саме тому, спостерігаючи за реаліями сьогодення (а шоу від ЗЕкоманди, яке вони влаштували на День Незалежності під егідою шоумена Алана Бадоєва і про яке мені гидко писати, нагадувало собою "пир во время чумы"), капітан НГУ Денис Прокопенко знайшов в собі мужність і відвагу не віддати честь Верховному Головнокомандувачу, який у свій час сам "косив" від війська. І вперто не визнавав і не визнає, що в країні точиться війна. І кожен день маємо нові жертви!!!

І в той час, коли матері загиблих воїнів обливаючись сльозами, несуть портрети загиблих синів та дочок (цвіт нації), влаштовувати грандіозне шоу на даху будівлі та переспівувати Святеє Святих - Державний Гімн України - вважаю це верхом цинізму та зневаги до українців!

Так, я жорстко й конструктивно критикувала попередню владу державного правління, вказуючи на їх недоліки і помилки. Не збираюся ні в чому поступатися й нині діючій владі. І коли моє серце розривається від болю, пригадуючи ниці "мокшанські" жарти "95-о кварталу" про ебонітові палички, мовчати не буду! Скільки би фейсбук не блокував мене за мою непохитну та принципову позицію - не мовчатиму на неправду. Адже ніхто із цих "клоунів" не вибачився за свої тупі та ниці жарти. Зате пролунало вибачення перед Кадировим. Бо, мовляв, це - людина заповзята й серйозна. Сказав, що "відкрутить бошку за образу", і відкрутив би. А українці... Все стерплять... До пори, до часу...

Я ніколи не була маріонеткою представників олігархічних кланів, не обслуговувала їхніх інтересів. І ніколи не погоджуся з думкою Мосейчук, що "мову на хліб не намажеш". Бо, згідно з цією думкою, тоді й любов до України, почуття патріотизму, гідності і правдолюбства до "борщу не покришиш"...

Саме це й мали на увазі представники громадських організацій, коли під час Маршу захисників України кричали журналістам "Один плюс один": "Ганьба!", "Вас тут не повинно бути", "Мосейчук на хліб не намажеш" (відео додається).
Дуже мені сподобалася з цього приводу думка правдолюбця, журналіста, письменника, блогера Дмитра "Калинчука" Вовнянко про те, що ЗЕкоманду позиція ветеранської спільноти не влаштовує. Бо хоче ЗЕкоманда саме припинення війни за принципом припинення кримінальних розбірок між корпораціями – домовилися, вирішили, забули. На думку п. Дмитра, всю цю "катавасію" з парадом ЗЕкоманда затіяла з метою, так би мовити, «понизити градус мілітаризму», розвести в свідомості громадян поняття «незалежність» і «закінчення війни». І – прокололася.

Бо незважаючи на потуги ботів, тролів, айтішників, нацжон, яких у "прислугах" нині діючої влади хоч греблею гати, і які у соцмережах волали, що на Марш захисників вітчизни ніхто не приїде, парад все-таки відбувся. І пройшов масово, високоорганізовано. Та показав, що й частина прибічників Зеленського готова забути розбіжності з "порохоботами", до яких мене теж помилково зарахували т.зв. "зеленофіли". Що мене тішить. Не дивлячись на те, що мою маму назвали "бандерівською сукою". І що ці ж "зеленофіли" не проти діяти з "порохоботами" спільно, коли мова йде про безпеку країни і про формат закінчення війни. Та не врахували "миролюбці" того, що люди, які вийшли на Марш захисників нашої держави, не хочуть «просто перестати стріляти» і не бажають заморожувати все як є. Для ЗЕкоманди це – серйозна проблема. Це – реальність з якою доведеться рахуватися. Так, більшість громадян не люблять президента колишнього, і я від нього не в захопленні, – але й з президента нинішнього (якого мені просто важко сприймати, як діючого президента) вони питатимуть жорстко. Противники Зеленського – й поготів. Я особисто, дотримуюся думки, що уся відмінність діючої влади та опозиції в Україні полягає в тому, що одні, яких відсунули від владного "корита", голосно й сито плямкають, інші ж, ті які в опозиції до влади, голосно верещать і тикають тим, хто виконує державні обов'язки, помилками Януковича, його попередників, регіоналів, і нещадно критикують Свинарчуків. Які, до речі, сьогодні "розтворились" в партії "Зелених". Про них начебто вже й забули...

І мені прикро від того, що «Роттердам+» уже виявився найбільш вигідною схемою закупівлі вугілля. Я бачу що «про тарифи діючий президент Зеленський жартував». Я бачу що «альтернативи Мінську нема» - а ЗЕкоманда казала що війна іде бо на ній партнери Порошенка Свинарчуки наживаються. Я бачу, що зарплатні вчителям піднімати ніхто не має наміру, бо, мовляв, це не є у повноваженні президента, та й Верховна Рада ще надто "заслабка" для таких радикальних кроків - виконати свої обіцянки. Що чиновники, яких прив’язували до «свинарчуків» - гідні професіонали і їх треба залишити в "Укроборонпромі". І це далеко не весь перелік...


Але я веду усе це до того, що війну ні репом, ні хіп-хопом не переспіваєш, не перетанцюєш. Надувними кульками від неї неї "відхрестишся". На роялі її не переграєш. Вона чує вистріл залпів і розуміє професійну підготовку наших бійців, які починали війну не маючи належних боєприпасів, техніки, зброї, і вистояли завдяки волонтерам і меценатам. Одним з яких є Порошенко, як би його зараз не поливали "багном" та "помиями".
Я з повагою відношуся й до прибічників нині діючого президента. Та не дивлячись на моє ставлення до них, на їх наміри про те, що вони бажають жити в мирі та спокої і хочуть процвітання, заради чого й готові поступитися ворогові, забути про свою гідність, визнати любов до батьківщини та бажання мати цілісну, суверенну державу - помилкою. Вибачте, шановні, але воїни не готові за такі "принципи" гинути в пеклі війни. І вбивати! Ні за "псевдозниження" тарифів, ні за економічне процвітанння ціною відновлення показу "Сватів", ні за курс долара ціною свавілля на теренах нашої держави тітушок та "п'ятої колони".

А ті, хто пліч-о-пліч йшли зі мною на Марші ветеранів, хто оплакував полеглих під час Божественної заупокійної Літургії, підуть знову, бо заради того, щоб віддати шану воїнам війни з російськими окупантами, ми й з'їхалися з усіх куточків України. І попри усі сподівання влади та правоохоронних органів, які з нетерпінням очікували якогось зіткнення, жодного інциденту на заході не відбулося. І це свідчить про високий рівень організації та відданості своїй справі. Про те, що кожен з тих, які прийняли участь у Марші нескорених, не дозволить "спустити Україну в унітаз путінської пропаганди".

Не буду сперечатись я лише слабка жінка, якій іноді хочеться кинути все, опустити руки, огородитися стінами і повністю закритися від навколишнього світу, особливо, коли надокучливі критики починають давити своїми недолугими коментами на психіку. Але після Маршу нескорених я вже не можу собі цього дозволити. Бо саме зараз, коли ми переживаємо час певного антиукраїнського реваншу, в такі моменти згадую Мойсея, котрий натхненно молився Господові про захист свого народу. Того народу, який був зломлений рабством Єгипту, і часами бажав повернення в минуле - до "дешевого хліба і крівлі над головою". Тоді знаходжу в собі сили виховувати саму себе й вичавлювати з себе по краплині оту "тупу вівцю", як принизливо назвали "народні слуги" одну з представниць "древньої професії", до якої належу й я. Як часами охрещують мене доброзичливці, "борзописець".
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: