Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

В.о. генконсула країни-агресора Кулагіна занепокоєна демонтажем “Вічного вогню” у Дрогобичі

"Дипломати" генерального консульства Росії занепокоєні ініціативою громадських активістів та місцевого самоврядування щодо демонтажу Меморіалу пам’яті жертв німецько-радянської війни у центрі Дрогобича, знаного як "Вічний вогонь".
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Дрогобицької міської ради Андрій Ковч.
- Що ж, нешановне консульство держави агресора, точно не вам розказувати як нам на своїй землі жити, та як міжнародних норм дотримуватись.
Виведіть свої війська з України, поверніть Україні ті території які їй належать по праву, вибачтесь перед: тисячами дітей які втратили своїх батьків; тисячами матерів, які втратили свої синів; дружин, які втратили своїх чоловіків і лише тоді ми подумаємо чи варто з вами про будь що говорити! - Коментує ситуацію посадовець.
Нагадуємо, 3 серпня представниками громадських об’єднань міста відбулося громадське обговорення щодо демонтажу та подальшого облаштування цієї території. На «Кладовищі радянських воїнів», де розміщені 15 братських могил і три індивідуальні могили радянських воїнів, запропоновано облаштувати сквер чи інше місце пам’яті жертв Другої світової війни.


Московське генеральне консульство, розташоване у Львові, просить у Дрогобицької міської ради не демонтувати пам’ятник радянським солдатам “Вічний Вогонь” на перетині вулиць Самбірської та Івана Франка. Свою позицію представники країни-агресора виклали в листі, який надійшов на адресу Дрогобицької міської ради (див. вище).

Авторка листа в.о. генконсула Кулагіна просить у дрогобицької влади аби та захистила “Вічний вогонь”, посилаючись на різноманітні міжнародні зобов’язання, взяті на себе Україною.

Андрій Ковч також опублікував у себе на сторінці і відповідь Дрогобицької міської ради, яка відповіла, що вважає неприпустимим втручання держави-агресора у внутрішні справи громади Дрогобича та України.

До слова, громадськість планує на місці «Кладовища радянських воїнів» облаштувати сквер чи інше місце пам’яті жертв Другої світової війни. Хоча лунають пропозиції збудувати там транспортну розв’язку. Демонтовані елементи радянського меморіалу передадуть в музей «Територія терору» у Львові.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: