Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

«Кладовище радянських воїнів» у Дрогобичі, відоме як "Вічний вогонь", планують демонтувати та передати в музей «Територія терору» у Львові

Ще наприкінці липня у місті Лева демонтували центральну скульптурну групу радянського монумента слави – дві бронзові фігури – "батьківщини-матері" та червоноармійця, який тримає меч.

Цей монумент, за оцінкою Українського інституту національної пам’яті, не підпадав під дію закону про декомунізацію, не перебував на жодному балансі. Тому міська рада з громадою мала право ухвалювати рішення щодо демонтажу, заявивши, що це символ комунізму.

Взимку 2019 року зняли 30-метровий пілон, що прославляв "визволення" радянською армією Львова у 1939-му і, вдруге, у липні 1944 року. Весною цього року демонтували горизонтальну стелу з залізобетону і 43 горельєфи – зображення солдат і матерів. Тепер вже завершальний етап робіт – прибирають дві скульптури.


Дрогобицькі активісти, серед яких і депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний, переконані, що У Дрогобичі так званий "Вічний вогонь" потрібно демонтувати також, а останки нквдистів захоронити на цвинтарі. Це буде по-християнськи.


У подальшому там хочуть облаштувати громадський простір, до прикладу, облаштувати гарний сквер.

Меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни у центрі Дрогобича побудований у 1974 році на перехресті вулиць Самбірська, Івана Франка, Лесі Українки, Січових Стрільців і займає площу близько 15 соток. За даними дослідників, на цьому місці ховали співробітників підрозділів НКВС та МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях з УПА.

Представники громадських об’єднань міста неодноразово ставили питання про необхідність демонтажу «Вічного вогню» у Дрогобичі – як елементу тоталітарного комуністичного режиму. У вівторок, 3 серпня, міська рада оголосила громадське обговорення щодо демонтажу та подальшого облаштування цієї території.

Заступник мера Дрогобича Андрій Ковч висловив думку,що після громадського обговорення рішення про демонтаж комуністичного пам’ятника прийматиме Дрогобицька міська рада. Це буде орієнтовно на початку вересня.

«Як виявилося, настрої є різні. Є люди, які є противниками демонтажу. Є люди, яким байдуже. А є національно-патріотично налаштовані мешканці, які вважають, що не місце в Дрогобичі комуністичним символам. Можна сказати, що більшість людей за демонтаж», – розповів Андрій Ковч.

З його слів, після рішення про демонтаж на місці меморіалу проведуть дослідження, знайдені останки перенесуть на цвинтар. За офіційними даними, на «Кладовищі радянських воїнів» у Дрогобичі розміщені 15 братських могил і три індивідуальні могили радянських воїнів.

Далі там планують облаштувати сквер чи інше місце пам’яті жертв Другої світової війни. Хоча лунають пропозиції збудувати там транспортну розв’язку. Демонтовані елементи радянського меморіалу передадуть в музей «Територія терору» у Львові.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментар

Демонтувати остаточно 7 серпня 2021, 13:06
Прикро, що на 30-у році Незалежности нашої держави нащадки нквдистів намагаються нас переконати, що дана споруда є пам'яткою "свящєнной войни"... Священної для кого? Тільки не для боців за волю України, не тих, хтто гинув в продовжує гинути від ненависного чобота країни-агресора.
  • Подобається
  • 4
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: