Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Районна комісія ТЕБ та НС зобов’язали Бориславську міську та Східницьку селищну ради, їх виконавчі органи, комунальне підприємство” Вододар” Бориславської міської ради невідкладно здійснити усі можливі заходи щодо відновлення водопостачання

Дійшла до апогею водяна блокада українського курорту Східниця. Оскільки 1 липня комунальне підприємство Бориславської міської ради відключило централізоване водопостачання для селища.
Районна комісія ТЕБ та НС зобов’язали Бориславську міську та Східницьку селищну ради, їх виконавчі органи, комунальне підприємство” Вододар” Бориславської міської ради невідкладно здійснити усі можливі заходи щодо відновлення водопостачання
Про це йдеться у повідомленнях на офіційних сторінках у соціальній мережі Facebook Східницької селищної ради та Дрогобицької РДА.

На офіційній сторінці Східницької селищної ради у соціальній мережі Facebook зазначено, що під час наради начальник управління розвитку територій та інфраструктури райдержадміністрації Володимир Годяк у своїй доповіді зазначив, що Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» та іншими нормативно – правовими актами у сфері водопостачання не передбачено відключення споживача від послуги з холодного водопостачання за ініціативою виконавця цих послуг.


Однак, всупереч вимогам чинного законодавства України та незважаючи на те,що на даний час є чинні договори про надання послуг централізованого водопостачання між споживачем та КП «Вододар» Бориславської міської ради, 01 липня 2021 року Комунальне підприємство “Вододар” припинило водопостачання споживачам у селищі Східниця.

За результатами розгляду питання на позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, беручи до уваги доповідь начальника управління розвитку територій та інфраструктури райдержадміністрації Володимира Годяка було вирішено зобов’язати Бориславську міську та Східницьку селищну раду, їх виконавчі комітети, Комунальне підприємство «Вододар» Бориславської міської ради здійснити усі можливі заходи щодо відновлення водопостачання споживачам у селищі Східниця.

У коментарях під вказаною інформацією мешканці Східниці висловлюють відверте обурення рішенням районної Комісії питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка заміть того, щоб вирішити проблему водопостачання курорту у сорокаградусну спеку, зобов’язала Борислав і Східницю домовлятися далі. Жодної відповідальності КП «Вододар» Бориславської міської ради за грубе порушення чинного українського законодавства та самовільне припинення водапостачання в аномальну спеку не селища, а відомого в Україні та за її межами бальнеологічного курорту не поніс. На ніякі поступки «Вододар» не йде, а вимагає від Східниці підписання договору на своїх умовах. Лише за умов, якщо Східницька селищна рада підпише невигідний для громади Договір на постачання води КП «Вододар» погоджується відкрити вентиль подачі води на Східницю. І баста.

Усі починають розуміти, що ніхто не несе і, схоже, не понесе жодної відповідальності за те, що майже місяць на відомому українському курорті Східниця чиниться беззаконня та відбувається відверте знущання на людьми у сорокаградусну спеку

До відома: керівник житлово-комунального господарства Бориславської міської ради Олег Левицький зазначив, що рішення про відключення водопостачання зумовлене формуванням територіальних громад і тепер вони зобов’язані самостійно забезпечувати свої території водопостачанням. Робота в попередньому форматі, за словами посадовця, неможлива, бо комунальне підприємство Борислава несе значні збитки через поганий стан мереж трубопроводу у Східниці.

Заступник голови Східницької громади Петро Кость розповів, що Східниця вже заснувала комунальне підприємство, яке відповідатиме за водопостачання у громаді, а також є готовність відшкодовувати половину втрат та закуповувати воду у комунального підприємства Борислава, однак за відповідним тарифом, а не заявленим останніми. До цього ж, йдеться про готовність реконструкції мереж водопостачання, частину з яких уже замінено.

Відповідно до чинного законодавства, як доповів керівник управління розвитку територій Дрогобицької РДА Володимир Годяк, питання водопостачання зокрема відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування, проте відключення споживачів від послуги холодного водопостачання є не законним.

Відтак, районна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення- зобов’язати Бориславську міську та Східницьку селищну ради, їх виконавчі органи, комунальне підприємство” Вододар” Бориславської міської ради невідкладно здійснити усі можливі заходи щодо відновлення водопостачання споживачів у селищі Східниця.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: