Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Що буде перевіряти Нацсоцслужба і навіщо інспекторам надається можливість відвідувати людину за місцем проживання?

У країні змінюється модель надання соціальної підтримки, центр надання соціальних послуг переноситься до громад, що є зручним для людей, яким тепер не доведеться їздити в обласний або районний центр для отримання соціальних послуг. Адмініструванням цих послуг і контролем їх якості надання займеться Національна соціальна сервісна служба України. Про це повідомив голова Нацсоцслужби України Владислав Машкін у своїй колонці для інтернет-видання «Економічна правда».

«Людині вже не треба буде їздити до районного чи обласного центрів із заявами щодо призначення субсидій чи допомог. Достатньо буде заявити про свої потреби безпосередньо у своїй територіальній громаді або через утворений нею центр надання адміністративних послуг, чи подати заяву через старосту», - зазначив Владислав Машкін.

«По суті, Нацсоцслужба замінить собою діючу систему управління соціальним захистом населення. Ми готуємося до цього вже на наступний рік», - підсумував Владислав Машкін.
Що буде перевіряти Нацсоцслужба і навіщо інспекторам надається можливість відвідувати людину за місцем проживання?
Територіальні органи Нацсоцслужби вже створено у 16 регіонах України, в інших областях цей процес завершується, призначаються керівники. Тому найближчим часом служба розпочне свою роботу.

Що ж буде перевіряти Нацсоцслужба?


Перш за все, чи дотримано право конкретної людини на надання їй державної підтримки, чи правильно обчислено розмір допомоги чи субсидії, чи не порушено строки виплат, чи не вимагали з людини не передбачених законодавством документів.

Якщо говорити про соціальні послуги, то контроль спрямований на перевірку дотримання державних стандартів отримання соціальних послуг, їх якості, повноти та своєчасності.

Є у відповідному порядку також норми, які передбачають можливість інспектора прийти до конкретної людини – одержувача або претендента на отримання соціальної підтримки для складання документів про соціально-побутові умови.

На жаль, окремі популісти, не дочитавши проект Порядку, не зрозумівши його суть та спрямованість, квапляться заробити авторитет, поширюючи інформацію, що вже скоро інспектори будуть ходити по домівках, рахувати телевізори, зазирати в холодильник та робити висновок, чи "достойна" людина соціальної підтримки, або відбирати соціальні виплати. Це все абсолютна маячня.

Навіщо ж інспекторам надається можливість відвідувати людину за місцем проживання?

Виключно на запрошення людини для того, щоб надати їй допомогу в призначенні тієї чи іншої виплати, наприклад, підтвердити, що з нею не проживають дієздатні родичі, хоча й зареєстровані за тією ж адресою, і дати людині право на субсидію.

Довідка: Агентство стратегічних рішень  ShiStrategies є консультантом Проекту Міністерства соціальної політики України за підтримки Світового банку «Підготовка та впровадження інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо популяризації Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
У 2016-2019 роках команда Агентства займалася реалізацією проекту «Рука допомоги».
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: