Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Через наявність паспорта РФ (добровільне прийняття російського громадянства) будуть позбавляти громадянства України

Після того, як російські офіцери прийшли на територію України розрізати українським громадянам животи за українську мову і Прапор, письменниця Оксана Забужко чітко пояснила свою позицію: "Дискутувати з Путіним все одно, що з Гітлером: це неповага до мертвих..."

- Будь-який розбій, казала я, всміхаючись Штайнмаєрові з трибуни до болю в щелепах, – це якраз і є ВИХІД З ДІАЛОГУ, і продовжувати тепер з Путіним диспути на теми української мови й історії – значить підписуватись на ток-шоу “5 хвилин Гітлеру – 5 хвилин єврею”: thanks, but no. (У цьому місці в залі, пам’ятаю, зааплодувала одна людина – литовець Леонідас Донскіс, а перелякана модераторка кинулась мене перебивати, бо Путіна з Гітлером у Європі тоді ще публічно ніхто не порівнював, – трохи згодом, у кінці червня-2014, це зробила Даля Грибаускайте, і її вже передрукували всі ЗМІ, хоча ще й з коментарями: так поступово мінявся європейський щодо нас дискурс... - написала Оксана Забужко на своїй сторінці у Фейсбуці.


На законодавчому рівні її підтримали Народні депутати України: українська політична та громадська діячка, активістка, волонтерка Наталія Піпа, український журналіст, народний депутат України 7-го, 8-го скликання та 9-ого (у минулому керівник медійних компаній та телеканалів Тоніс та СТБ, УТ-1, Газети 24) Микола Княжицький, член політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода» (з грудня 2015 року по серпень 2019 року секретар Івано-Франківської міської ради), позафракційна Оксана Савчук.

Як повідомляється на сайті парламенту, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, за яким українців будуть позбавляти громадянства за отримання російського паспорта. Ініціатори цього законопроекту – народні депутати Оксана Савчук, Наталія Піпа, Микола Княжицький.

Проєкт закону №5822 “Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо автоматичної втрати громадянства України у разі добровільного набуття громадянства держави-агресора – Російської Федерації” зареєстровано у парламенті.
Нагадаємо, що 23 липня, Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 16 липня 2021 року про подвійне громадянство чиновників.
Через наявність паспорта РФ (добровільне прийняття російського громадянства) будуть позбавляти  громадянства України
Документ пропонує до декларацій, які зобов’язані заповнювати чиновники, додати окремий рядок про наявність подвійного громадянства.

Кабміну доручено забезпечити інформування на засіданні Ради національної безпеки і оборони України указом у серпні поточного року про результати виконання завдань, визначених у підпункті 2 пункту 1 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 лютого 2021 року “Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства”, введеного в дію Указом Президента України від 4 березня 2021 року № 85, стосовно розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проектів законів України, спрямованих на врегулювання питань подвійного (множинного) громадянства.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: