Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Випадок із проведенням "липового" конкурсу на посаду директора Грушівської гімназії №2, який відбувся в Меденицькій територіальній громаді 19 липня,обурив депутата Верховної Ради України Олега Синютку

21 червня більше пів сотні мешканців села Грушів вийшли на акцію протесту під селищну раду Меденич із вимогою прозоро провести конкурс на посаду директора (педколектив, батьки дітей, які навчаються в даній школі, активна громадськість) Грушівської гімназії №2, а результати попереднього конкурсу визнати недійсними.
Протестна акція тривала понад 4 години,і за словами активістів, голови селищної ради не було, лише його заступниця Марія Новаківська, а також голова конкурсної комісії Володимир Ільницький.

Згодом проблему обговорювали в стінах самої школи в Грушові. Обуренню педколективу та громадських активістів не було меж: людей цікавило: чому переможниця конкурсу ніколи не була в школі, де, згідно з підтасованими, на думку активістів, результатами, мала б обійняти посаду директора, не ознайомилась з проблематикою, а також не познайомилась з шкільним колективом. Активісти, журналісти, соціально-свідомі громадяни поцікавились: чи взагалі мешканка села Дорожів Руслана Грицюта, яка,згідно з результатами конкурсу, вступає на "новоспечену" посаду у Грушові, знає, де локально знаходиться ця школа?Голова онкурсної комісії Володимир Ільницький запевнив присутніх, що вона була в школі і знає всі проблеми навчального закладу.
Однак, коли педколектив попросив, щоб він "на гучномовці" зателефонував до пані конкурсантки і вона нас повідомила, що в школі не була жодного разу", - каже учасник акції Павло Данилишин.
Присутні під час обговорення проблемного питання люди стверджують, що конкурс на посаду відбувався з грубими порушеннями, а нова директорка отримала перемогу лише для того, аби в майбутньому школу закрили. Адже і приміщення школи, і прилегла до неї територїя є "лакомим" шматочком для нечистих на руку людей.
У Грушівській гімназії №2, що на Дрогобиччині, – понад сотня учнів. У школі повністю забезпечений навчальний процес, кажуть батьки, а тому категорично проти нового керівництва, а тим паче закриття чи реорганізації навчального закладу.
Представниця батьківського комітету пані Оксана, двоє дітей якої навчаються в цій гімназії, каже, що нову директорку ніколи не бачили й новиною про її призначення батьки вражені.

"Ані я, ані будь-хто інший з батьків не знає, що це за людина. Усі батьки шоковані і, звичайно, проти. А ще, за нашими спостереженнями, коли призначають нових директорів, то невдовзі закривають школи. Вчора ми були в Меденичах і нам озвучили, що йти три кілометри в школу для дитини – це небагато. Здається, що до того йде: спершу поміняють директора, згодом закриють школу. Поставлять свою людину і зможуть тоді робити, що захочуть. Іншого пояснення я не маю. Переконана, що конкурс на посаду директора відбувся з порушеннями".

Те, що конкурс провели з порушеннями, запевняє і його учасниця, директорка школи впродовж останніх 27 років Ганна Гіщак. Свою позицію вона має намір доводити в суді.

"Під час підготовки та проведення конкурсу відбулися порушення Закону україни про освіту, а саме – не було оприлюднено на сайті Меденицької ОТГ подачі кінцевого строку подачі документів для участі в конкурсі. Мав бути вказаний термін, відколи документів не приймають.

Наступне – не було оприлюднено етапів проведення конкурсу, тобто про дату його проведення. Конкурс мав відбутись 16 липня, але з невідомих причин його перенесли на 19 липня. Про це мене як учасника конкурсу офіційно не повідомили. Я сама вже телефонувала й дізнавалася".
У непророзорості конкурсу переконаний і депутат Дрогобицької районної ради Андрій Сливич.

"Конкурс директорів, за законодавством, мусить відбуватися. Але коли проводили цей конкурс, то зробили все для того, аби чинна директорка школи пані Ганна Гіщак його не пройшла. Було багато впливу сторонніх осіб. Опоненти вже мали заготовки відповіді на запитання, які були на конкурсі.

Активісти кажуть, що громада села хотіла познайомитись з майбутньою директоркою школи Русланою Грицютою і просили її прийти на зустріч. Вона спершу погодилась, але невдовзі вже сказала, що не прийде.

Мешканці Грушева обурюється і кажуть - конкурс з початку його підготовки і проведення супроводжується брехнею.

"Батьки і громада налаштована боротись і в результаті конкурсу вбачає корупційну складову".

Селяни вимагатимуть, щоби результати конкурсу на посаду директора гімназії визнали недійсними.

Зазначимо, що попередня директорка Ганна Гіщак, яка очолювала школу 27 років, брала участь у конкурсі. Однак каже, що проводили його з чисельними порушеннями і вже подала відповідні заяви в правоохоронні органи. За вердиктом конкурсної комісії новим директором повинна стати Руслана Грицюта, яка була директором початкової школі у селі Биків, поки її не закрили.

Громада Грушева зібрала 350 підписів за те, аби результати конкурсу було скасовано. Бо вже неодноразово піднімали питання про закриття цієї школи, а чинна директорка цю школу зберігала.

"Написали заяву у Дрогобицьку й обласну прокуратуру

У Меденицькому відділі освіти кажуть, що були готові до такого розвитку подій. Кажуть: людям буває важко попрощатися з посадою. Виконувачка обов'язків начальника відділу освіти Меденицької ОТГ Леся Ладанай (на поданій нижче знимці зліва, справа - Марія Новаківська) була особисто присутня на конкурсі на посаду директора й не помітила жодних порушень.

"Я була присутня на конкурсі й не бачила порушень – ані з боку конкурсної комісії, ані з боку самих кандидатів на посаду директорів. Усе пройшло згідно з чинним законодавством. У нас є відеофіксація, яку плануємо виставити на сайт селищної ради, можна буде переглянути відео. Ми були готові до того, що один з учасників буде оскаржувати питання у суді. Людині важко відпустити посаду. Якщо один з учасників конкурсу писатиме звернення у правоохоронні органи, то конкурсна комісія за потреби надасть відповідну інформацію", – запевнила чиновниця.

Кажуть, якщо дії комісії визнають неправомірними, тоді знову створять конкурсну комісію, а конкурс у цій школі відбудеться повторно. Натомість про закриття гімназії не йдеться. Принаймні цього року, а як буде далі – прогнозувати не беруться.

"Цю школу ніхто не закриватиме. Школу закривають, коли немає певної мережі. А там дітей достатньо. Зараз немає таких підстав. На майбутнє могла би бути невеличка реорганізація. Яка саме – сказати вам не можу, бо ми не знаємо, що буде завтра. Усе залежатиме від навантаження дітей у класі. На наступний навчальний рік школа функціонуватиме, а далі ми не знаємо", – підсумували у відділ освіти.

P/S Гучна справа, яку активісти підняли й не дадуть закрити, набула масового розголосу. Випадок із проведенням конкурсу на посаду директора Грушівської гімназії №2, який відбувся в Меденицькій територіальній громаді 19 липня обурив депутата Верховної Ради України Олега Синютку.
"Я був прикро вражений зверненням Ганни Гіщак – нині вже ексдиректорки Грушівської гімназії №2, що на Дрогобиччині. Пані Ганна очолювала освітній заклад упродовж останніх 27 років. Утім взяти участь у новому конкурсі на посаду очільника гімназії жінці просто не дали. У положенні щодо проведення конкурсу на заміщення вакантної посади не вказали ані кінцевого строку подачі документів для участі, ані етапів проведення конкурсу, також "забули" повідомити про зміну дати проведення: з 16 липня на 19 липня. Називається, хто знає – й так зрозуміє", – написав Синютка.
- Громадськість зібрала 350 підписів за те, щоб конкурс визнали недійсним через численні факти порушення законодавства. Директорка школи Ганна Гіщак вже подала звернення у правоохоронні органи про те, що конкурс відбувся з численними порушеннями.
- Я підтримую громаду Грушева, яка зібрала сотні підписів за те, аби результати конкурсу було скасовано, та вже скерував депутатський запит голові Дрогобицької РДА", – додав Синютка. Тим більше, що обуреній громаді заступниця голови Меденицької селищної ради Марія Новаківська повідомила, що добиватися справедливості можна лише через суд (див. відео).
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: