Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

В рамках проекту «Карпатська мережа регіонального розвитку" відбулося підписання договору щодо його реалізації (надання 250 тис.грн для облаштування Церкви свв. Косми та Дам’яна)

9 липня у Нижньому Солотвино Закарпатської області з ініціативи Асоціації "Єврорегіон Карпати-Україна", оголошено переможців одразу двох наборів програм конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад.

Загалом на конкурс було подано 472 заявки (від організацій Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей) - від органів самоврядування, громадських, благодійних організацій, агенцій регіонального розвитку, комунальних установ.
В рамках проекту «Карпатська мережа регіонального розвитку" відбулося підписання договору щодо його реалізації (надання 250 тис.грн для облаштування Церкви свв. Косми та Дам’яна)
Сьогодні, 21 липня, в Дрогобицькій районній раді відбулося підписання трьохстороннього договору між Асоціацією «Єврорегіон Карпати - Україна», Дрогобицькою районною радою та Благодійною організацією «Благодійний фонд родини Грицаків» на реалізацію проекту «Благоустрій пам’ятки архітектури місцевого значення - церкви свв.Косми та Дем’яна», що знаходиться на Дорогобиччині в селі Воля Якубова.


Серед підписантів: Дрогобицька районна рада на чолі з Андрієм Шевкеничом, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» на чолі з Галиною Литвин та організація-переможець «Благодійний фонд родини Грицаків» на чолі з Левом Грицаком.

Представниками від Дрогобицької райдержадміністрації були голова районної державної адміністрації Степан Кулиняк та в.о. начальника управління гуманітарної політики райдержадміністрації Надія Козар.

«Відповідно до підписаного договору, ми отримаємо 250 тисяч гривень на облаштування древньої Церкви у Волі Якубовій. Надзвичайно тішить, що це чудове село у Дрогобицькому районі, родом з якого, до слова, є мої дідусь та бабуся, а також звідси походить голова ОУН, полковник Андрій Мельник продовжує розвиватися. У межах іншого проєкту Єврорегіону, учасником якого також є «Благодійний фонд родини Грицаків», планується провести у Волі Якубовій Всеукраїнський фестиваль патріотичної пісні та поезії «Шабелина», отримавши грант на 200 тисяч гривень. Окрім цього, очікуємо на виділення з обласного бюджету близько 10 мільйонів гривень на ремонт дороги «Залужани – Воля Якубова», — розповів голова Дрогобицької районної державної адміністрації Степан Кулиняк.

До відома: під час засідання Конкурсної ради Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад було затверджено перелік проєктів-переможців Конкурсу. Проект 186-ККІ2021-1/Л «Благоустрій пам’ятки архітектури місцевого значення - церкви св. Косми та Дем’яна»став одним із переможців Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, що проводиться за кошти державного бюджету у рамках проекту «Карпатська мережа регіонального розвитку». Відповідно до рішення Конкурсної ради, обсяг фінансування проекту за рахунок коштів державного бюджету складає 250000,00 гривень (кошти можуть бути використані виключно на фінансування капітальних видатків).

Фінансування проектів здійснюватиметься Департаментом економічної політики Львівської обласної державної адміністрації на умовах та у порядку, визначених розпорядником бюджетних коштів.

Історична довідка: вперше назва місцевої Церкви Свв. Кузьми і Дем'яна згадується в документах 1507 р. Ерекційну грамоту отримала від польського короля Яна Казимира у 1668 р. Попередня дерев`яна двоверха церква була збудована в середині XVIII ст. за епископа Онуфрія Шумлянського.
Сучасна, дерев`яна, спочатку хатнього типу, збудована у 1827 р. (деякі джерела датують її 1824 р.). 1937 року церкву розширено добудовою бокових рамен. Зачинена з 1960 по 1989 р.

Святиня розташована поблизу центру Волі Якубової, неподалік дороги, на просторій ділянці з пологим ухилом. На північ від церкви є цвинтар. Церква видовжена у плані, двозрубна, безверха. До вівтаря, накритого трисхилим дахом, з обох сторін прибудовані ризниці, накриті такими ж дахами.

Внизу, по периметру стін вівтаря і ризниць влаштований металевий дашок, який захищає підвалини від замокання. До нави від заходу прибудований присінок з двома дверима, накритий двосхилим дахом. Бічний вхід існує у південній стіні нави. Церква оточена широким піддашшям.

Усі стіни раніше були вертикально шальовані дошками з лиштвами (сьогодні суцільно ошальовані горизонтально блок-хаузом (фальшбрусом), у повздовжних стінах нави для жорсткості конструкції влаштовані по три вертикальних бруси.

Оригінальні білого кольору вікна з декоративним дерев`яним обрамленням на жаль замінили сучасними металопластиковими, на північних стінах церкви встановили два кондиціонери. Нава накрита двосхилим дахом, гребінь якого завершує маленька сигнатурка.

Поблизу церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, у якої другий ярус менший і накритий пірамідальним верхом. Її стіни оббиті так само, як і церкви.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: