Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Сьогодні місто Дрогобич вшанувало пам'ять тих, хто був закатований військами НКВС

Сьогодні місто Дрогобич вшанувало пам'ять тих, хто був закатований військами НКВС
Минулоріч, 14 липня, в місті Котермака, на Меморіалі «Тюрма на Стрийській» відбувся поминальний молебень з нагоди 29-ї річниці від дня перепоховання останків жертв більшовицького терору 40-50 рр, які були віднайдені на місці колишньої катівні НКВД-КГБ на вулиці Стрийській.
Роком раніше у Дрогобичі виявили нові захоронення жертв політичних репресій НКВС. На території саду виявили ще 78 останків. Фахівці та історики передбачають, що цих осіб було вбито у 1939-1941 роках або після 1944-го року.

Як бачимо, кривавий слід НКВС на теренах Західної України – це трагедія Всеукраїнського масштабу, наслідки якої жахають нащадків потерпілих від свавілля «радянщини», й досі.

Місто Дрогобич сьогодні в жалобі!!!
Cьогодні, 14 липня, з нагорди 30-ї річниці від дня перепоховання останків жертв більшовицького терору 40-50 рр, які були віднайдені на місці колишньої катівні НКВД-КГБ на вулиці Стрийській, у місті відбулося масове поховання 78 останків жертв НКВС. Пошуковими роботами займалося КП ЛОР «Доля».
На території церкви Петра і Павла відбулася панахида Пам'яті 78 невинно убієнних жертв від рук московських катів. 78 людей, яких жорстоко вбили лише за те, що вони були українцями. Поміж них - діти...

Згодом скорботна процесія вирушила з домовинами на Площу Ринок, де відбувся чин похорону і скорботне віче. Після чого процесія вирушила на Поле Скорботи.
І лише сьогодні, через 80 років після жорстокої розправи і тортур, а згодом ексгумації, після запечатування могил, масової християнської молитви і завершення чину похорону, останки цих замордованих людей упокоїлися, з почестями захоронені на Полі Скорботи.

Масовий захід пройшов за участі представників духовенства різних конфесій, учасників бойових дій, представників влади, депутатів, громадськості.
До слова: У 1990-1991 роках на території сучасного Меморіалу «Тюрма на Стрийській» було віднайдено 486 останків, які масово поховали у 1991 році.«У саду виявлено ями, в яких захоронено по 2-3, 5 і більше осіб. Всі вони були особами віком 20-30, 30-40, 50 і більше років. Очевидно, що захоронення відбувалися у нічну пору в декілька етапів. Про це свідчить хаотичність захоронень», — розповідає про розкопки депутат обласної ради та керівник меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: