Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Заява відомого краєзнавця Романа Пастуха в міській раді Дрогобича, яку зафіксувало "Всевидяче око", сколихнула соцмережу


- Ще в умовах яничарської дежимордівської щербиччини, вперше після газети "Вільне Слово" від липня 1941 року я розповів на двох сторінках, на шпальтах газети "Радянське Слово" від 25 квітня-23 травня 1989 року про злочини комуно-російських окупантів в Дрогобичі. Сьогодні сподівався побачити в складі нашої групи на засіданні організаційного комітету щодо поховання знайдених в наші дні останків НКВС, керівників першої, демократично обраної Дрогобицької міської ради Мирослава Глубіша, Віру Байсу, Івана Тихого, тощо. Навіть Мирона Бучацького ніхто не запрошував, а він є керівником Меморіалу саме тих розкопок, невинно убієнних... - З обуренням заявив на останньому засіданні, яке зацікавлені особи місцевого самоврядування вирішили провести тихо й підпільно, в авральному режимі, відомий політичний та громадський діяч, український журналіст, публіцист, поет, краєзнавець, Роман Пастух.

Недаремно пана Романа обурило, що до т.зв. робочої групи щодо перепоховання жертв комуно-більшовицького терору, мабуть, за вказівкою міського голови Тараса Кучми, включили тільки чиновників та працівників ратуші, котрі підлеглі керівництву міста (т.зв. люди "підневільні"). І створена була ця група замість обіцяного оргкомітету, за участю громадськості, яка дізнається про те, що відбулося, від пресслужби (див. відео на початковому етапі)... Як постфактум!!!

У вівторок, 22 червня, у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання організаційного комітету під головуванням міського голови Тараса Кучми. Участь у засіданні також взяли заступник міського голови Андрій Ковч, депутат обласної ради та керівник меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний, отці Іван Паньків та Ігор Пулик, керівники структурних підрозділів виконкому ДМР, представники громадських об’єднань міста.

Учасники засідання погодили, що скорботне дійство відбудеться 14 липня о 15 годині. Домовини з останками жертв НКВС нестимуть від монастиря Святих Апостолі Петра і Павла до площі Ринок, де відбудеться екуменічна молитва. Далі процесія рушить до Поля Скорботи, де відбудеться чин поховання.

Оскільки домовини, які мають розмір 1м на 40 см нестимуть на руках, на оргкомітеті було запропоновано звернутися до представників громадських об’єднань, військових та нацгвардійців. Також керівництво міста звернулося до керівництва області з проханням залучити військових та оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Під час засідання Святослав Шеремета наголосив, що КП «Доля» займається пошуком останків довгий період часу. Оскільки у Дрогобичі віднайдено 78 останків, то дійство, яке заплановане на 14 липня, можна вважати всеукраїнського масштабу, а не локальним.

Мирон Бучацький, який на початку 90-років минулого століття займався пошуком та похованням 486 останків, віднайдених на території сучасного Меморіалу «Тюрма на Стрийській», наголосив на актуальності трансляції фільму про тодішні події.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: