Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Могила хорунжого УСС, який похований у Дрогобичі, захаращена, у занедбаному стані.

Нещодавно до депутата Дрогобицької міської ради Михайла Задорожного та депутата Львівської обласної ради, керівника пошукового комунального підприємства облради «Доля» Святослава Шеремети звернулися родичі Українського Січового Стрільця – Костя Івановича Мацюрака, який загинув у 1915 році в бою на горі Маківка. Тоді тіло хорунжого перевезли і поховали на кладовищі на вул. Трускавецькій у Дрогобичі. Родина полеглого просить допомогти в облаштуванні могили героя.

Саме з цією благородною метою вчора, 22 червня, Михайло Задорожний та Святослав Шеремета оглянули місце поховання Костя Мацюрака, яке через занедбаність частини старого кладовища ледь вдалося відшукати. Місце вічного спочинку героя, що потонуло у високій кропиві та кущах, справді потребує впорядкування і належного пошанівку, тож депутати двох рівнів шукатимуть шляхів вирішення цього питання.

Нагадаємо, запеклі позиційні бої за гору Маківка в Карпатах точилися з 29 квітня до 4 травня 1915 року, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських Січових Стрільців) та російськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана задля заволодіння панівною висотою – горою Маківка з метою контролю над селом Козьова.
У результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані всі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли. Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських Січових Стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам'яті.Могила хорунжого УСС, який похований у Дрогобичі, захаращена, у занедбаному стані.

Ярослав Грицик, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: