Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У зв'язку з загибеллю 12-річного львівського школяра, заходи безпеки біля водоспаду у Карпатах посилено.

Після загибелі 12-річного учня львівської школи під час екскурсії на водоспаді Кам’янка, що на Львівщині, чимало освітніх закладів відмовляються від організації шкільних поїздок або ж запровадили нові правила. Хоча, до злощасного випадку, водоспад у Кам’янці мав неабиякий попит у туристів. Сюди постійно приїздять шкільні екскурсії. 2 червня до водоспаду прибули 2 класи львівської школи №82. 44 школярів супроводжували 5 дорослих – троє вчителів та двоє батьків/
У зв'язку з загибеллю 12-річного львівського школяра, заходи безпеки біля водоспаду у Карпатах посилено.
У національному парку "Сколівські Бескиди" на водоспаді Кам'янка 2 червня загинув учень львівської школи №82. Yа жаль, хлопчика врятувати не вдалось.


Причина трагедії:


Хлопчик надто близько підійшов до води, була швидка течія, він посунувся, послизнулась нога і хлопчик впав у воду,
– розповіла начальниця Управління освіти Зоряна Довганик.

На місце події викликали рятувальників. Вчителі та місцеві жителі до приїзду медиків намагались допомогти хлопчику. Проте він опинився посередині водоспаду, де течія була найсильнішою.

Як розповіли в ДСНС, рятувальники прибули протягом 10 хвилин. Вони за допомогою бензопили звільнили школяра з-під дерева, за яке він зачепився. Проте було вже запізно. Медики намагались провести реанімаційні заходи, але врешті констатували смерть дитини.

Також внаслідок трагедії постраждав вчитель християнської етики, 53-річний чоловік кинувся у воду й намагався врятувати хлопчика. У підсумку він наковтався води. А оскільки довго перебував у крижаній воді, то отримав ще й переохолодження. Його також доправили до лікарні в Сколе.

За фактом трагедії правоохоронці відкрили кримінальне провадження у зв’язку зі смертю дитини за частиною 2 статті 137 (неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей, що спричинило смерть неповнолітнього), і з’ясовують причини трагічного випадку. Винуватцям загрожує до 5 років ув'язнення.
В управлінні освіти Львівської міської ради проводять власне службове розслідування. Начальниця управління Зоряна Довганик в коментарі Радіо Свобода зауважила, що виїзд екскурсійної групи був організований з належною кількістю супроводжуючих осіб.

Повинні дотримуватися інструкції: Зоряна Довганик «Усі школи діють відповідно до «Інструкції щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю». Вони повинні дотримуватися цієї інструкції, хто керівник групи, скільки сурпроводжуючих, якого віку діти і до того формують список і організовують екскурсії. Було п’ятеро супроводжуючих осіб і це відповідно до норми. Наразі немає попередніх результатів роботи комісії», – повідомила Зоряна Довганик.

Згідно з інструкцією щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю, до складу групи, що здійснює екскурсію, подорож, може входити від 10 до 40 учасників віком від 6 років, керівний склад групи призначається із розрахунку: один керівник та один заступник керівника на кожні 25 учасників та додатково один заступник керівника на кожні наступні 10 учасників.

Управління освіти через трагічну загибель школяра зобов’язало школи «посилити контроль за збереження життя і здоров’я вихованців; за організацією екскурсій, походів; вжити дієві заходи щодо забезпечення життя та здоров’я дітей у місцях відпочинку і літніх таборах під час проведення зборів та екскурсій; провести інструктажі щодо дотримання пожежної безпеки, електробезпеки та інших норм; провести розмови з батьками». Однак це дуже узагальнені вимоги. Кожна школа самостійно ухвалює рішення про відпочинок школярів спільно з батьками. Після загибелі учня деякі школи відмовились від проведення екскурсій, оскільки вчителі бояться везти дітей у мандрівку, а частина шкіл готова організувати виїзд, якщо кожну дитину супроводжуватиме хтось із батьків чи напише письмову згоду про супровід іншої особи.

Олександр Козловський, директор загальноосвітньої школи східних мов і бойових мистецтв «Будокан» у Львові, має великий досвід організації поїздок школярів, спортсменів. Він вважає, що відмовлятися від шкільних мандрівок і екскурсій – неправильно, але при цьому безпеці дітей потрібно приділяти велику увагу.

Треба додаткове металеве обгородженняВодоспад Кам’янка є частиною Національного природнього парку «Сколівські бескиди», який перебуває у підпорядкуванні управління лісового та мисливського господарства Державного агенства лісових ресурсів України. Біля водоспаду є обгородження, натягнутий металевий трос, через який не можна переступати, але такі міри безпеки потребують заміни і це визнає директор парку Василь Приндак.

«Треба додаткове металеве обгородження, інформативні стенди. Ми самі під такі речі виділяємо кошти. Але ми не можемо забезпечити безпеку всіх. Чи часто травмуються люди? Такого трагічного випадку ми ще не мали, люди падали,але щоби так травмувалися, то ні. Маємо розуміти, що природа наскількикрасива, настільки і небезпечна», – підсумовує директор Національного природнього парку «Сколівські бескиди» Василь Приндак.


Сьогодні Сколівська міська комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення посилити заходи безпеки біля водоспаду, тобто встановити додаткові стовпці, інформаційні таблички.

Скільки людей щодня відвідують це відоме туристичне місце у Карпатах керівник парку не сказав. Вхід на територію платний, але другий день після загибелі школяра, каса не працювала. Смерть дитини не відлякала туристів. Сюди сьогодні постійно приїжджали, як дорослі, так дитячі екскурсійні групи.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: