Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ОНОВЛЕНО. У ПРОДОВЖЕННІ ТЕМИ: ПОПРИ ОБУРЕННЯ БАТЬКІВ, ГІМНАЗІЮ№15 ТАКИ ПРИЄДНАЮТЬ ДО ЛІЦЕЮ №3. (додається лист-звернення батьків)

Попри ранкову протестну акцію батьків, діти яких навчаються у гімназії №15 ім. С. Бандери, даний навчальний заклад таки приєднають до ліцею №3 ім. В. Чорновола.

Як інформує пресслужба Дрогобицької міської ради, таке рішення обумовлено тим, що з 1 вересня освітній процес буде неможливо розпочати через приписи пожежної служби, незадовільний стан покрівлі, відсутність приміщення майстерень для трудового навчання, спортивного залу, додаткового виходу з 2-го поверху для евакуації учнів.

Гімназія №15 заповнена на 60% від потужності закладу. На заробітну плату педагогічних працівників з місцевого бюджету дофінансовується 620 тисяч 400 гривень, на утримання технічного персоналу та енергозатрат у сумі 2 мільйони 149 тисяч гривень. Окрім того, у навчальному закладі є суттєва недоукомплектованість класів. Для створення безпечного освітнього простору необхідно 6-8 мільйонів гривень.

За словами начальника відділу освіти Петра Шев’яка, першочергове завдання місцевого самоврядування, яке вимагає реформа освіти – забезпечення матеріально-технічної бази, комфортних умов та безпечного середовища для учнів.

Згідно з цим рішенням педагогічний та учнівський колектив мало б бути переведено на базу ліцею №3.

У підсумку голосування рішення прийнято 24 голосами.
Під час засідання виступив й представник батьківського колективу Михайло Хомич, який зачитав звернення батьків.

Доброго дня! Звертаємось до Вас як представники ініціативних груп, створених батьками гімназії #15 ім. Степана Бандери, міста Дрогобича щодо запобігання закриття нашого навчального закладу.


Сьогодні,27 травня, в авральному режимі буде скликана позачергова сесія для того, щоб фактично закрити нашу гімназію. Просимо Вашої підтримки та допомоги. Вже більше десяти років йде боротьба за наш навчальний заклад, який періодично міська влада намагається закрити, остання спроба була озвучена, як потреба об'єднати навчальні заклади з ціллю економії коштів (неофіційна інфо - комусь дуже потрібне приміщення НЗ в центрі міста).

Проте є велике "але"... Буквально кілька днів тому, новопризначена директор школи з представниками міської влади зібрала вчителів і повідомила про об'єднання, батьків не повідомляли. Батьки дізнались про новину наступного дня з неофіційних джерел. З поведінки керівництва школи та представників влади можна зробити висновок про узгодження спільні дії, спрямовані на закриття нашого навчального закладу. Батьки і вчителі, яких просто пристрашують втратою роботи у разі спротиву, категорично проти закриття гімназії #15, адже за всі роки посягань рішуче відстоювали її право на існування і право своїх дітей на якісну, і головне, безпечну освіту. Наш навчальний заклад затишний, приміщення, хоч і старше, проте тепле, охайне, має внутрішній двір, де діти безпечно можуть проводити час на перервах, чи чекати батьків після уроків. Батьки приклали максимум зусиль для впорядкуння приміщення школи, ініціювали мікропроекти і брали активну участь у їх реалізації, своїм коштом проводили ремонти класів, долучались до ремонту дитячих туалетів, парт, актового залу. Робили все можливе для підтримки гімназії. У нас гарна, доглянута, родинна школа, тепла, з фресками на стінах, затишна, безпечна, маленька, з хорошими педагогами, зручно розміщена. Вона завжди була на хорошому рахунку посеред місцевих шкіл. При підтримці міської влади та грамотного керівника наш навчальний заклад міг би розвиватись і якісно рости. Проте місцева влада і поставлений нею керівник мають намір швидко, під виглядом об'єднання закрити нашу гімназію. Хочуть перевести до ліцею #3, який був чи не найгіршим навчальним закладом, за даними, до 2018р. (новіших на жаль немає) і по наповненості школярами і по якості освіти, у зв'язку з чим влада також неодноразово намагалась його закрити. Приміщення ліцею похмуре, холодне, з широкими стінами, потребує капітального ремонту (робили лише косметичний), близько до дороги з пожвавленим рухом. Багатьом батькам доводиться відпускати дітей самих, а ліцей значно далі розташований, до того ж дітям потрібно самим перейти кілька доріг, щоби туди добратись. Нюансів ще багато, зокрема і можлива втрата хороших педагогів. Батьки категорично проти об'єднання на базі ліцею та категорично проти того, що їхні права, права та інтереси їхніх дітей ігнорують. Влада та керівник всі дії, щодо нашого навчального закладу намагаються провести скритно та дуже швидко. І лише після того, як батьки масово почали висловлювати своє обурення, збиратися в ініціативні групи, директор оголосила про збори, де так нічого і не вирішилось, а відразу ж, на наступний день скликають позачергову сесію... Хтось дуже спішить. Надто багато маніпуляцій, замовчувань. Нас і наших дітей просто ігнорують. Допоможіть нам відстояти нашу гімназію, права наших дітей на безпечну та якісну освіту та запобігти маніпулятивним діям місцевих чиновників. Будемо щиро вдячні за підтримку та розуміння.
У своєму зверненні пан Михайло виголосив обурення батьків, а також наголосив на переліку вимог, які потрібно виконати для переходу колективу гімназії №15 у ліцей №3. Керівництво міста погодилося з вимогами.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: