Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Відомий журналіст та історик Вахтанг Кіпіані сьогодні презентував книгу «Справа Василя Стуса» (додається відео).

… Народе мій, до тебе я ще верну, і в смерті обернуся до життя… Відомий журналіст та історик Вахтанг Кіпіані сьогодні презентував книгу «Справа Василя Стуса» (додається відео).

У ніч з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері ВС 389/36 помер відомий поет, дисидент і член Київської Гельсінської групи Василь Стус. За офіційною версією – «серце не витримало». За неофіційною - впевненості, що помер своєю смертю, немає…


Саме про утримування поета у тюрмі з наджорстоким режимом, про останні дні його життя та велич духу Василя Стуса йшлося сьогодні, 24 травня, на презентації книги відомого українського журналіста, історика Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".

У книжці автором ретельно зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із наведеними матеріалами, читачі дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно».

Книга побачила світ за сприяння голови Галузевого державного архіву СБУ Андрія Когута та колишнього заступника ГДА СБУ Володимира Бірчака (допомога та консультації), а також завдяки синові відомого поета-в'язня з кришталевим сумлінням, Дмитрові Стусу. Який надав право републікувати останній, відомий лише певному колу людей, текст Василя Стуса "З таборового зошита".
Затамувавши подих, автора книги слухали і працівники бібліотеки, й громадські діячі, активісти, "акули пера", краєзнавці, представники районної ради та райдержадміністрації, АТОвці, працівники у сфері культури, тощо. Особливо коли мова зайшла про батька адвоката поета, дисидента під час другого судового процесу Віктора Медведчука - звичайнісінького "хамелеона", колаборанта, який прислуговував німецьким воякам.

До відома!!! Вахтанг Кіпіані — український журналіст, публіцист і громадський активіст. Редактор проекту «Історична правда», автор і ведучий тележурналу «Історична правда із Вахтангом Кіпіані». Засновник Музею-архіву преси у Києві, автор книжок «Зродились ми великої години…», «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР», «Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша», «Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті».

Вікторія ЛИШИК, останнє фото Сергія Матійка
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: