Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

СОЦІАЛЬНО-СВІДОМІ ДРОГОБИЧАНИ МАЮТЬ НАДІЮ, ЩО ПОБИТТЯ ГРОМАДСЬКОГО АКТИВІСТА БОГДАНА ГРИНЧИШИНА "ЗАВАДІЛАМ" НЕ ЗІЙДЕ "З РУК"...

З сумом і ностальгією пригадуються часи, коли сміливці "інакомислячих" на чолі зі справжнім ПАТРІОТОМ, який до безтями любив свій рідний Дрогобич, депутатом Дрогобицької міської ради попереднього скликання, громадським діячем Тарасом Демком протистояли деспотичному режиму прокучмівської влади... І як його цькували прибічники нинішнього мера Дрогобицької ТГ Тараса Кучми... Та нічого вдіяти не могли - правдолюб Демко відкривав дрогобичанам очевидні речі на "гріхи" Кучми та його прибічників.

Тоді після одного з сесійних засідань, де пан мер отримав чергову порцію критики на свою адресу, горе-провокатори з оточення Кучми вдалися до "крайніх мір", ницого та ганебного вчинку - прямо на сходах ратуші почали принижувати честь та гідність п. Демка (нині вже покійного), плювати на нього та копати його по ногах... Бачу, що негатив в історії має здатність повторюватися!!! ОСОБЛИВО, КОЛИ ПРОВОКАТОРАМ ВСЕ СХОДИТЬ З "РУК"...

13 квітня у Дрогобичі серед білого дня навпроти приміщення прокуратури ватага під`юджених чоловіків цькувала, обпльовувала та принижувала старшого чоловіка, одного з тих, хто стояв біля витоків НРУ (Руху) на Дрогобиччині, пенсіонера, громадського активіста та журналіста, сина репресованого священика, представника Руху «Чесно» в Дрогобичі Богдана Гринчишина.


Що передувало цій історії? Минулого тижня на Львівщину завітав один з провокаторів (хоча в Галичині їх ніколи не бракує), такий собі Антон Г***. Пунктами його візиту стали і Сколівська районна лікарня, і Стебник, і «калійні провалля Трускавця», і висипи сміття, і, зокрема, й Дрогобич, де місцева активістка Лідія Надкернична «записалася» з Г***.

На понеділковій нараді в дрогобицькій Ратуші мер Дрогобича Тарас Кучма цілком справедливо зауважив, що толерувати таких провокаторів як Г*** не можна (це не пряма мова і не цитата, але зміст 13-хвилинної промови Тараса Кучми приблизно такий). Наступного дня після наради група чоловіків у військовій уніформі заносила звернення в міські відділи правоохоронних органів (поліція, СБУ, прокуратура).

І тут власне починається найцікавіше. У прокуратурі, котра на момент приходу колони людей була зачиненою (можливо через обідній час, можливо через карантин), ніхто звернення від активістів Кучми про провокаторів типу Г*** не прийняв. В той час неподалік проходив Богдан Гринчишин, відомий антикучміст та громадський активіст ще з кінця 1980-х. Спокійний, статечний, стриманий та цілком безборонний і нешкідливий для оточення. Саме він став жертвою тих «активістів», які обурені діями «активіста» Г***, почали діяти самісінько так само як провокатор Г***. «Наїжджати», звинувачувати, обпльовувати, погрожувати, копати із-за спини того, хто пробував перешкодити здійснювати цю вакханалію, котра пасувала би хіба для московських телепрограм про Україну.

Плювки в людину? Погрози фізичної розправи? Побиття в центрі міста прямо під приміщенням прокуратури? Звинувачення? Проєкція вини одного на іншу людину, неугодну місцевому режимові? Це нормально?

Ряд волонтерів та відомих осіб Дрогобича і Дрогобиччини висловилися з цього приводу. Ось що вони пишуть.

Олена Куртяк, нотаріуска, юристка, громадська активістка, волонтерка:
СОЦІАЛЬНО-СВІДОМІ ДРОГОБИЧАНИ МАЮТЬ НАДІЮ, ЩО ПОБИТТЯ ГРОМАДСЬКОГО АКТИВІСТА БОГДАНА ГРИНЧИШИНА "ЗАВАДІЛАМ" НЕ ЗІЙДЕ "З РУК"...

«Міському голові Дрогобицької ТГ
п. Тарасу Кучмі
Мешканки міста Дрогобич
Олени Куртяк,
адреса для листування:
Місто Дрогобич,
вулиця Лесі Українки, будинок № 20 (офіс)

ЗАЯВА

Вчора, 13 квітня 2021 року, посеред білого дня, в самому центрі Дрогобича групою людей, серед яких були атовці, депутати міської ради та чиновники, побили громадського діяча Богдана Гринчишина, чоловіка волонтерки, яка була однією із ініціаторів створення Громадської ініціативи «Дрогобич-SOS – допомога Армії». Йому плювали в обличчя і копали зі спини по ногах.
Ці люди ходили по місту виконуючи Ваш особистий заклик, як реакцію на відео, яке з’явилось в соцмережі кілька днів перед тим.
У той час, коли при кордоні нашої держави ворог скупчує війська, а в інформаційному просторі той самий ворог підбурює українців до міжусобиць, Ви як Ви, як очільник Дрогобича мали би бути тим, хто об’єднює усіх мешканців, і хто протистоїть ворогу не лише на фронті, а й тут, в тилу. Ви мудрий чоловік. І Ви добре знаєте, що таке методи інформаційної війни. Але Ви, замість того, щоб зібрати керівників силових структур і вирішити це питання за годину, самі своїми ж руками роздули цю тему в інформаційному просторі, а на нараді закликали інших звертатись до правоохоронців. А чи подали Ви як посадова особа звернення в СБУ? Бо у 2016 році за певних обставин і навіть на наші неодноразові вимоги Ви цього так і не зробили. Чи може тому, що тоді за схожих обставин до цього був причетний не якийсь блогер, а помічник Вашого побратима депутата Богдана Матківського? Де тоді був Ваш крик про війну та патріотизм?
Результатом саме Вашого звернення буди оці публічні демонстративні походи розігрітої саме Вами групи осіб, під гарячу руку яких попав пан Богдан. Мало того, ці ж люди потім у соцмережах гордо хизувались своїм вчинком.
Таке враження, що 20-30 атовців і пару волонтерів у тому місті купили у Вас ліцензію на патріотизм.
Я вважаю, що тема участі в Майдані та АТО, а також тема війни саме з Вашої подачі є маніпулятивною і використовується у місті виключно у політичних та/або особистих цілях, з метою відвернення уваги від корупції та нових/старих Ваших друзів у корупційних схемах, з метою у різний спосіб переслідування і цькування Вам неугодних та інакодумців, атакож з метою сіяння розбрату між дрогобичанами (зокрема між самими військовими, а також між атовцями та волонтерами). А це відверта спроба затоптати цінності Майдану та Гідність кожного мешканця Дрогобиччини, зокрема тих Справжніх Героїв, які не просять у Вас нічого (навіть того, що їм належить відповідно до Закону); тих, хто стояв на Майдані, воював на війні, у різний спосіб волонтерив, працював, щоб пожертвувати кошти, не за земельні ділянки з квартирами, не за посади, не за отримання від Вас ліцензії на патріотизм, а захищаючи рідну землю і сім’ю від ворога (як внутрішнього, так і зовнішнього).
Патріотизм – це не приватна власність. Це ЦІННІСТЬ. І нею не хизуються, про неї не кричать і не змагаються у її розмірах. Вона просто є або її немає. Як і самоцінність. Як Цінності.
У 2015 році Ви особисто нагородили мене Грамотою Дрогобицької міської ради за активну громадянську позицію, жертовність, неоціненний внесок у наближення Української перемоги та з нагоди Дня волонтера.
Один із присутніх у тому натовпі, які цькували вчора пана Богдана, який називає себе Вашим другом та побратимом, колись публічно у соцмережі називав мене сепаратисткою, погрожував організувати мені коридор ганьби і заплювати мене. Тому, якщо маєте бажання, а головне, якщо маєте сміливість, то можете прийти і ще мені наплювати в обличчя. Бо ось це з ваших писків буде для мене за честь.
Щодо нагороди. Після вчорашніх подій у місті я вважаю для себе приниженням мати таку нагороду за Вашим підписом. І нехай її повернення Вам буде моїм плювком Вам в писок за Вашу негідницьку та ницу поведінку, яка перекреслює і звання офіцера, і участь в АТО, і участь у Майдані, і всі здобуті Цінності. Ви самі отим всім, Тарасе Ярославовичу, перекреслили власну Гідність. А я вірю, що колись, але вона у Вас таки була. Бо кожна людина народжується із Гідністю, даною їй Богом.
Чотирнадцятого квітня дві тисячі двадцять першого року.

Олег Синютка, народний депутат України від БПП «Солідарність», колишній голова Львівської ОДА:

«Щось у нас в Дрогобичі негаразд ..».

Володимир Олексяк, еколог, громадський активіст:

«Це “негаразд” називається Кучма. Далі буде, він абсолютно некерований, разом з своєю зграєю придворних собак. Кучмівська хунта».

Хосе Турчик, совість Дрогобича, підприємець, колишній вчитель фізкультури, громадський активіст:

«Рано чи пізно на такі події можна було сподіватись. З однієї сторони громадські активісти роль яких і є в тому,щоб вказувати на недобрі дії влади і влади,яка нехтує навіть комунікаційно всіх і вся,маючи всіх в дупі. В такій ситуації завжди знайдуться особи неадекватної поведінки,”вершителі справедливості”. Треба всім пам`ятати, що навіть герої, які діють не по закону, стають злочинцями».

Олександра Возняк, громадська діячка, волонтерка:

«Сьогодні, 13 квітня 2021 року о 13:08 групою осіб, які є на цьому фото, (зі слів самого потерпілого), було обпльовано, скопано і побито громадського діяча Богдана Гринчишина. Людину, яка в 70-80 роках боролася за Україну. Принижено гідність людини, патріота. Поруч знаходиться військкомат, прокуратура. Я навіть не знаю як цей випадок коментувати. Просто констатую факт, як стороння, але не байдужа людина. Мені важко промовчати, коли б’ють слабшого. Мені важко пройти мимо. Мені не байдуже. Мене обурює пасивне мовчання громадян і спічі брехливих дорадників владців. Мене обурює фарисейство і умивання рук місцевих Пилатів.

Триває піст у вірних православної та греко-католицької віри.

Я не стукаю, я волаю. Не бійтеся. Не мовчіть!».

Подібних обурливих коментарів в соцмережі чимало. Є й такі, хто стає на захист нападника – в першу чергу він сам, а також деякі «придворні» люди Дрогобича, в основному штатні працівники Дрогобицької міської ради чи позаштатні працівники виборчого штабу мера. Вони можуть не боятися – їх прізвища не будуть тут опубліковані, як опускаємо і прізвище провокатора Антона Г***. Отже, і Василь А***, і Світлана К***, не кажучи вже про працівників ботоферми «Тарас», можуть тішитися та потирати лапки, що їм вдалося вислужитися перед шефом. Але чи минеться їм це так безкарно? Звісно, Богдан Гринчишин не буде мститися і не буде нападати на них на вулиці. Але є закони карми, і їх ніхто не відміняв.

Обпльований, скопаний, зневажений… Пригадується натовп, який волав: «Розіпни його!». І Його розіп`яли. І історія поточилася іншим шляхом.

Дрогобич – піщинка в історичному процесі. Режим у цьому місті далекий від режимів Путіна, Лукашенка чи Асада. Але якась спільність є. Розправа над неугодними, ботоферма, висміювання громадян міста, цькування та обзивання, ліплення культу особи – проблем чимало.

Але найгірше, коли вирішення проблем здійснюється такими дикунсько-варварськими методами, як той, що мав місце 13 квітня. Це ганьба! І не лише ганьба того Василя А***, який ініціював привселюдну розправу над безборонним пенсіонером навпроти прокуратури, а ганьба всього Дрогобича. Не перша і не остання.

Побитий пан Загродський у стінах Ратуші, обматюкані мер Стебника та священик у тих же стінах, спалені авто, брудні газетки в час виборів, інші негідні методи, а тепер ще й обпльовування та копняки для Богдана Гринчишина – це ознака недемократичності, непрозорості влади Дрогобича попри всі дуті «рейтинги» та «сертифікати». І про це треба говорити вголос. Бо мовчати не маємо права!

Друзі Богдана Гринчишина

PS/ ЗАЯВА
Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини з приводу подій 13 квітня 2021 року у м.Дрогобичі
13 квітня цього року у нашому місті відбулася мирна акція у формі пішої ходи активістів громадських спілок та організацій, серед яких учасники бойових дій АТО/ООС, викликана поширенням у соціальних мережах відео, у якому одна активна дрогобичанка суб’єктивно оцінює суспільно-політичну ситуацію на Дрогобиччині.
Учасники пішої ходи колоною пройшли від міської ради до будівлі, у якій розміщено міські відділи Національної поліції та Служби безпеки України, а потім — до місцевої прокуратури, розгорнувши плакати та озвучивши свої вимоги. По завершені мирної акції колона рушила назад до центру міста.
Саме у цей час стався прикрий випадок: один із активних учасників ходи Василь Ананевич, побачивши на протилежній стороні вулиці Тараса Шевченка, громадського діяча, небайдужого дрогобичанина, багаторічного члена Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Богдана Гринчишина, до якого мав неприязне ставлення виражене окремими публікаціями проти діючої влади, рушив до нього, свідомо повівши за собою цілу колону. Саме Василь Ананевич почав ображати честь, гідність і достоїнство Богдана Гринчишина, принижувати його, намагаючись вчинити хуліганські дії спрямовані на фізичне насильство.
Учасники мирної акції, попавши під вплив окремої особи, вдень на вулиці Дрогобича, намагалися вчинити напад і якусь «розправу» над активним громадським діячем.
Такі неправомірні дії Василя Ананевича є непоодинокі, що в свою чергу дискредитують учасників АТО та громадські організації волонтерів АТО.
Президія Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини заявляє свою глибоку стурбованість через події, вказані вище.
Також, під час позачергового засідання Президії Координаційної ради, свою стурбованість висловила Всеукраїнська спілка ветеранів АТО Дрогобиччини, представник якої зазначив, що засуджують окремі дії Василя Ананевича, а даний конфлікт має вирішуватися в правовому полі, зачитавши та передавши звернення.
Справді, слід розуміти, що ми уже восьмий рік живемо в умовах реальної та інформаційної війни з московським агресором, коли окремі “блогери”, бажаючи того чи ні, можуть своїми діями дестабілізувати ситуацію, опустити рівень патріотизму та посіяти розбрат у суспільстві.
Засуджуючи означені вище прояви, підтримуючи гасла учасників вчорашньої акції “Ми за правову державу”, “Ні — брехні”, Координаційна рада «Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини» сподівається на належну реакцію правоохоронних органів у розслідуванні протиправної події — побиття громадського діяча, Дрогобичанина Богдана Гринчишина, а від організацій учасників та ветеранів АТО/ООС — засудження протиправних дій та їхнього відмежування від Василя Ананевича.
Прийнято на позачерговому засіданні Президії Координаційної ради

Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини 14 квітня 2021 року
14.04.2 021 , Голова Координаційої ради Олег БАЛОГ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: