Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Приємні спогади... У Дрогобичі відзначили 27-му річницю підняття Державного прапора над Ратушею.

Приємно згадати цей сонячний, чудовий день - 2 квітня 2017 року! Адже місто Дрогобич - перше місто в УСРС, яке 2 квітня 1990 р. рішенням сесії Дрогобицької міської ради народних депутатів першого демократичного скликання над будинком міської ратуші підняло національний державний синьо-жовтий прапор України!!!

У неділю, 2 квітня, У Дрогобичі відзначили 27-у річницю підняття Державного прапора України над Ратушею міста. Урочистості відбулися на площі Ринок перед центральним входом Ратуші. Участь у заході взяли депутати першого демократичного та наступних скликань, міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із заступниками, перший міський голова першого демократичного скликання Мирослав Глубіш, отець Мирон Бендик, депутат Верховної ради України Богдан Матківський, військові, службовці місцевого самоврядування, громадськість міста.Розпочалися урочистості з виконання Державного Гімну заслуженим Прикарпатським ансамблем пісні та танцю України «Верховина». Далі, як і 27 років тому, відбувся молебень та освячення Державного знамена, яке провів отець Мирон Бендик. Урочисте підняття Національного знамена над Ратушею міста цього року доручили військовослужбовцям, учасникам АТО — Юрія Швецю, Олегу Кіндратіву, Дмитру Дутку, Андрію Пояснику, Василю Хруню.
В ході святкування на площі звучали композиції на патріотичну тематику у виконанні військового оркестру та ансамблю «Верховина». Зокрема на центральній площі міста звучав «Славень синьо-жовтому знамену» автором слів якого є Михайло Блей, музика — Миколи Ластовецький.

Під час віче зі святом присутніх дрогобичан та своїх побратимів привітали депутати першого демократичного скликання Михайло Белей, Юрій Модрицький, Богдан Башак, та учасник тих подій Ігор Проскурняк, які поділилися думками про значущість подій того часу та певними настановами для прийдешніх поколінь.

Мирослав Глубіш — ініціатор встановлення Державного прапора над Ратушею, вкотре нагадав дрогобичанам про символічність 2 квітня для Дрогобича й України. Розповів про ті виклики й допити, які довелося пройти йому та депутатам-побратимам після встановлення синьо-жовтого знамена над міською радою. Завершив свій виступ Мирослав Глубіш озвучивши прагматичне бачення розвитку геополітичних подій за участю України, де будуть, на його переконання, численні виклики для українців, однак боротьба за вільну й суверенну Україну увінчається перемогою.

Опісля з вітальним словом виступив народний депутат України Богдан Матківський, який закликав вшановувати прапор не лише під час визначних свят, адже він повинен бути поштовхом до того, щоб жити гідно та боротися за нього у скрутний для країни час.час.

«У цей день 27 років тому вперше над Ратушею Дрогобича замайорів синьо-жовтий прапор. Ті відважні дрогобичани, які здійснили подвиг, бо влада такі рідкісні на той час дії розглядала як особливо небезпечний злочин, дали зрозуміти комуністичній владі, що шляху назад немає — Україна прямує до незалежності. Той героїчний вчинок, по-перше, ілюструє вагомий внесок, який в досягнення державної самостійності, досягнення нашої незалежності зробило покоління, яке в шістдесяті роки вступило в доросле життя. А, по-друге, спростовує затертий міф, ніби незалежність дісталася нам задарма. Це не так. За неї боролася не одна генерація українських патріотів, а зараз за нашу незалежність воюємо й ми!», — зазначив у привітальному виступі міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

На завершення свого виступу міський очільник Тарас Кучма закликав депутатів першого демократичного скликання, як безпосередніх учасників квітневих подій 90-го року, взяти активну участь у інформаційній кампанії, щоб передати усю правдивість та значущість школярам та студентам міста Дрогобича.

Нагадаємо, 2 квітня 1990 року на сесії Дрогобицької міської ради депутати першого демократичного скликання під головуванням Мирослава Глубіша прийняли рішення підняти жовто-блакитний прапор на будівлі міської Ратуші. У цей день у 1990 році перед Ратушею Дрогобича зібралися тисячі дрогобичан. О 13 годині 15 хвилин під вигуки „Слава!” жовто-блакитний стяг таки замайорів над Дрогобичем. Під цим прапором дрогобичани усвідомили себе невід’ємною складовою української нації. Дрогобич став першим містом, яке вивісило український національний синьо-жовтий прапор єдиним, а не поруч з державним прапором УРСР. У Дрогобичі вперше було демонтовано прапор УРСР, згодом Дрогобич підтримало і сусіднє місто Борислав.

Під звучання гімну-молитви «Боже Великий Єдиний» урочисте віче з нагоди 27-ї річниці підняття Національного прапора над Ратушею міста було оголошено закритим
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: