Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Місцева влада таки має намір передати Дрогобицьку житницю в приватні руки...


Наприкінці минулого року Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА в офіційному листі до Міністерства культури та інформаційної політики повідомив про роботи з облаштування тимчасової дороги на території пам’ятки національного значення Дрогобицької житниці (1778, ох. №380). Про це повідомляє офіційний сайт ЛОДА.

Зокрема, йдеться, що дозвіл на проведення робіт виконавцю (Петру Фляку) надав виконком Дрогобицької міської ради у жовтні цього року. Однак про дозвіл від Міністерства культури, як це передбачено ЗУ “Про охорону культурної спадщин” (ст. 5 та 32), Дрогобицькій міській раді не відомо. Таку відповідь надала міська рада Дрогобича 23 грудня профільному департаменту ЛОДА на його попередній лист.


Водночас, директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько зазначила: “Жодних робіт в охоронній зоні чи на території пам’ятки національного значення без дозволу Міністерства культури та інформаційної політики проводити не можна. Тим більше будівельних або шляхових. А для отримання такого дозволу, виконавець мав забезпечити також археологічний контроль. Про це чітко написано в законі, і ним мали керуватися місцеві чиновники та виконком, коли видавали дозвіл.

Проте, на вулиці Стрийській у Дрогобичі розпочалося спорудження багатоквартирного житлового будинку. Уже на підготовчому етапі будівництва низка громадських активістів забили на сполох та почали заявляти про те, що роботи ведуться незаконно, оскільки будмайданчик розташований в охоронній зоні пам’ятки архітектури національного значення ХVІІІ століття житниці (шпихліра).
Місцева влада таки має намір передати Дрогобицьку житницю в приватні руки...Соцмережі просто кишіли обурливими дописами з цього приводу, були й звернення в поліцію, яку та останнім часом ігнорує.Із представниками громадськості забудовнику вдалося порозумітися, надавши необхідні дозвільні документи (№ 2277 Рішення сесії Дрогобицької міської ради ”Про надання в оренду земельних ділянок" та повідомлення про початок будівельних робіт зареєстровано за номером ЛВ051210128418)..
Громадські активісти, які також працюють у напрямку збереження архітектурної спадщини міста, стверджують про незаконність будівництва даного об'єкта. Натомість, забудовник Петро Фляк стверджує,що має усі необхідні дозволи і погодження, які надав для публікації.

А найважливіше те, стверджує забудовник, що територія, якою він володіє, не те що не перетинає, а навіть не межує з охоронною зоною житниці (шпихліра): відстань до цієї зони становить 15-20 метрів.
Був розроблений проєкт, який винесли на розгляд виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Розглянувши його, члени виконкому дали дозвіл на облаштування тимчасової дороги, яка для зручності громадян з’єднає вулиці Стрийську та М.Грушевського і проляже неподалік території шпихліра.
І все ж, про те, щоб передати історичну архітектурну пам'ятку у приватні руки йде мова. Фракція «Слуги Народу» у Дрогобицькій міській раді на своїй сторінці офіційно стверджують, що не голосуватиме за передачу історичної землі в приватні руки! У Дрогобичі виникла безпрецедентна подія навколо однієї з пам’яток архітектури національного значення – Дрогобицької житниці, яку ще називають Шпихлір.
І що місцева влада має намір передати земельну ділянку площею 4956 кв.м в оренду ТзОВ «Промагроінвест ЛТД» для ведення особистого селянського господарства терміном на 5 років. Але ця земля частково знаходиться в охоронній зоні пам’ятки архітектури національного значення – дрогобицького Шпихліра. «Таке рішення суперечитиме нормам чинного земельного законодавства, і по своїй суті є аморальним», – переконаний член фракції «Слуга Народу» Дрогобицької міськради Степан Кулиняк.

- Варто додати, що у разі ухвалення злочинного рішення Дрогобицька пам’ятка архітектури XVIII ст. може втратити співфінансування проєктних і ремонтно-реставраційних робіт з обласного та державного бюджетів. До того ж не так давно територію цієї пам’ятки рятували від прокладання дороги.

На останньому засіданні сесії рішення про оренду не ухвалили. Фракція «Слуги Народу» у Дрогобицькій міській раді вважає можливу передачу землі Дрогобицької житниці у приватні руки неприпустимою і надалі відстоюватиме збереження пам’ятки. - Завершує свою думку п. Степан.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: