Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Батьки покійного Марка Василенка виграли судовий позов до «ЛЬвівобленерго»... Хоча ніякі гроші не зможуть замінити їм їхнього хлопчика...

Більше тьох років минуло відтоді, як у Дрогобичі, поблизу дитячої установи "Калинонька" від удару струмом загинув десятирічний школяр Марко Василенко. Батьки покійного Марка Василенка виграли судовий позов до «ЛЬвівобленерго»... Хоча ніякі гроші не зможуть замінити їм їхнього хлопчика...
У судовому реєстрі оприлюднили вирок Дрогобицького міськрайонного суду щодо чотирьох працівників місцевого РЕМ, яких визнали винними у загибелі 10-річного Марка Василенка. Кожному з них присудили по п’ять років тюрми. Сьогодні видання ZAXID.NET оприлюднило деталі трагедії, а також інформацію про те, що батьки хлопчика відсудили у «Львівобленерго» більше 10 млн. грн. Як з’ясували правоохоронці, трагедії можна було уникнути, якщо б не людська безвідповідальність.13 червня 2018 року у Дрогобичі 10-річний Марко Василенко пішов на тренування з футболу. Він переходив річку Серет по двох металевих трубах, всередині яких сховані силові кабелі. Її місцеві жителі використовували як місток. Хлопчик зачепив електричний кабель, його уразило струмом, що призвело до смерті. Батьки хлопчика розповідали, що цим переходом він раніше не користувався, мабуть, зробив це, бо дуже поспішав на тренування.

За місяць до трагедії, 15 травня, керівництво дитсадка №2 «Калинонька», який розташований поруч із цією річкою, звернулось до Дрогобицького РЕМ з проханням провести перевірку, оскільки один з металевих футлярів був пошкоджений — там були оголені електричні дроти.
Майстер Дрогобицького РЕМ через два дні після звернення виїздив на місце події та не побачив оголених електричних проводів, однак він помітив, що один з металевих футлярів був прогнутим. У вироку вказано, що він оглядав кабельну лінію близько 5 хвилин і не спілкувався з працівниками садка, від яких надійшло звернення.

Наступного дня на нараді майстер доповів про потребу зміцнити футляр кабельної лінії. Свою провину у смерті дитини він не визнав, оскільки заявив, що не мав матеріалів для проведення ремонту футляру, і усі ремонтні роботи він здійснює лише по команді головного інженера.

Головний інженер розповів у суді, що отримавши лист від дитсадка про аварійну ситуацію, одразу скерував копію майстру РЕМ, щоб той оглянув кабельну лінію. На нараді майстер доповів, що аварійної ситуації не виявив. Головний інженер стверджує, що з його доповіді він розумів, що згин труби – це був звичайний дефект, який треба поточно усунути. На місце події він не виїздив та не знав, що по трубах кабельних ліній ходять люди.

За кілька днів до трагедії, 9 червня 2018 року, до Дрогобицького РЕМу надійшло повідомлення, що при переході річки людину вразило струмом. На місце скерували електромонтерів оперативно-виїзної бригади. Вони побачили, що одна з труб є зламана і у тріщині був оголений кабель. Після перевірки електрики вимкнули кабельну лінію, яка була у задовільному стані, а пошкоджену залишили під напругою. 13 червня через оголений електричний кабель цієї лінії загинув 10-річний Марко Василенко.

Електромонтери Дрогобицького РЕМу заявляють, що на кабельних лініях над річкою не було позначок, саме тому вони помилково знеструмили не ту лінію.

Вивчивши усі матеріали справи, суддя Орест Крамар ​ визнав двох електромонтерів, майстра виробничої дільниці та головного інженера Дрогобицького РЕМ винними у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини. Їм присудили по п’ять років тюрми кожному.

Також суд частково задовольнив цивільний позов батьків хлопчика до «Львівобленерго» та зобов'язав виплатити 10 млн. грн. моральної компенсації та 100 тис. грн завданої матеріальної шкоди. На вироку суду може бути подана апеляція.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: