Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Дрогобичанин Олег Петренко офіційно очолив Дрогобицьку солеварню

Як повідомив заступник голови Львівської облради Юрій Холод, у Фонді держмайна України підписали наказ та офіційно призначили нового директора державного підприємства "Солевиварювальний Дрогобицький завод" - ним став дрогобичанин, юрист за освітою 36-річний Олег Петренко.

36-річний уродженець Дрогобича Олег Петренко є правником в адвокатському об'єднанні "Право. Порядок". Заступник голови дрогобицької міської організації Української Галицької Партії.

"Торік ми вивчили всю ситуацію з солеварнею, залучивши до робочої групи архітекторів, місцева владу та громадськість. У лютому уряд передав підприємство з відання Міністерства сільського господарства на Фонд держмайна. А в листопаді останній провів конкурс на керівника ДП. Ним обрали дрогобичанина, юриста Олега Петренка.

Сподіваюся на те, що новий керівник швидко включиться у роботу та покаже якісний підхід до розвитку державного підприємства", - зазначив Юрій Холод.


Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook Олег Васильович: "Нарешті закінчився довгий марафон - і я став керівником Дрогобицької солеварні! Найстаршого підприємства України!
Це дуже багато для мене означає. І дуже багато завдань стоїть переді мною.
Я це розумію від самого початку. Зважився на цей крок, бо вірю, що разом нам вдасться показати хороший приклад всій Україні.
Дякую всім крутим людям, які стали пліч-о-пліч у цій боротьбі - спершу за збереження солеварні, а тепер за її порятунок. Готовий до важкої роботи, бо знаю, що поруч є ціла команда. Крім фахівців у команду виробництва, серед нас - маркетологи, фахівці з туризму та культури, журналісти, фотографи, перекладачі, громадські активісти. Бо промоція нам вже дуже допомогла і ще дуже і дуже потрібна!".
Дрогобичанин Олег Петренко офіційно очолив Дрогобицьку солеварню
До відома: у 2019 році Дрогобицьку солеварню, яка належала Міністерству аграрної політики, внесли у список на приватизацію. Тоді Львівська ОДА підтримала рішення про передачу солеварні в комунальну власність. Також ЛОДА звернулася до уряду, аби визнати одне з найстаріших підприємств Центральної Європи нововиявленою пам’яткою археології. На території солеварні розташовані 9 приміщень, що є пам’ятками архітектури місцевого значення. Дві церкви на території солеварні занесені до списку ЮНЕСКО. На початку 2020 року Кабмін передав Дрогобицьку солеварню Фонду держмайна.

Упродовж 2018 року громадськість Дрогобича напрацювала концепцію ревіталізації підприємства, на основі якої студенти-магістри Львівської політехніки розробили архітектурний проект. Основними функціями солеварні при цьому мали б бути збереження виробництва, розвиток туристичного, культурного і рекреаційного потенціалу території підприємства. При цьому до туристичного комплексу входили б території Дрогобицької солеварні і двох дерев’яних церков – св. Юра та Воздвиження Чесного Хреста.

Солеварня в Дрогобичі працює понад 700 років і вважається найстарішим підприємством України. ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» – єдине підприємство в Україні, яке ще видобуває сіль способом виварювання. Така технологія має перспективу бути занесеною до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: