Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У місті нафтовиків відкрили аптеку-музей винахідника нафтової промисловості Йогана Зега

Як повідомляє прес-служба Львівської ОДА, нещодавно у міському парку культури і відпочинку Борислава відкрили аптеку-музей всесвітньо відомого винахідника нафтової промисловості Йогана Зега (Яна Зега - фармацевта, аптекаря, піонера промислової нафтопереробки в Україні та світі).
Проект із встановлення аптеки-музею Йогана Зега, вартістю понад 1,5 млн грн, виграв грант на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад, який проводила Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна".

Він реалізовувався у 2 етапи: у 2019 році облаштовували санітарне очищення та благоустрій земельної ділянки, виконували будівельні роботи, а у 2020 році відбувалось наповнення музейними експозиціями аптеки-музею.


"У Бориславі кажуть "все почалося з нафти", але на жаль, багато українців не достатньо знає про багату нафтовидобувну історію цього міста. Тішимось, що Асоціація має можливість підтримувати ідеї, які відкривають історичні та культурні особливості нашого краю та створюють нові туристичні магніти, такі як зокрема аптека-музей Йогана Зега. Віримо, що ця локація стане однією із улюблених для туристів, що знайомляться з Бориславом", – зазначила виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" Галина Литвин.

Голова ЛОР Ірина Гримак привітала мешканців міста із успішною реалізацією проекту: «Це наша історія, маємо гордитися, що тут жили люди, які в минулі століття прославляли нашу державу і берегти їхню пам'ять, показувати, що ми достойні нащадки. Бажаю, щоб такі новини у Бориславі примножувалися в геометричній прогресії , бо місто насправді має великий потенціал. Тут багато нового і ще не відкритого, тож розвивайте це». Вона також висловила переконання, що ще багато цікавих речей можна знайти в будівлях мешканців Борислава.


На зустрічі говорили про перспективи Борислава в галузі розвитку туризму, особливо з огляду на сусідство з курортами Трускавець та Східниця. Гостям зі Львова міський голова презентував унікальні картини написані озокеритом місцевим художником Павлом Деренчевичем, а на завершення заходу краєзнавець Ігор Романюк провів пізнавальну екскурсію аптекою.

Родзинкою заходу стала мініатюра із життя Йогана Зега «Якось в Бориславі» у виконанні акторів драматичного театру імені Петра Телюка.
Нагадаємо, у межах транскордонного співробітництва у Бориславі вже реалізовувались проекти "Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України" та "Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича".
У місті нафтовиків відкрили аптеку-музей винахідника нафтової промисловості Йогана Зега
До відома: Йоган (Ян) Зег – львівський фармацевт, аптекар, винахідник гасу, засновник промислової нафтопереробки в Галичині. Свого часу зі Львова переїхав до Борислава, де відкрив аптеку і займався нафтопереробкою.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: