Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Бориславці проти тарифного геноциду!

Напередодні відзначення роковин Соборності України, на засіданні сесії депутати Бориславської міської ради підтримали звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної ради України щодо недопущення зростання цін на електричну енергію та природній газ для населення.

Звернення ініціювали депутати ВО “Свобода”, “Батьківщина”, “Солідарність” і його представив секретар міської ради Юрій Химин.


«Президенту України
Володимиру Зеленському

Прем’єр-міністру України
Денису Шмигалю

Голові Верховної ради України
Дмитру Разумкову


Ми, депутати Бориславської ради, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення в умовах тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підготувала «різдвяний подарунок» для населення, піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги. В січневих платіжках українці вкотре побачать реальну «турботу та підтримку» від найвищих керманичів держави. Обсяг субсидій, які є найбільш ефективним та дієвим ринковим механізмом захисту найменш захищених верств населення, у видатках Державного бюджету на 2021 рік зменшився майже удвічі у порівнянні з 2018 роком – з 71-го млрд. грн до 36 з половиною млрд. грн. І це з урахуванням цьогорічного збільшення видатків на забезпечення діяльності Президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС України, ДПС України, ДБР та СБУ.

Ми, депутати Бориславської міської ради, не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю. Платоспроможність родин погіршилась, стрімко накопичуються борги.

На сьогодні Українська держава володіє достатнім потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку. Разом із тим, третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ, і при таких підходах вони зростатимуть і надалі. Ситуація, що склалася в енергетичній сфері держави, вже спровокувала соціальний вибух, який призвів до масового перекриття доріг та інших акцій протесту, які при невжитті дієвих заходів будуть наростати.

Підняття тарифів – не той шлях, яким мав би йти український уряд. Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність у енергетичній галузі України та провести дієві реформи.

В період затяжної війни з російським агресором, боротьби з пандемією коронавірусу, центральні органи влади в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає належне харчування, забезпечення одягом і житлом. Враховуючи рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальні тарифи призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.

Ми звертаємось до Президента України як гаранта Конституції, вжити невідкладних заходів для недопущення зростання цін на електричну енергію та природній газ для населення.

Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість:

введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення;
невідкладно внести зміни в законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природній газ;
внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік для повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.
Звертаємось до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів, забезпечити державне регулювання цін на природній газ для населення України та скасувати абонплату за транспортування газу.

Водночас, заявляємо про неприпустимість відновлення імпорту енергоресурсів безпосередньо з країни агресора – Росії. Прямі постачання газу з Росії – це новий зашморг для української незалежності».

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: