Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Врешті-решт громада сказала своє слово... І діями Тараса Кучми, продиктованими його "дорадниками", вона обурена ...


У п'ятницю, під час чергового засідання сесії Дрогобицької міської ради, яке відбулося у День Соборності України, депутати прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогою збільшити видатки на пільги та субсидії для оплати комунальних послуг, у зв’язку з підвищенням тарифів, не допустити зростання цін на електроенергію і природний газ для населення, а також підтримали вимоги ініціативної групи щодо врегулювання тарифної політики та інших актуальних питань, пов'язаних із взаємодією громади та влади.
Зокрема, йшлося про скасування встановлених з 01.01. 2021 р. необгрунтованих тарифів. А також вимоги стосуються:
- відпускати газ для населення за цінами закупівлі його у літній період до газових сховищ;
- газ власного видобутку використовувати виключно для потреб населення;
- провести аудит компаній, які здійснюють власний видобуток газу. За неефективного використання газових родовищ, передати їх у державну власність;
- на період дії карантину переглянути в сторону зменшення тарифи (на тверді побутові відходи, теплопостачання, проїзд у маршрутках в межах територіальної громади.
- скасувати рішення сесії Дрогобицької міської ради № 52 від 05.01.2021 р. "Про обмеження доступу на пленарні засідання Дрогобицької міської ради".
- виконавчому комітету вкупі з ініціативною групою вивчити:
- питання повернення у комунальну власність газорозподільчих пунктів, проєкт рішення подати на розгляд чергової сесії Дрогобицької міської ради;
- проаналізувати стан виконання інвестиційних зобов'язань, даних під час приватизацій підприємств міста (Дрогобицького Долотного заводу, Автокранового, Машинобудівого, Нафтопереробних заводів, Стебницького "Полімінералу" та низку інших підприємств), звернутися до власників цих підприємств, органів центральної влади про виконання ними інвестиційних зобов'язань, або розпочати процедуру передачі цих підприємств іншим власникам.
- Кабінету Міністрів України вишукати кошти для фінансування Державної програми "Питна вода України".
- НКРЄКП переглянути існуючі тарифи, встановлені для КП "Дрогобицький водоканал".

З нагоди святкування Соборності України, у Дрогобичі на площі Ринок, біля міської ради відбулося Народне Віче. Під час якого голова ініціативної групи Анатолій Сеник і зачитав діючій міській владі вимоги.

Захід, який був ініційований групою дрогобицьких активістів на чолі з Анатолієм Сеником, розпочався з виконання Гімну України. Першим виступив Михайло Зубрицький, член дрогобицького осередку ПРОСВІТИ, згодом слово мали громадські активісти Віра Байса, Михайло Ваврин, Степан Сабат, Ярослав Бігуняк, інші представники громадськості.

До мирної акції згодом приєдналися й представники ФОП Дрогобиччини на чолі з Андрієм Проциком. Вони закликали всіх присутніх підтримувати протестний рух підприємців України. У своєму виступі Андрій Процик проголосив протестні вимоги ФОП, а саме - непосильне для громадян підвищення тарифів – це порушення Конституції України, зокрема ст.48, відповідно, громадянин має право на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї. Як представники територіальної громади та мікробізнесу Дрогобичини ФОП звернулися до президента, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини, з вимогою збереження мікропідприємців і їхнього права на працю в Україні, зменшити тарифи на комунальні послуги для населення України!!! Андрій Процик закликав всіх прийняти участь у Всеукраїнській акції протесту 28 січня 2021 року о 9 годині на Майдані Незалежності України в місті Києві.

Автор публікації у своєму виступі також нагадала міському голові Тарасу Кучмі, що перешкоджання ведення журналістської діяльності передбачає за собою відповідальність перед Законом. У Трускавці на урочисту сесію журналістів пускали без жодних проблем, аналогічно й у Східниці та Меденичах. Ніхто з Дрогобицької районної ради також не заперечував проти присутності ЗМІ. І тільки очільник Дрогобицької міської ради вирішив відмежувати себе від громадських діячів та журналістів. І не тільки під час першого сесійного засідання... Заборона відвідування громадськості сесійних засідань стосується й подальших місцевих "табу"... Мова йде про остаточне рішення міського голови Тараса Кучми щодо обмеження допуску громадян на пленарні засідання крім запрошених, що займаються підготовкою порядку денного, який розглядається на даному пленарному засіданні. І місцевому самоврядуванню вже не важливо, що певні громадяни (і я в тому числі) писали звернення до міського голови, у якому повідомляли про те, що мають намір взяти участь у певних сесійних засіданнях. Влада, на чолі з юридичним відділом та його неофіційним очільником Володимиром Коцюбою (заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому) проігнорували наші звернення, прикриваючись карантином. Хоча засідання сесії в ті дні проходили у напівпорожній сесійній залі.

Прослухавши виступи активістів, розчаровані та доведені до відчаю люди, які зібралися на Віче, висловлювали обурення діями влади, а саме – підняттям тарифів на комунальні послуги, особливо на тепло, обмеженням вільного доступу до Дрогобицької міської ради, особливо, коли владу попереджають у письмовому вигляді заздалегідь. Особисто мені відповідь від юридичного відділу Дрогобицької міської ради прийшла три дні після проведення сесійного засідання. Хоча я писала заяву за три дні до проведення сесії у раді.

Представники ініціативної групи ображені тим, що мер називає мирну протестну акцію "зборищем", яке він чомусь порівняв з "вашингтонським сценарієм". Таке висловлювання не личить очільникові міста... А тим більше - голові Дрогобицької ОТГ! Навіть під час понеділкової апаратної наради. Та ще більше обурило громадськість те, що мер не вважав за потрібне вийти до людей навіть тоді, коли вони зробили "живий" Ланцюг Єдності.

Дрогобичанка п. Дарія, котра під час виборів віддала свій голос за чинного мера Тараса Кучму, висловила своє невдоволення тим, що у Дрогобичі пропадає демократія під керівництвом Тараса Ярославовича, починається диктатура, залякування, цькування. Громада Дрогобича Зеленського не обирала, але своєю поведінкою Тарас Кучма його пародіює. Невдоволення громадськості викликало й те, що в День Соборності Тарас Кучма забув про ланцюг Єдності, з якого мав би розпочатися День Соборності у нашому славному місті Котермака.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарі

ГО Воля України 26 січня 2021, 13:52
Ще задовго до карантину Кучма відносився до людей, як до бидла і не пускав у Ратушу
22 січня минулого року в нашому «прозорому» місті Дрогобичі відбулася закрита нарада.
За закритими у буквальному смислі дверима міський голова «відкритого» міста представив директорам шкіл нового очільника освіти міста.
Без конкурсу та з порушенням законодавства керівником освіти Дрогобича призначили людину, яка ніколи не працювала в школі.
Очільник міста вже давно забув, як вимагав від попередньої влади відкритих конкурсів та прозорих призначень. Тепер він сам влада і з азартом виганяє активістів, які йому заважають творити в місті те, за що він колись критикував попередників.
Сумно, що представники Майдану так швидко забули все, що самі декларували https://www.facebook.com/groups/stebnyk.nazhyvo/?multi_permalinks=756563168600971&comment_id=757359088521379&notif_id=1611649316865098&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif.
ГО Воля України
  • Подобається
  • 1
Снайперисько 26 січня 2021, 14:01
Ціхо-ціхо :-) цвіркун хоче Ліді орден дати...аби та замовчала і від міської ради ся відчепила. Але Ліда - баба недурна, що їй з того ордена від "зеленого"... Повага від людей більше важить... Спочатку зеленкою обливали, потім - нагороду дають... Недолугі!
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: