Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ОСТАННЄ СЛОВО - ЗА ГРОМАДСЬКІСТЮ!Дрогобицькі активісти ініціативної групи щодо врегулювання тарифної політики провели сьогодні мирну протестну акцію. Про що завчасно попередили місцеве самоврядування.

Мова йде про те, що 24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову № 3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020 – 2024 роки».Відповідно до цієї Постанови з 1 січня 2020 року громадяни змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку.
Нерозважливим та необгрунтованим вважають активісти також і підвищення тарифів для населення щодо розрахунку за спожиту електроенергію.
Нові правила розрахунків за газ та електроенергію, які стосуються всіх споживачів, у тому числі побутових, на думку соціально-свідомих громадян Дрогобиччини, є неприйнятними.
Тож, на вимогу Дрогобицької громади про скасування запровадження з 1 січня 2021 р. необгрунтованих тарифів, беручи до уваги дію дію запроваджених владою обмежень у зв'язку з карантином, що суттєво ускладнює матеріальне становище людей, керуючись ст.26, ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ініціативна громада вирішила:
- Підтримати справедливі вимоги Дрогобицької територіальної громади щодо необгрунтованих підвищень тарифів на житлово-комунально послуги по всій території України.
- Скерувати до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЄКП звернення:
а) про відміну постанови Кабінету Міністрів України про встоновлення з 01.01. 2021 р. необгрунтованих тарифів ;
б) звернутися до депутатів Львівської обласної ради, обраних від Дрогобицької територіальної громади про проведення позачергової сесії, на якій вимагаємо розглянути вищезгадане питання.
- Скерувати дане рішення зі зверненням та вимогами громади народному депутатові України від нашого виборчого округу Орестові Саламасі.
- Повторно розглянути питання щодо необгрунтованого підвищення тарифів для населення щодо розрахунку за спожиту електроенергію та газопостачання на черговій сесії Дрогобицької міської ради у найближчий термін.
- Контроль за виконанням даного питання покласти на міського голову Дрогобицької територіальної громади Т. Кучму.


А також головою ініціативної групи щодо врегулювання тарифної політики Анатолієм Сеником було зачитано звернення-вимогу до діючої нині влади поки що на місцевому рівні - скликати у найкоротший термін позачергову сесію Дрогобицької міської ради з метою - запросити керівників газо-електропостачальних організацій, керівників структурних підрозділів міської ради, керівників Дрогобицької районної державної адміністрації та районної ради, депутатів обласної та районної рад, депутата Верховної Ради України Ореста Саламаху.
А також, керуючись Конституцією України, ст.ст. 8,9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", члени ініціативної групи Дрогобицької територіальної громади, за дорученням загальних зборів громадян, від 11, 12, 17 січня 2021 р. у зв'зяку з встановленням з 01.01.2021 року необгрунтованих тарифів для населення, беручи до уваги дію запроваджених в Україні обмежень в зв’язку з карантином, що суттєво погіршує матеріальне становище людей, активісти вимагають Звернення до Президента України В. Зеленського, Кабінету Міністрів України, держапарату Верховної Ради України, по можливості, й до інших відповідних інстанцій щодо:
- скасування встановлених з 01.01. 2021 р. необгрунтованих тарифів;
- відпускати газ для населення за цінами закупівлі його у літній період до газових сховищ;
- газ власного видобутку використовувати виключно для потреб населення;
- провести аудит компаній, які здійснюють власний видобуток газу. За неефективного використання газових родовищ, передати їх у державну власність;
- на період дії карантину переглянути в сторону зменшення тарифи (на тверді побутові відходи, теплопостачання, проїзд у маршрутках в межах територіальної громади.
4. Скасувати рішення сесії Дрогобицької міської ради № 52 від 05.01.2021 р. "Про обмеження доступу на пленарні засідання Дрогобицької міської ради".
5. Виконавчому комітету вкупі з ініціативною групою вивчити:
- питання повернення у комунальну власність газорозподільчих пунктів, проєкт рішення подати на розгляд чергової сесії Дрогобицької міської ради;
- проаналізувати стан виконання інвестиційних зобов'язань, даних під час приватизацій підприємств міста (Дрогобицького Долотного заводу, Автокранового, Машинобудівого, Нафтопереробних заводів, Стебницького "Полімінералу" та низку інших підприємств), звернутися до власників цих підприємств, органів центральної влади про виконання ними інвестиційних зобов'язань, або розпочати процедуру передачі цих підприємств іншим власникам.
6. Кабінету Міністрів України вишукати кошти для фінансування Державної програми "Питна вода України".
7. НКРЄКП переглянути існуючі тарифи, встановлені для КП "Дрогобицький водоканал".
8. Розгляд даного звернення на сесії Дрогобицької міської ради провести за їхньою участю.


P/S Правоохоронці, котрі були поінформовані щодо проведення мирної акції, показали, що вони з народом - не втручалися у мирне обговорення наболілих для населення житлово-комунальних проблем. Просили лише дотримуватися карантинних норм щодо дистанції і уникати масового скупчення. Якби ж міська рада не проігнорувала письмового прохання активістів - забезпечити на Площі Ринок озвучення, поліції не довелося б проводити громадянам роз'яснювальну роботу щодо карантинних норм, а лише забезпечувати правопорядок.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: