Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Друге пленарне засідання ІІ позачергової сесії районної ради: депутати прийняли звернення до ВР та Кабміну щодо скасування плати за транспортування газу для населення.

Після спільної традиційної молитви отець Андрій Безушко та отець-капелан Михайло Коліщак благословили депутатів Дрогобицької районної ради на плідну працю.

Згодомя під час другого пленарного засідання ІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання було розглянуто питання
щодо
передачі бюджетних установ та майна зі спільної власності територіальних громад Дрогобицького району до комунальної власності ОТГ Дрогобицького району і після внесення змін і доповнень (певних правок щодо медустанов, тощо) було прийнято відповідне рішення.


На сесійному засіданні був присутній заступник міського голови ДМР Андрій Ковч, який також висловив свою думку з приводу безоплатної передачі із спільної власності територіальних громад Дрогобицького району Львівської області комунальні заклади (юридичні особи), їх цілісні майнові комплекси, інше майно, закріплене за ними (див. відео).
З приводу правових підстав передачі вищезгаданих комплексів та майна на баланс Дрогобицької ОТГ розгорілися гострі дискусії (див. відео)
Голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич зауважив, що утримання закладу районного будинку культури обходитиметься Дрогобицькій ОТГ в чималий кошт (приблизно півтора млн. грн. в рік), а там працюють творчі колективи, які майстерно та професійно дають святкові концертні програми. Та й сама будівля - доглянута, проведено ремонтні роботи за кошти району. Тож втрачати такий потужний структурний підрозділ район не хоче, а тому керівництво звертатиметься за допомогою до Львівської облради та ЛОДА (див. відео) .
Крім того, районні депутати прийняли звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо скасування плати за транспортування газу для населення, яке зачитав депутат районної ради Андрій Янів.


Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

щодо скасування плати за транспортування газу для населення та

райдержадміністрацій, прийняте на засіданні ІІ позачергової сесії районної ради

29.12.2020р.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Дрогобицької районної ради VІІІ скликання


24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову № 3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020 – 2024 роки».

Відповідно до цієї Постанови з 1 січня 2020 року громадяни змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку.

Нові правила розрахунків за газ, які стосуються всіх споживачів, у тому числі побутових, на нашу думку є неприйнятними.

На сьогоднішній день ми маємо ситуацію при якій громадяни України, які є споживачами газу, обурені тією методикою сплати за газ, яка запроваджена з 1 січня НКРЕКП. Ця методика передбачає платежі за «розподіл і доставку» газу з розрахунку 1/12 в місяць, виходячи з обсягу спожитого газу за попередній рік.

Громадяни нашого району, у більшості випадків, за власні кошти замовляли документи, експертизи, здійснювали підключення до газової мережі. Нічого не змінилось і на сьогодні – при будівництві індивідуального будинку необхідно за власні кошти виготовити документацію, прокласти труби, здійснити підключення.

Тоді постає питання: коли газорозподільні компанії будуть платити власникам мереж за використання їхнього майна?

У найвищому законі нашої держави – Конституції України зазначено, що природні ресурси є власністю народу України. Чому тоді нас зобов’язують платити за власне як за придбане?

Більш як необґрунтованим є стягнення плати за транспортування навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, адже, якщо не було фактичного споживання, то відповідно і транспортування до цієї конкретної оселі не було.

Не можна примушувати людей сплачувати за послугу, яку вона не отримувала. Вимагання плати за це є цілком безпідставним та суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста – надавача послуги та призведуть лише до збільшення заборгованості по сплаті, зубожіння громадян.

З огляду на вищезазначене, вважаємо рішення НКРЕКП з встановлення щомісячної абонентської плати за транспортування газу безпідставним та протиправним і просимо його скасувати.

Після чого друге пленарне засідання ІІ позачергової сесії районної ради завершило свою роботу.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: