Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У ВОЛІ ЯКУБОВІЙ ВІДКРИЛИ МУЗЕЙ-САДИБУ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ ІМ. АНДРІЯ МЕЛЬНИКАВчора, 23 грудня, у селі Воля Якубова відбулося урочисте відкриття музею-садиби державного, військового, та політичного діяча, голови проводу ОУН Андрія Мельника.
Музей створений за ініціативи і матеріальної підтримки місцевого мецената Лева Грицака. Його відкриття приурочили до 130-ї річниці від дня народження Андрія Мельника. Зібрані речі присвячені участі полковника в національно - визвольному русі.


У будинку тієї епохи зібрані речі побутового вжитку, господарські інструменти тих часів, деякі з яких належали родичам військового та політичного діяча. В окремій кімнаті можна почерпнути інформацію та ознайомитися з документами і фотографіями про діяльність А.Мельника, його участь у національно-визвольному русі.


На відкриття музею, попри дощову погоду, завітали численні гості зі Львова, Дрогобиччини та односельці славетного земляка.
У співслужінні зі священниками комплекс освятив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар.

Із вітальним словом до присутніх звернулися голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень, архітектор, художник, громадський діяч Орест Скоп, ініціатор створення музею Лев Грицак.
Ірина Гримак не лише передала Леву Грицакові у дарунок до музею картину із зображенням Андрія Мельника, а й пообіцяла довгоочікуваний ремонт дороги до Волі Якубової – родинного села провідника ОУН.

Зрештою, на Дрогобиччині народжені три визначні постаті – Іван Франко, Дмитро Грицай та Андрій Мельник, і тур до Нагуєвич, Дорожева та Волі Якубової був би дуже цікавим туристичним маршрутом. Залишається з’єднати їх якісними автошляхами. Так само доречно було би створити у Волі Якубовій старостинський округ як у двох інших названих вище селах. Це б сприяло розвитку населеного пункту, який у радянський час визнали неперспективним і всіляко ущемляли через народженого там Андрія Мельника.
Після завершення урочистої частини усі охочі змогли оглянути експозицію музею.
Ярослав ГРИЦИК, facebook, фото автора

До відома: Протягом окупаційного періоду СРСР влада вважала с.Воля Якубова не перспективним і всіма шляхами знищувала його, не будували сільської ради, школи, народного дому і люди покидали рідний дім та переселялися в інші населені пункти. Лише після проголошення Незалежності України була відновлена сільська рада, збудовано пам'ятник Андрію Мельнику, відремонтовано школу, НД, ФАП, відкрито за кошти приватного підприємства Л.Грицака музей, збудовано відпочинковий комплекс. Але сьогодні при проведенні адміністративно - територіальної реформи Дрогобицькою міською радою відкинуто пропозицію депутата ДМР Михайла Задорожного створити на базі сільської ради окремий старостинський округ з центром в с.Воля Якубова. Таке враження, що все повертається в часи радянщини.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: