Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Бачення Андрія Веселого: "Жодного плану чи бачення структури старостинських округів до сьогодні не оприлюднено".

Як і депутат Дрогобицької міської ради від "Європейської Солідарності" Михайло Задорожний, відомий політичний та громадський діяч Андрій Веселий, переконані, що тривожним сигналом для Дрогобиччини є те, що після першої сесії новообраної ради Дрогобицької ОТГ офіційно жодного плану чи бачення структури старостинських округів не було оприлюднено.
- 3 грудня відбулося перше засідання першої сесії новообраної ради Дрогобицької ОТГ. Після протокольних рішень, очільник ОТГ та депутати повинні негайно розпочати роботу над вирішенням нагальних питань об’єднаної громади і її мешканців. Зокрема, визначитися із форматом фактичного об’єднання та справедливого представництва у раді громади інтересів мешканців ВСІХ населених пунктів, які увійшли до ОТГ, зокрема Стебника та сіл – від великих до найменших. Адже в них проблем не менше, а часто й більше, ніж у Дрогобичі. - Повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук головний опонент нині діючого Дрогобицького мера Тараса Кучми, Андрій Веселий.

- Отже, одним з перших питань, яке стоїть на порядку денному, є формування старостинських округів Дрогобицької ОТГ і «обрання» старост, які стануть лобістами своїх локальних громад у раді ОТГ.
І вже на старті бачимо, що з цим існує проблема.
По-перше, досі невідомо, скільки старостинських округів буде сформовано на території ОТГ. По справедливості, їх мало би бути двадцять – Стебницький та 19 сільських (за кількістю сільських рад). Проте, кулуарно шириться інформація про те, що чинний голова ОТГ Тарас Кучма планує сформувати тільки вісім (!) старостинських округів. При цьому чимало запитань викликає сам принцип об’єднання сіл в округ, адже демографічна, географічна та економічна складові запропонованої можновладцями моделі не витримують критики. Проте, як вже зазначалося, офіційно жодного плану чи бачення структури старостинських округів до сьогодні не оприлюднено. І це – тривожний сигнал.
По-друге, за чинним законодавством, кандидатів на посаду старости затверджує сесія міської ради за поданням голови ОТГ. Тобто фактично обрання старост не буде, а населені пункти очолять люди, просто зручні, слухняні й покірні чинному голові. А найбільше в цій ситуації обурює, що ніхто навіть не збирається питати у жителів населених пунктів, кого вони хочуть бачити лідером територій. Ні зборів, ні обговорень із залученням громадськості, ні громадських слухань на сьогодні у Стебнику та селах не анонсовано. Чи означає це, що думками мешканців можуть знехтувати? Ймовірно. І це теж викликає занепокоєння.

Під час своєї виборчої кампанії я неодноразово наголошував, що об’єднана Дрогобицька громада буде успішною і перспективною тільки у разі врахування потреб і забезпечення представництва жителів і Дрогобича, і Стебника, і сіл. Для цього, вважаю, доцільно створити Раду представників громади при голові ОТГ, в якій об’єднати активних громадян, лідерів з усіх населених пунктів – людей, які прагнуть змін і дій для розвитку своїх території і добробуту своїх населених пунктів. Людей, які готові вкладати свій час, сили та ресурси задля кращого майбутнього громади.
Вторинним є те, в якому форматі й на яких засадах діятиме цей представницький орган – ради представників, асоціації громадських організацій чи будь-якому іншому. Основне, щоб чинний голова ОТГ, його заступники та депутати дослухалися до очікувань і вимог при ухваленні стратегічних рішень. Це дозволить заспокоїти жителів ОТГ, особливо сільської місцевості та Стебника, які з тривогою очікують, яким буде їхнє місце в громаді і чи почує їхній голос чинна влада.
Щиро сподіваюся, що очільнику ОТГ та депутатам вистачить професіоналізму та далекоглядності, щоб об’єднати громаду не тільки як адміністративну одиницю, а і як спільноту. Вистачить мудрості не знехтувати правами десятків тисяч людей і створити робочий механізм співпраці і взаємодії. - Резюмує п. Андрій. І додає, що зі свого боку (він та його команда) готові надавати всебічну юридичну та консультативну допомогу в організації взаємодії органів влади та громади для ефективного вирішення проблем людей та розвитку всієї Дрогобицької ОТГ.
PS /До речі, приємно відзначити, що минулого тижня сесія Меденицької ОТГ відбулася з дотриманням усіх норм безпеки - без скандалів та муніципалів... Просто і відкрито, з народом.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: