Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

В околицях міста Трускавця, на місці будівництва нової об’їзної дороги, археологічна експедиція Рятівної археологічної служби віднайшла стародавнє поселення

Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба” розпочало археологічні дослідження ділянки, що відвели під будівництво об’їзної дороги міста Трускавця. Йдеться про поселення лінійно-стрічкової кераміки, якому більше семи тисяч років.

Будівництво нової об'їзної дороги до Трускавця триває, проводяться підготовчі роботи. А на ділянці прокладення дороги, вже другий тиждень працюють археологи.

Їм вдалось виявити тут, неподалік курортного Трускавця, стародавнє поселення культури лінійно-стрічкової кераміки, яка є давнішою за трипільську.


Науковцям вдалось розкопати чимало цікавих артефактів, а також залишки кількох будівель, які могли слугувати житлом чи господарськими спорудами. Розмір найбільшої виявленої споруди, що характерна для цієї культури (так званий “довгий дім”), становить 23х8 м.

«Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на декілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, які досі виявлені на Прикарпатті. Люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщепу з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини і Угорщини», - розповів керівник досліджень співробітник Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв.

Основні знахідки на поселені - з кременю. Серед артефактів - серпи, тесло, заготовки ножів, фрагменти горщиків.
Роботи проводять на пам’ятці, що виявили у 2018 році під час проєктування дороги.
«У цьому проєкті ми тісно співпрацюємо з дорожниками. Вже наступного року, сподіваємось, на нас чекає великий проєкт - дослідження перед будівництвом Північного обходу Львова, де злагоджена робота буде особливо важливою, оскільки строки будівництва, а отже і розкопок, будуть дуже стислими», - прокоментував директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: