Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Трускавці на реконструйованому бюветі мінеральних вод втричі підвищили ціну на лікувальні води

Ще в липні місяці прес-служба Трускавецької міської ради повідомляла про те, що з 1 серпня ціна за 1 літр "Нафтусі" та інших трускавецьких мінеральних вод зростає майже втричі, з 8,80 грн до 24 грн.

З цього приводу міськрада Трускавця наголосила, що різке підняття ціни на трускавецькі лікувальні води є передчасним та поспішним рішенням.
"Ми не маємо права і не хочемо втручатися в роботу приватного підприємства, особливо в питанні ціноутворення. Але беручи до уваги важливість «Нафтусі» для курорту, ми не можемо стояти осторонь. Трускавець – це в першу чергу бальнеологічний курорт, місто цілющої "Нафтусі", і ми не можемо дозволити експериментів над санаторіями та відпочивальниками. Бачимо, що пандемія нашкодила курортам, нашкодила туристичній сфері. Відпочивальники не готові витрачати стільки коштів на лікування, як це було до того, а додаткове підняття ціни на мінводи може привести до повного провалу цього сезону" – наголосив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.
За його словами, також він підготував звернення до Антимонопольного комітету.


Ще з 1 серпня власники ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», яким належить бювет мінеральних вод, утричі, підвищили ціну на лікувальні води в бюветі. Саме цього дня трускавчани готувалися до відкриття закритої кілька місяців тому на реконструкцію курортної споруди. А не до несподіванки – офіційного повідомлення про підвищення ціни за воду. І, до речі, офіційного відкриття реконструйованого бювету таки не відбулося (у пресслужбі Трускавецької міськради повідомили, що так сталась через технічні причини). Мовляв, підвели відповідальні за виготовлення картки споживача на бюветі партнери.

Проте, і 2 серпня бювет не відкрився. Подію знову перенесли. Лише третя спроба виявилась вдалою. Бювет відкрили, але вирішили обійтися без урочистої частини, без традиційного перерізання червоної стрічки. Двері головного входу відчинили не зранку, а пообіді.
Відпочивальників обслуговували дві каси, де видавалися картки споживача. Вони — безкоштовні. Кожен користувач сам вирішує, на яку суму поповнити картку. Якщо ви, наприклад, приїхали на 20 днів, упродовж яких, згідно з призначенням лікаря, щодня прописано 1 літр лікувальної води, за послуги бювету доведеться заплатити 480 грн. Після цього ви вже у черзі не стоїте.

Багато людей (особливо, корінних трускавчан) нарікають на підвищення ціни на воду. Мовляв, минулоріч у місті планували зробити питну воду "Нафтуся" платною лише для туристів. Але є люди, які вважають, що платні послуги потрібні. Мовляв, платня дисциплінує, змушує переосмислити ставлення до безцінного Божого дару, яким є «Нафтуся».
Різко відреагували на триразову «підвишку» депутати Трускавецької міськради. Вони сподіваються, що своє слово скаже Антимонопольний комітет України, куди обранці курортної територіальної громади скерували своє звернення. Головний аргумент автори «апеляції» бачать у тому, що ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» — монополіст на ринку курортних послуг. А раз так — має бути під пильним оком антимонопольного законодавства.

Звичайно ж, у соцмережах також активно обговорюють таке «нововведення» щодо підвищення ціни на споживання лікувальних вод.
У Трускавці на реконструйованому бюветі мінеральних вод втричі підвищили ціну на лікувальні води


Самі ж власники пояснюють, що плата є необхідною умовою забезпечення сталого функціонування гідромінеральної бази курорту. Мовляв, йдеться про вихід зі шляху збитковості.

Серед відпочивальників є і чимало таких, хто вважає, що не потрібно було новим власникам аж так поспішати з триразовим підвищенням ціни на свої послуги: Трускавець — міжнародна оздоровниця. Сюди приїжджають оздоровлюватися не лише багатії, а й люди, які з року в рік відкладають копійку на лікування та оздоровлення. Особливо, в нинішній час, коли всім сутужно.
Лада Нечуйвітер
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: