Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Активні стебничани намірені відстоювати право на те, аби бути самостійною громадою, у суді.

Аби отримати додаткове фінансування і вирішити екологічні проблеми з карстовим проваллям, стебницькі активісти мають твердий намір відділитися від Дрогобича. Свої протести активні стебничани висловлювали ще минулоріч: згодом для цього навіть запустили в Інтернеті флешмоб щодо підтримки створення власного ОТГ — Стебницького (фотографії з карткою на якій написано #Підтримую_Стебницьку_ОТГ викладали в сомережі).

Схоже, на флешмобі, громадськість міста калійників зупинятись не буде.

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Стебницької міської ради до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 №624-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області» в частині включення міста Стебник Львівської області до складу Дрогобицької обєднаної територіальної громади. В якості підстави для позову зазначено, що Розпорядження Уряду від 27.05.2020 №624-р в оскаржуваній частині прийняте з порушенням процедури розробки та затвердження нормативного акту Кабінету Міністрів України та принципів добровільності об”єднання територіальних громад і верховенства права, та створює передумови для позбавлення виборчих прав жителів м. Стебника.

Дослідивши подану позовну заяву, суд визнав таку позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі, яка буде розглядатись у порядку загального позовного провадження.

В якості третіх сторін на стороні відповідача (КМУ) залучено Львівську обласну державну адміністрацію та Дрогобицьку міську раду Львівської області, “оскільки прийняте судом рішення у даній справі може безпосередньо вплинути на права та/або обов`язки цих осіб”.

Підготовче засідання заплановане на 14 вересня та відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, зал судових засідань №34.

Розглядати справу буде колегія у складі трьох суддів під головуванням судді Скочок Т.О.

Зазначимо, вказане розпорядження КМУ у судовому порядку також оскаржують Волицька ОТГ Мостиського району, Новострілищанська ОТГ Жидачівського району, Дублянська ОТГ Самбірського району Львівщини а також низка громад по всій Україні.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: