Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Народні обранці Дрогобицької міськради виступили на захист української мови.

Як повідомляє пресслужба Дрогобицької міськради, місцеві народні обранці звернулися до Верховної Ради України з проханням не підтримувати «мовний» законопроєкт Бужанського. Депутати Дрогобицької міської ради одностайно підтримали рішення про звернення до кожного відповідального народного депутата - не допустити внесення відповідних змін і в разі винесення цього законопроєкту на пленарне засідання проголосувати проти.

«Так звані «слуги», вирішили переписати закони про мову і про освіту, вносячи свої антиукраїнські зміни, що викликає занепокоєння в українського народу», – йдеться у зверненні депутатів до Верховної ради України.
Народні обранці Дрогобицької міськради виступили на захист української мови.
По-перше, цим законопроєктом подовжується термін права здобуття освіти мовою відповідного корінного народу чи відповідної національної меншини до 1 вересня 2023 року. Тобто, про перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року можна забути. Фактично ця норма буде скасованою.

По-друге, законопроєктом пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Власне, норма, згідно з якою «Особи, які належать до інших національних меншин України, здобувають у державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти базову та профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80 відсотків річного обсягу навчального часу», в принципі виключається із Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Натомість, автор законопроєкту вважає за доцільне залишити положення, відповідно до якого «Перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), що вивчаються державною мовою і мовою національної меншини, визначається освітньою програмою закладу освіти згідно з вимогами державних стандартів та з урахуванням особливостей мовного середовища», – наголошують дрогобицькі депутати.


Прикро, що депутати сусідніх міст Трускавця, Стебника та Борислава досі ще не визначилися з позицією щодо захисту української мови. Не кажучи вже про депутатів районних: ті мали б думати своєю головою, а не керуватися вказівками "глави райдержадміністрації"...

Варто відзначити: сьогодні, 17 липня, у порядку денному засідання мав розглядатися також скандальний проєкт закону "слуги народу" Максима Бужанського №2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти", який скасовує закон про мову, однак депутати не встигли дійти до розгляду цього питання.

Як заявив на сьогоднішньому засіданні спікер парламенту Дмитро Разумков, Верховна Рада 17 липня закрила третю сесію 9 скликання.
- Чергова четверта сесія розпочне свою роботу у вівторок, 1 вересня, о 10 годині ранку. Третю сесію Верховної Ради 9 скликання оголошую закритою.

Передісторія:

13 липня заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного роботи парламенту законопроєкт Бужанського.
Нардепи "Євросолідарності" закликали українців мобілізуватися біля стін парламенту 16 липня, щоб не допустити прийняття законопроєкту.
Частина депутатів "Слуги народу" заявили, що стурбовані суспільною реакцією на законопроєкт Бужанського, тому не підтримуватимуть його під час винесення до зали.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступив проти законопроєкту, оскільки він може скасувати норму про 80% навчання у школах українською мовою.
Під Верховною Радою зранку 16 липня відбулася акція проти законопроєкту.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: