Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Нагуєвичі планують ввести у склад Дрогобицької ОТГ.

Ще минулого року Міністерство розвитку громад та територій (донедавна Мінрегіонбуд) погодило проект нового перспективного плану об’єднання громад Львівщини та утворення нових районів.

27 травня на засіданні Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Запорізької, Львівської та Одеської областей.

В межах формування стратегії розвитку майбутньої ОТГ, 15 липня відбулася зустріч посадовців Дрогобицької міської ради Володимира Чуби – начальника відділу охорони здоров’я, Петра Шев’яка – начальника відділу освіти, на чолі з міським головою Тарасом Кучмою з представниками села Нагуєвичі, яке було передбачене у складі Бориславської ОТГ, хоча село історично більше тяжіє до Дрогобича (бо ж відомо, що Нагуєвичі - батьківщина Івана Франка). Саме за це село велася активна боротьба, щоб воно увійшло до складу майбутньої Дрогобицької ОТГ, оскільки Дрогобич і Нагуєвичі об’єднує промоція Івана Франка. Є чимало напрацювань у сфері культури та туризму.


У ході зустрічі, як повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради, посадовці ознайомилися з роботою школи, інтернат-школи, лікарської амбулаторії, лісництва, підприємців, потребою релігійних громад. Говорили й про економіку, охорону здоров’я, освіту.

За словами Тараса Кучми, первинна ланка галузі охорони здоров’я має бути максимально наближена до людей, а от вторинна допомога має надаватися централізовано. Тобто у селах, які віддалені від Дрогобича, ФАПи та амбулаторії мають бути збережені. А послуги вторинної ланки мають надаватися на високому рівні у медичних закладах Дрогобича, які за останні роки суттєво поповнили новим обладнанням.

За інформацією прес-служби ДМР, мешканці села в унісон з керівництвом Дрогобича бачать на своїй території розвиток туризму та сільського господарства.
«Ми маємо унікальну перспективу розвитку, яка полягає у семи кластерах: індустріальному, туристичному, культурно-освітньому, ІТ-технологіях, медичному, лісовому господарстві та переробці деревини, фермерстві та садівництві», – озвучив бачення розвитку ОТГ Тарас Кучма.

Сьогодні жителі села активно вболівають за пропагування Івана Франка в Україні та світі. Така робота активно ведеться у Дрогобицькій міській раді. Більше того, щоб зацікавити туристів, кажуть, що на території села є унікальне джерело води «Нафтуся». Крім того, наголошують, що потрібно братися й за ремонт дороги.

Підсумовуючи зустріч, обидві сторони домовилися про формування чіткого переліку проблем та пропозицій, які будуть враховані при формуванні плану розвитку майбутньої Дрогобицької ОТГ.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: