Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Совок доклав чимало зусиль до обмеження вживання української мови. Максим Бужанський вирішив продовжити цей список...

13 липня заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного роботи Верховної Ради законопроєкт щодо змін в частині навчання українською мовою у закладах освіти. Автор документа – член фракції монобільшості Максим Бужанський.

Оскільки у нормах цього закону, запропонованого паном Бужанським, є зняття обмеження 80 відсотків щодо обов'язкової освіти українською мовою і, відповідно, це, знову таки, – додатковий інструмент для русифікації української освіти, - профільний комітет парламенту та низка міністерств не рекомендували розглядати його в сесійній залі.

Совок доклав чимало зусиль до обмеження вживання української мови. Максим Бужанський вирішив продовжити цей список...
Володимир В'ЯТРОВИЧ, член фракції «Європейська солідарність»:
У нормах цього закону, запропонованого паном Бужанським, є зняття обмеження 80 відсотків щодо обов'язкової освіти українською мовою і, відповідно, це, знову таки, – додатковий інструмент для русифікації української освіти.

Законопроєкт кількаразово повертався на доопрацювання нашим комітетом гуманітарної та інформаційної політики і врешті отримав рішення «не підтримувати цей законопроєкт». І, тим не менше, його просувають в політичний порядок денний і навіть в порядок денний цього останнього пленарного засідання Верховної Ради.

Вважаю це абсолютною провокацією і переконаний, що стримати цей закон можуть тільки організовані протести і на вулиці, і в самій сесійній залі.

Михайло ЦИМБАЛЮК, член фракції «Батьківщина»:
Хочете розвивати мови меншин? Будь ласка! Підготуйте законопроєкт (бо в законі про мову є доручення Кабінету міністрів підготувати законопроєкт) і тоді підтримуйте польську, угорську, молдовську, румунську, мови національних меншин (в тому числі і російську).

Але, вибачте мене, коли ми знову починаємо до цього повертатись, це заговорювання теми. Більше того: йдуть місцеві вибори і монобільшість, яка втрачає свій авторитет серед людей (бо люди вже зрозуміли, що обіцялось і що є на сьогоднішній день), просто є бажання заговорити і знову розділити Україну на захід і на схід. Це річ неприпустима.

Я вважаю, що такі автори законопроєктів спеціально шкодять, зумисно шкодять сьогоднішній ситуації в державі.

Народний депутат з "Європейської солідарності" Софія Федина переконана, що владні перевертні не просто так атакують мову. Вони нападають на Україну!
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: