Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Дрогобичі відзначили 29-у річницю перезахоронення останків жертв сталінських репресій


Сьогодні, 14 липня, в місті Котермака, на Меморіалі «Тюрма на Стрийській» відбувся поминальний молебень з нагоди 29-ї річниці від дня перепоховання останків жертв більшовицького терору 40-50 рр, які були віднайдені на місці колишньої катівні НКВД-КГБ на вулиці Стрийській.

Про це повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради.


У 1991 році у Дрогобичі відбулося перепоховання 486 останків, віднайдених на території Меморіалу.

У 2019 році у Дрогобичі виявили нові захоронення жертв політичних репресій НКВС. На території саду виявили ще 78 останків. Фахівці та історики передбачають, що цих осіб було вбито у 1939-1941 роках або після 1944-го року. Такі висновки зроблені на основі того, що у черепах наявні кульові отвори в частині потилиці. З огляду на хаотичність розташування останків, фахівці припускають, що захоронювали тіла в нічну пору в кілька етапів. Також виявлено рештки взуття, одягу та кулі від зброї, якою у ті часи володіли НКВДисти.
Цього дня на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській» відбулися скорботні заходи із вшанування жертв московсько-більшовицького терору. Спільну молитву за невинно убієнними жертвами НКВС провели представники духовенства на чолі з єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорієм Комаром.

З промовами та зверненнями до учасників виступили єпископ-помічник СДЄ УГКЦ Григорій Комар, міський голова Дрогобича Тарас Кучма та голова товариства «Меморіал», активний громадський діяч Мирон Бучацький.
Опісля міський голова Тарас Кучма разом із посадовцями, представниками депутатського корпусу міського та обласного рівнів, громадою міста поклали квіти до пам’ятного хреста.

Також цього дня міський голова з заступниками, депутатом ЛОДА Андрієм Ковчем та посадовцями міськради поклали квіти до пам`ятного хреста на Полі Скорботи, що на вулиці 22 січня, де у 1991 році перезахоронили 486 останків – невинно убієнних представників української інтелігенції.
До слова, також цього року, у червні, КП ЛОР «Доля» провела пошукові роботи зі встановлення місця поховання жертв тоталітарного режиму у саду біля будинку на вул. І. Франка, 28 у Дрогобичі, де у післявоєнний період розміщувався районний відділ НКВС, відоме серед місцевого люду як більшовицька катівня.
Під час дослідження в підвалі будинку було виявлено стіну із отворами від куль. Як зазначив директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, НКВДисти часто застосовували такий спосіб убивства в’язнів: коли ті спускалися крутими сходами до підвалу, кати стріляли їм у потилицю.

Однак, на обстежуваній території у саду біля будинку на вул. Івана Франка, 28, на щастя, людськиx останків не знайдено.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: