Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ДБР НАНОСИТЬ ЧЕРГОВИЙ УДАР ПО СИСТЕМІ ПРОТИПОВІТРЯНОЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ


До Дня зенітних ракетних військ, яке українці відзначали у п’ятницю, 3 липня, Державне бюро розслідувань зробило захисникам неба «черговий» подарунок.

Так, 1 липня 2020 року у зенітну ракетну бригаду Повітряних Сил ЗСУ України (військова частина Ф2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницький. На підставі Ухвали судді Хмельницького міськрайонного суду С. Баєва, в межах кримінального провадження №62020240000000492, слідчим ДБР складено пропокол огляду та вилучено чотири НВЧ прилади (клістрони) та відповідну супроводжуючу документацію.


Слідчі інкремінують посадовим особам суттєві порушення у закупівлі клістронів. Разом з тим, у згаданій постанові не йде мова про вилучення, а лише «про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих зенітних ракетних дивізіонів.

Такі ж дзеркальні процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах на Одещині (в/ч А2800) та Херсонщині (в/ч А1836).
«Складається враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави.

У той час, коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угрупування військ у рамках масштабного військового навчання «Кавказ-2020», де навіть не приховано розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інституції дозволяють собі подібні речі, спрямовані на поетапне знищення нашої держави… - відзначили військові.

До відома: надвисокочастотні прилади є одни із основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль.
Створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

“Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків та суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір та важливі стратегічні об’єкти держави”, – наголосили в ПС ЗСУ.
Там додали, що не перешкоджатимуть неупередженому розслідуванню справи, але закликали усі правові інстанції приймати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави.

Що таке клістрон і навіщо їх вилучали


Завідувач кафедри інформаційних технологій і моделювання у КЕІ КНЕУ ім. Вадима Гетьмана Ігор Шелевицький пояснює, що клістрон це високочастотна лампа, яка може генерувати й посилювати електромагнітні коливання.

Водночас експерт не розуміє, навіщо ДБР було вилучати клістрон із бойового комплексу. "Навіщо забирати клістрони із собою? Які умови транспортування й зберігання, що саме із ними робили, і в якому стані повернули? Як це вплинуло на характеристики й надійність приладу?", - написав Ігор Шелевицький у Facebook.

"Я уточню що без клістрона радар мертвий. Просто купа металу. Й ракети не полетять", - додав він.

Головред "Цензор.Нет" Юрій Бутусов нагадує, що клістрони для ракет С-300 можна купити лише в Росії.

"У чому суть справи? ДБР шукає компромат на колишнє керівництво, на Порошенко та його команду по закупках в оборонній сфері. Де знайти компромат? На закупках запасних частин, які Україна закуповує у Росії", - написав Бутусов у Facebook.

Журналіст додає, що у спробі "повісити" на п'ятого президента Петра Порошенка цілком очевидні речі правоохоронці "дійшли до абсурду".

"Люди повинні розуміти наслідки своїх дій і наслідки перевищення повноважень. Річ у тім, що постанова суду не передбачала вилучення клістронів взагалі! Це вкрай підозріла ситуація, і дії людей, які це зробили, мають усі ознаки державної зради", - підсумував Бутусов.
ДБР НАНОСИТЬ ЧЕРГОВИЙ УДАР ПО СИСТЕМІ ПРОТИПОВІТРЯНОЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Користувачі соцмереж обурюються вилученням клістронів, адже обладнання дуже просто зіпсувати.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментар

Дід 5 липня 2020, 16:42
А шо ми хотіли від клану бланків-бронштейнів?
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: