Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Куди ж влада планує подіти інших бідолах?

Вже другий день поспіль тривають баталії між продавцями на вул. Ковальській, яких місцева влада охрестила назвою «стихійники» та правоохоронцями і представниками Дрогобицької «муніципальної варти».

Зранку, о пів на сьому, торговий день «стихійників» розпочинається з рейдів – хтось наступає, хтось відступає… Крики, нерви, з’ясування відносин: хто правий "по закону", а кого змушує стояти з продуктами безвихідь?.

Тема стихійної торгівлі на вул. Ковальській – стара і «заяложена».


Я погоджуюся з тим, що продавати харчові продукти в осередках незаконної торгівлі – це правопорушення. Відповідно до статті 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях), реалізаторів продуктів харчування карають штрафом від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без неї. А статтею164 цього кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності. Але розумію й тих, хто не з добра виходить продавати сільськогосподарську продукцію, вирощену своїми руками (це не стосується бариг – тих, що скуповують та перепродують продукти, адже вони, як правило, мають багато товару, який розкладають на величезних столах). Чи молочниць, не враховуючи перекупок.

Ми дізналися, що місцеве самоврядування має намір «переселити» торговців з вул. Ковальської на автостоянку біля колишнього готелю «Тустань», за яку судиться з владою громадський та політичний діяч, колишній директор «Тустані» Тарас Гентош.

П. Тарас підтвердив цю інформацію, і висловив з цього приводу своє бачення.

- Карантинні заходи, які просто «висмоктали» з людей усі соки, змусили торговців ставати до торгівлі – щоб поповнити матеріальний добробут. Городину та молочні продукти на себе не одягнеш, але, якщо їх продаш – купиш найнеобхідніше: одяг, бакалію, засоби для гігієни, тощо. Тож кількість торговців на вул. Ковальській помітно збільшується. Попри війни з ними можновладців - їх щодня набирається більше 100 осіб. Майже ніхто не погоджується йти торгувати на ринок біля «Чагарів». Люди вже звикли до цього місця, тож вважається, що тут швидше продаш, бо більше покупців з центральної частини міста.
Загальна ж площа автостоянки, куди хочуть посунути молочниць та селян, які торгують сільськогосподарською продукцією, займає приблизно 650 метрів квадратних. Готова до експлуатації площа (впорядкована та заасфальтована) приблизно займає 440-450 метрів квадратних.

Згідно з правилами торгівлі, пожежної безпеки та вимог Кабінету Міністрів України, у зв’язку з карантинними заходами та високими показниками захворюваності на коронавірус на Львівщині, максимальна кількість торгових місць не повинна перевищувати 50-и осіб.
Влада зобов’язалася забезпечити підприємців торговими місцями, площадкою під торгівлю, згідно санітарних норм, з усіма комунальними вигодами. – Висловився Тарас Гентош. –
А ще – нормальним накриттям від дощу та негоди. Якщо дотримуватися приписів Кабміну (йдеться про відстань між рядами, проходами), то реально тут може розміститися не більше 40-45 чоловік. Куди ж влада планує подіти інших бідолах?
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: