Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Піклуймося про літніх батьків і сусідів! COVID-19 насамперед чатує на людей похилого віку

В червні місяці 2020р відмічається значне ускладнення епідситуації на Львівщині, щоденно реєструється до 25% виявлених захворювань на COVID-19 із обстежених.
Станом на 24.06.2020р підтверджено 4627 випадків, з яких 123 летальні, одужали 712 чоловік.
Найбільш уразливою групою населення до інфікування COVID-19 є люди старші 60 років, особливо ті, які мають хронічні захворювання серцево-судинної та дихальної системи, цукровий діабет, ожиріння.
Піклуймося про літніх батьків і сусідів!


Як допомогти літнім людям:
* попросіть своїх батьків або сусідів залишатися вдома;
* дізнайтеся, кому потрібно купити продукти, ліки або засоби для дезінфекції.
Купіть те, чого потребують ваші сусіди, і занесіть їм додому. Залишайте покупки біля дверей або тримайте дистанцію 1,5- 2 м., спілкуючись із ними;
* частіше запитуйте літніх про стан здоров’я. У разі потреби допоможіть їм зв’язатися з лікарями;
* стежте за рівнем тиску та загальним станом самопочуття;
* якщо маєте змогу, створіть волонтерські групи для підтримки тих, хто належить до групи ризику - особливо літні люди!!!
Які найефективніші заходи профілактики?
Наразі не має імунітету, вакцин та ліків проти нової коронавірусної інфекції. Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції – фізичне дистанціювання та щоденна гігієна. А саме:
• безконтактне привітання;
• гігієна рук;
• дотримання респіраторної гігієни і етикету кашлю;
• дистанція не менше півтора метри від інших людей у публічних місцях;
• самоізоляція у разі появи респіраторних симптомів. Потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, настільки, наскільки це можливо. Особливо, якщо серед них є люди похилого віку.
Вірус передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тобто через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі розповсюджуються на відстань близько метру від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч. Також краплі, що містять вірус забруднюють предмети і поверхні. Інші люди можуть інфікуватися через дотик до таких предметів або поверхонь, а потім — до очей, носа чи рота.
На початковій стадії зараження коронавірусом, захворювання проявляється ознаками звичайної застуди: сухий кашель, підвищення температури, кон’юнктивіт, діарея. При важких формах захворювання стан хворого швидко погіршується, температура тіла дуже висока, з’являється кашель та дихальна недостатність.

У разі появи перших симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції негайно зверніться до сімейного лікаря
.
Завідувач відділення організації епіддосліджень Дрогобицького ММВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» Янківська Л.В.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: