Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ЛОДА ознайомилась з роботою закладів охорони здоров’я міста Котермака

17 червня з робочим візитом до Дрогобича завітав директор Департаменту охорони здоров`я ЛОДА Орест Чемерис.

Про це повідомляє прес -служба Дрогобицької міської ради.

Посадовець взяв участь у відкритті оновленого сімейного відділення №4 КНП «Дрогобицька міська поліклініка». Також Орест Чемерис ознайомився з роботою міських закладів охорони здоров’я, зокрема КНП “Дрогобицька мiська лiкарня № 3”, КНП “Дрогобицька дитяча мiська лiкарня” та КНП “Дрогобицька мiська лiкарня № 1”.

Після ознайомлення з обсягом робіт та змінами, які вдалося реалізувати у Дрогобичі посадовця проінформували міський голова Тарас Кучма та начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба, про умови роботи розповіли п. Оресту самі лікарі.


У КНП «ДМЛ №3» Орест Чемерис оглянув діагностичні кабінети, оновлену операційну, приміщення Міжрайонного скринінгового центру для діагностики передракових захворювань та раку у жінок, який відкрили у 2017 році.У дитячій лікарні посадовці оглянули приміщення майбутнього інфекційного відділення. За словами керівниці Оксани Стебельської, у відремонтованому приміщенні можуть розмістити 20 ліжок. Однак для початку роботи необхідно облаштувати вентиляційну систему, на що потрібно понад 3 млн грн. Місцеве керівництво закликало Ореста Чемериса посприяти у вирішенні цього питання.

Перебуваючи у КНП «ДМЛ №1», керівнику Департаменту охорони здоров’я ЛОДА генеральний директор КНП Андрій Коцюба продемонстрував проєкт оновлення приймального відділення. Ознайомили з роботою реанімаційного відділення. Також продемонстрували роботу відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, яке відкрили рік тому. За словами заввідділення Василя Романяка, за цей період вже проведено 440 операційних втручань, з них 132 стентувань. Досі усі пацієнти були з Дрогобиччини. Зараз оперують й мешканців інших територій. Позитивно й те, що є співпраця з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова.

У ході огляду закладів охорони здоров’я, Тарас Кучма та Володимир Чуба проінформували Ореста Чемериса про те, як відбувалася реорганізація ЗОЗ у КНП та з якими труднощами вдалося зіткнутися. Як вдалося зберегти медзаклади та їх песонал, які були проблеми з виплатою зарплати і недоотриманням коштів за пролікованих іногородніх пацієнтів. Так, за останні 4 роки на зарплату медикам довелося дофінансувати з місцевого бюджету понад 80 млн гривень. А від зволікання із запровадженням медреформи втрати становили близько 330 мільйонів гривень. Та проблеми з фінансуванням вирішуються після запровадження реформи охорони здоров’я вторинного рівня. Так, Дрогобичу не доводиться тепер виборювати кошти за надані послуги мешканцям інших територій. Попри зауваження, які виникають при запровадженні медреформи, у більшості медзакладів тепер коштів вистачатиме не лише на зарплату працівникам, а й розвиток матеріально-технічної бази. Яскравим прикладом цього є міська поліклініка, зміни у якій суттєво помітні після запровадження реформи первинного рівня.

Підбиваючи підсумки з оглянутого та відкриття оновленого сімейного відділення №4 КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Орест Чемерис зазначив: «Саме тут, на Дрогобиччині, розуміють наскільки важлива професія медика, зокрема починаючи від лікаря, закінчуючи молодшою сестрою. Відчувається, що цінується і поважається робота кожного. Тому бажаємо тільки успіху. Так тримати!».
Завершив посадовець свій візит до Дрогобича оглядинами площі Ринок та зустрічі у кабінеті міського голови, у міській Ратуші, де проговорили питання єдиного медичного простору та подальшої долі дрогобицького тубдиспансеру.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: