Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

На сесії Львівської облради обговорили питання повернення в державну власність ПАТ "СГХП "Полімінерал"

Ще у 2018 році Головне управління Державної екологічної інспекції у Львівській області повідомляло, що ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" не виконало приписи екологічної інспекції.
На сесії Львівської облради обговорили питання повернення в державну власність ПАТ "СГХП "Полімінерал"
"Підприємство не пробурило не менше трьох свердловин і не обладнало їх приладами для постійної реєстрації рівня розсолів і відбору проб; не провело очистку і ремонт усіх спостережних свердловин на шахтних полях рудників №1 та №2; не провело маркшейдерську зйомку породних відвалів та ложа хвостосховища; не забезпечило постійне перехоплення фільтрату мірабіліту з відвалу Західний-біс; не відновили реперну мережу станцій до параметрів, передбачених затвердженими програмами спостережень", - йдеться у повідомленні.

Варто б додати, що у 2017 року у зоні розробок підприємства "Полімінерал" (Стебник, Львівська область) над старою карстовою порожниною площею понад гектар обвалилося склепіння.

Третього червня під час сесійного засідання та обговорення питання про обвал карстових порід на Стебницькому гірничо-хімічному підприємстві «Полімінерал», депутат фракції ВО «Свобода» Олексій Балицький з приводу даної ситуації зауважив, що власник «Полімінералу» Олег Бахматюк був «другом» влади й не виконував природоохоронні зобов’язання.

«Власник «Полімінералу» ніколи не планував займатися виробництвом на цьому підприємстві – його купили з метою перепродажу. Була чітка схема, яка дозволила уникнути виконання природоохоронних зобов’язань. Справи зависли в судах, які тягнуться роками. Іншого виходу, як завершити процес «мокрої консервації» я не бачу. Як відомо, 14 млн кубометрів розсолів уже вже закачано, залишилося закачати ще незначну кількість. І це треба завершити.

Чому все так сталося? Тому що власник завжди був у добрих стосунках із владою. За попередньої влади ніхто його не рухав, бо він був «другом влади». «Другом», який наробив нам стільки біди», – наголосив Олексій Балицький.

Його підтримав депутат Львівської облради Михайло Задорожний, котрий голосував проти приватизації даного підприємства (за словами депутата, це питання розглядалося на сесії облради у 2012 р.).
- Фонд держмайна та Кабмін дозволивши приватизацію, хотіли просто "спихнути" з себе проблему щорічного виділення коштів на природоохоронні заходи (на них щорічно виділялося з держказни 26 млн грн). - Зауважив Михайло Задорожний. І запитав у представника фонду держмайна: "Чи була з їхнього боку бодай одна спроба - подати до суду та розірвати угоду з власником "Полімінералу", який сьогодні є в розшуку і перебуває за межами України?".
На думку депутата, тільки представники влади на державному рівні спроможні це зробити.

На сесії пролунала пропозиція - звернутися до голови ЛОДА М. Козицького з тим, аби обласна адміністрація ініціювала звернення до владних інстанцій на рівні Києва щодо розірвання Угоди і повернення в державну власність ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал".

Якщо чиновники та представники фонду держмайна зараз не зважаться на комплексне розв’язання проблеми Стебницького “Полімінералу”, що, звичайно, вимагає чималих фінансових затрат, то в найближчому майбутньому за свою недбалість та безгосподарність доведеться розплачуватися людськими життями, знищенням фауни і флори й тоді доведеться виділяти в десятки, сотні разів більше коштів. Призупинення природоохоронних заходів може призвести до катастрофічних процесів - Стебницька катастрофа 1983 року може повторитися.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: