Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

В ЛОДА обговорено ситуацію з рекультивацією Броницького полігону ТПВ

Ще в квітні місяці на е-сервісі «e-dem.in.uа» була подана петицію «Сміттєва криза у Дрогобичі», суть якої полягає у вирішенні сміттєвої проблеми Дрогобича шляхом залучення найвищого керівництва держави. За одну добу петиція набрала необхідну кількість голосів для розгляду питання міською радою.
В ЛОДА обговорено ситуацію з рекультивацією Броницького полігону ТПВ
Адже в час поширення пандемії коронавірусу довготривале постійне загострення ситуації навколо вивезення з м. Дрогобича сміття на Дрогобицьке сміттєзвалище біля с. Брониця стає загрозою виникнення екологічної катастрофи.

Схоже, владні мужі на рівні області таки почули людей і їхнє твердження про те, що Броницьке сміттєзвалище - це єдиний полігон в нашому регіоні, від якого залежать і місто і район.


Як повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, вчора, 3 червня за участю місцевого самоврядування Дрогобича, відбулася нарада щодо вирішення проблеми подальшої рекультивації міського полігону твердих побутових відходів на території Броницької сільської ради. Це один із ключових етапів комплексного відновлення полігону.

Проблема функціонування цього полігону гостро постала ще два роки тому – він є переповненим. Місцеві депутати прийняли рішення про закриття полігону, а мешканці села блокували доїзди до нього. У 2018 році було розроблено проєкт рекультивації сміттєзвалища.

У квітні цього року виконавчий комітет Дрогобицької міської ради у зв’язку з ситуацією, яка склалася в місті із вивезенням сміття, ухвалив рішення – провести на сміттєзвалищі в Брониці першочергові роботи та розпочати складування ТПВ.

Як зазначив під час наради Руслан Гречаник, директор департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА, при рекультивації полігону насамперед треба враховувати його вплив на довкілля. Сьогодні актуальним є не тільки питання куди вивозити відходи, а й те що ми отримаємо через кілька років і як це вплине на екологію краю.

Під час наради також обговорили питання фінансування подальшої рекультивації. Варто зазначити, що за проєктом рекультивації сміттєзвалища передбачено комплекс заходів спрямованих на зменшення засміченої території, покращення водно-повітряного режиму ґрунтів прилеглих ділянок, створення зони додаткового складування ТПВ, продовження терміну експлуатації сміттєзвалища. Щоб провести рекультивацію сміттєзвалища необхідно спочатку привести його до норм експлуатації полігонів побутових відходів.

Використання полігону у селі Брониця визначено Стратегією поводження з відходами Львівської області до 2030 року (погоджена Львівської обласною радою) та проєктом Регіонального плану управління відходами до 2030 року у Львівській області.

На сьогодні на Дрогобиччині централізований вивіз побутового сміття на полігони здійснюють лише 47 населених пунктів, що становить трохи більше половини населених пунктів району. Це один з найнижчих показників охоплення централізованим вивезенням ТПВ у Львівській області. Тому проблема поводження з побутовими відходами для району стоїть особливо гостро.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: