Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Хто закриває лікарні – той відкриває цвинтарі... Адже статистика хворих на туберкульоз є невтішною.…

Ще в березні місяці поточного року масового розголосу набула тема можливого закриття протитуберкульозних диспансерів по всій Україні.
На думку реформаторів, нововведення не провокують поширення хвороби в соціумі, тим більше - перебування в ньому людей, які можуть поширювати туберкульоз. На їхню думку, реформа має під собою економічне обґрунтування – зменшити витрати коштів і часу на утримання хворих.
Та чи збільшиться від цього результативність медичних закладів?


Питання результативності протитуберкульозних медичних закладів після нововведеної реформи по всій Україні поки що залишаєтся відкритим.
Хто закриває лікарні – той відкриває цвинтарі... Адже статистика хворих на туберкульоз є невтішною.…
Проте новина з приводу закриття Дрогобицького стаціонарного відділення протитуберкульозного диспансеру спричинила у соцмережах неабиякий резонанс.
Дійсно, на сторінці Дрогобицький протитуберкульозний диспансер у фейсбук повідомляється про те, що у Дрогобичі, ліквідовують цей медзаклад.

- Так. Нашу установу з 1 липня 2020 року, згідно з наказом центру Львівського легеневого здоров’я, ліквідовують, як непотрібну, - підтвердив інформацію директор Дрогобицького міжрайонного протитуберкульозного підрозділу Львівського центру легеневого здоров’я Юрій Скурчанський.

- При цьому всіх лікарів закладу просто звільняють - тож невдовзі ми поповнимо лави безробітних, - обурюються співробітники диспансеру. - Не дивлячись на те, що такої якості медичний заклад разом з вишколеним персоналом могли б бути корисними для мешканців не лише Дрогобиччини... Але й для Львівщини.Прикра ситуація з працівниками диспансеру ускладнилася ще одним, доволі прикрим фактажем: вже в понеділок, 18 травня, на лікування у Львівський центр легеневого здоров’я, з 25-и хворих на активний туберкульоз, які лікувалися стаціонарно у Дрогобичі, забрали 9 хворих, які погодилися їхати на лікування до Львова. А 16 з них пішли додому на амбулаторне лікування; це ті хворі, у яких зафіксовано важку форму туберкульозу, і яким потрібно проходити курс лікування в медзакладі не менше місяця. Усім їм потрібне контрольоване лікування медпрацівниками (вчасно приймати ліки, проходити певні процедури, дотримуватися правил безпеки), аби не наражати на небезпеку здорових людей у своєму оточенні.
За словами Юрія Скурчанського, це – ті пацієнти, які з відкритою формою туберкульозу йдуть у соціум, попередньо відмовившись від лікування у Львові. Вони несуть загрозу своєму оточенню. Пацієнти ж, які вживають необхідні медикаменти, завжди мають змогу одужати й забути, що вони лежали в певному медзакладі.

До плачевної картини, де Львівська обласна державна адміністрація вирішила не послаблювати карантин у зв’язку зі зростанням кількості хворих на коронавірус, може підключитися ще одна біда - хворі на туберкульоз мешканці Дрогобиччини практично опиняються на вулиці...

Отож, ліквідація Дрогобицького протитуберкульозного підрозділу загрожує розповсюдженню туберкульозу та значно погіршить стан епідеміологічної ситуації в нашому регіоні.

Аби не допустити закриття Дрогобицького міжрайонного протитуберкульозного підрозділу Львівського центру легеневого здоров’я, працівники цього закладу звернулися до депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, який у свою чергу скерував відповідний депутатський запит голові ЛОДА М. Козицькому та голові ЛОР О. Ганущину.

У зверненні, зокрема, йдеться про те, що Дрогобицький протитуберкульозний диспансер ще з 1998 р. активно використовує амбулаторне лікування.

- Але щоб належним чином підготувати амбулаторне лікування, треба 1,5-2 місяці стаціонарного лікування. Що ми й робимо останніх 10 років. І показники ефективності лікування туберкульозу в нашому медзакладі завжди були одні з найвищих в області і по Україні. Плюс наявність у нашому лікувальному закладі оснащених відповідним обладнанням приміщень. - Підсумовують медпрацівники даного закладу. І додають, що, можливо, хтось з високопосадовців забажав "прихватизувати" будівлю, яка є ласим шматком для т.зв. інвесторів. Бо ж добре вкладати інвестиції в добротну установу... Непоганий зиск...

- Дуже сумно, що чиновники від медицини так негативно оцінили нашу роботу", "Ми чітко виконуємо свою роботу,в нас мульти-дисциплінарна команда ! За що нас закривати???", "Хто закриває лікарні - відкриває цвинтарі... Статистика хворих на туберкульоз є сумною, це не є хвороба соціально незахищеної верстви населення, як вважали раніше", "Я так розумію комусь будівля потрібна? Все чисто,охайно, доглянуто, ремонт. А продадуть і не скажуть що там було.", "А як же слова міністра МОЗ у передачі Право на владу?", - такі коментарі залишили користувачі мережі під повідомленням щодо закриття диспансеру у соцмережі фейсбук.

- В нашій владній структурі опираються на нову стратегію лікування в межах 3-4 тижнів у лікарні. Така стратегія не є ефективною, оскільки написана вона людьми, які не розуміються на спеціалізації лікування туберкульозних захворювань. Вона є можливою в тих країнах, де є низький рівень захворюваності на туберкульоз. В Україні на сьогоднішній день рівень захворюваності на туберкульоз є в 5-6 разів більше, ніж в країнах Європи. - Продовжує думку своїх колег Юрій Скурчанський.

І щоб довести свою думку до логічного завершення, п. Юрій дозволив опублікувати на сайті "Лайф Інфо" своє звернення на ім'я голови ЛОР, голови ЛОДА, президента, міністра охорони здоровя, депутата ВР О. Саламахи. Поки що відповідей немає.

ЗВЕРНЕННЯ


Я, Скурчанський Юрій Михайлович, лікар-фтизіатр колишного Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру, разом з іншими колишніми працівниками Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру, а тепер Дрогобицького міжрайонного протитуберкульозного підрозділу Львівського центру легеневого здоров`я, хочемо просити Вас «подякувати» всім медичним реформаторам що так інтенсивно і по-європейськи реформовують фтизіатричну галузь, що, думаємо, варто їхні уміння і завзятість рекомендувати Європейській медичній спільноті. Особливо наполегливість і медично-організаторський рівень п. Радуцького і керівництва НСЗУ. Завдяки їхнім рекомендаціям з 01.03.20 на Львівщині відбулась реорганізація фтизіатричної служби через що 250-300 працівників фтизіатричної галузі Львівщини втратили роботу, а допомога туберкульозним пацієнтам стала для них (пацієнтів) більш важкодоступною і віддаленою. Поряд з цим реформи не зупиняються. Внаслідок початку дій П-го етапу реформи через фінансову неспроможність і обмеженість, - з 01.07.2020р. ще 250-300 чоловік втратять роботу ( див. наказ Львівського центру легеневого здоров`я № 156 від 28.04.20р. ) Дрогобицький протитуберкульозний диспансер, де були якісні сучасні приміщення європейського рівня, налагоджений складний та ефективний процес діагностування і лікування туберкульозної патології на рівні Європейських стандартів навченим і висококваліфікованим персоналом, - ліквідували і створили Дрогобицький міжрайонний протитуберкульозний підрозділ, який з 30.06.2020р. повинен бути закритим.
- Це нічого, що Дрогобицьких фтизіатричних 90 працівників поновлять лави безробітних. Адже президент України задекларував створення 1 000 000 нових робочих місць найближчим часом. З 01.07.20р. ще 250-300 працівники периферійної фтизіатричної галузі Львівщини стануть в чергу на обіцяні президентом 1 000 000 робочих місць. А туберкульозні пацієнти будуть множитися зі швидкістю, не меншою за швидкість поширення короновірусної інфекції.
- Дуже сподіваємось, що Ви об’єктивно розберетесь в ситуації, візьмете собі в порадники фахівців знаючих,практичних прагматичних та ефективних, - і зможете цю місцеву реформу скерувати в позитивне русло.
- Реформа системи охорони здоров`я звичайно потрібна. Але в обіцяних НСЗУ 20 тис. грн. на лікування туберкульозного випадку, - це не реформа, це чергова руйнація всього того, що напрацювали далеко не самі глупі фтизіатри за останні десятиліття. В Європі лікування середньостатистичного туберкульозного випадку ( не хіміорезисцентного, не ускладненого ) оцінюється в 50 тис. євро. А НСЗУ і п . М. Радуцький пропонують оцінити в 20 000 гривень. Та в компанії «Борис», звідки п. М. Радуцький, - за 20 000 гривень апендицит не прооперують. А вони хочуть туберкульоз вилікувати.
- По Україні середньостатистичні показники вартості лікування 1 випадку туберкульозу в 2018-2019 роках становили від 120 до 400 тис. грн., (від 4000 до 13000 євро в залежності як від менеджерських підходів керівників туберкульозних закладів, так і від їх консервативності).
- В Дрогобицькому протитуберкульозному диспансері вартість лікування 1 випадку туберкульозу на рік в цінах 2018-2019 років становила близько 60 000 грн.
- Не думаю, що ліквідація всього Дрогобицького протитуберкульозного підрозділу покращить ситуацію в плані досягнення бажаних змін в медицині. А хороші приміщення і навчений колектив нашого закладу можна було б, на мою думку, використати більш раціонально.
- Враховуючи все вище подане, - прошу об’єктивно розібратись в ситуації і не виганяти на вулицю тих фтизіатричних працівників, які не залишили Україну, не поїхали на заробітки за кордон, а чесно і добросовісно виконували свої обов’язки, і не залишити туберкульозних пацієнтів без медичного обслуговування
Тим більше, що минулоріч по Львівській області нараховувалося близько 1800 хворих на туберкульоз людей. На Дрогобиччині таких осіб нараховувалося 250.
Станом на травень місяць поточного року по Дрогобицькому районі та у самому Дрогобичі (не враховуючи даних з Трускавця та Борислава) хворих на туберкульоз - 90 чоловік.

Як бачимо, статистика є невтішною... #туберкульоз вбиває більше ніж #коронавірус. Якщо хтось забув, подивіться на звіти.

Якщо ж влада належним чином не відреагує на звернення медпрацівників Дрогобицького міжрайонного протитуберкульозного підрозділу, який з 30.06.2020р., згідно з рішенням дуже "мудрих голів" наших чиновників згори, повинен бути закритим, вони залишають за собою право на акції протесту.

Соціально-свідомі дрогобичани запевняють, що готові підтримати медиків. Особливо тепер, коли вони, ризикуючи власним здоров'ям, рятують наше життя, наражаючись на небезпеку бути інфікованим короновірусом, та роблять все можливе, аби не допустити розповсюдження туберкульозної інфекції. І враховуючи те, що Дрогобицький протитуберкульозний диспансер власне є ефективним і найкращим в області, нам з вами потрібно підтримати лікарів-фтизіатрів, щоб зберегти Дрогобицький міжрайонний протитуберкульозний підрозділ в складі стаціонарного відділення. ДЛЯ НАШОГО МІСТА, ДЛЯ НАС З ВАМИ!!!
Вікторія ЛИШИК. Фото - Протитуберкульозний диспансер, мережа фейсбук
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарі

Степанов 24 травня 2020, 01:23
Називати “покращенням реформи” боягузливий крок у минуле –– означає брехати та зневажати усіх українців, в тому числі медиків, які заслуговують на гідну та справедливу винагороду за свою роботу.
Справжня трансформація системи охорони здоров’я не може бути втілена, коли влада прагне виключно подобатись. Не можна трансформувати рівень медичної допомоги у лікарнях та поліклініках, коли ти дивишся на медиків як на електорат/потенційний ризик для місцевих виборів восени. Сьогодні і Зеленський, і Радуцький, і Баканов захищають виключно власні політичні інтереси та статус-кво давно діючих в регіонах медичних еліт й фармацевтичної мафії.
Якщо багато слухати маячню Глузмана про ЦРУ і “світову змову”, то можна навіть не відчути, як перетвориш усю країну на дурдом. Якщо вважати голосом “бідних лікарів” мільйонера і переховувача вбивць Тодурова, то можна навіть не відчути, як всі притомні медики втечуть. Якщо для протидії пандемії залучати “експертизу” інфекціоніста-расиста Голубовську, то можна за три місяці досі не спромогтись тестувати людей на COVID-19 у достатніх масштабах і не забезпечити медиків елементарними засобами захисту.
Медикам –– зрівнялівку і рабство, пацієнтам –– страх, страждання і смерть, Зеленському і ко –– закордонні клініки та високі рейтинги. Українцям пора дорослішати, вимикати телевізор і розуміти наслідки власних рішень.
  • Подобається
  • 0
Наталя 25 травня 2020, 09:47
Нова позорна влада нічого нового не побудувала, а старе, не збудоване ними руйнує. Те саме стосується медицини. Маски радуцький з зекоміками за безцінь спродали за кордон, а медиків сам на сам залишили з проблемою епідемії коронавірусу. Тепер "зелена погань" взялася за тубдеспансери. Щоб захопити і "злити" олігархам приміщення медзакладів для їхніх злочинних потреб? За такої влади і кари Божої не треба, вона і ж кара Божа.
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: