Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Місцеве самоврядування Трускавця дає "задній хід"- погашення боргу перед Дрогобицьким водоканалом вирішено відтермінувати.

У зв’язку із оголошенням на усій території України карантину, що призвело до значного скорочення доходів ТОВ «Трускавецький водоканал» та неспроможності повернути поворотну фінансову допомогу в термін, визначений пункту 3.3. Договору про надання поворотної фінансової допомоги №1 від 06.08.2019 року, з метою забезпечення сталого функціонування системи водопостачання та водовідведення міста Трускавця та недопущення виникнення надзвичайної ситуації, створення умов, що сприятимуть забезпеченню водопостачання міста, забезпечення стабільності роботи ТОВ «Трускавецький водоканал», відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України, статі 179 Господарського кодексу України, статті 1046 Цивільного кодексу України, статей 25, 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада Трускавця вирішила відтермінувати повернення боргу водоканалу Дрогобича. До кінця поточного року.
Місцеве самоврядування Трускавця дає "задній хід"- погашення  боргу перед Дрогобицьким водоканалом вирішено відтермінувати.
Як інформує на своїй сторінці КП "Дрогобичводоканал", фінансовий стан підприємства ускладнила й свіжа недоплата у березні, коли підприємство недоотримало 2,6 млн грн: 1 млн від населення та 1,6 млн від ТОВ “Трускавецький водоканал”.

З цього приводу у пятницю, 3 квітня, у Дрогобицькій міській раді міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з міськими головами Стебника — Петром Старосольським, Борислава — Ігорем Яворським та Трускавця — Андрієм Кульчинським. У ході зустрічі керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала проінформував присутніх міських голів про стан сплати за послуги водопостачання їх містами. За словами Романа Шагали, оплата за спожиті послуги водоканалом міста Борислава становила 0%, водоканалу Трускавця — 53%. У березні оплата населення за спожиті послуги в лютому становила: міста Стебник — 67%, Дрогобицького району — 83%, населення міста Дрогобича — 77%.

Незважаючи на те, що керівництво курортного Трускавця скаржиться, що відсутність під час пандемії туристів у місті різко негативно позначається на фінансовому стані ТОВ «Трускавецький водоканал», сторони визнали, що КП «Дрогобичводоканал» — є стратегічним підприємством, яке забезпечує регіон водою, тому необхідно докласти всіх зусиль, щоб воно продовжило належне функціонування. За результатами перемовин, для сплати КП «Дрогобичводоканал» 2 мільйонів 600 тисяч гривень за послуги електропостачання, міські голови Трускавця та Борислава зобовязалися до 18 квітня повернути підприємству борг у сумі 1 мільйон 187 тисяч гривень, з яких 800 тис. гривень — Трускавець, 387 тис. гривень — Борислав. КП «Дрогобичводоканал» виплатить 1 мільйон 400 тисяч гривень з власних надходжень.

Та схоже, місцеве самоврядування міста-курорту вирішило дати "задній хід"...

Міська рада не лише погашає борг трускавецького водоканалу коштом городян. А й відтерміновує повернення наданої підприємству позики (1.4 млн. грн.). у той час, коли у бракує грошей, аби виплатити зарплату працівникам бюджетної сфери.

Як повідомив трускавецький мер Андрій Кульчинський в ефірі одного з телеканалів, у квітні міська скарбничка недоотримала 60% надходжень через карантинні заходи.
- Дійсно, Трускавецький водоканал несе тягар старих боргів перед КП “Дрогобичводоканал” з 2014 року. І треба визнати, що без сторонньої допомоги цей борг погасити важко. Ми змушені будемо брати позику у казначействі, аби закрити усі бюджетні видатки, - бідкався Андрій Кульчинський.

І у той же час на сайті міськради з’являється проєкт My Webpage рішення, яким до 31 грудня відтерміновується повернення 1,4 млн грн, наданих торік у липні міському водоканалу. Підприємство отримало бюджетну допомогу на безоплатній основі, тобто нарахування процентів за користування бюджетними коштами не встановлювалося.

Однак за прострочення терміну повернення фінансової допомоги водоканал мав би сплатити пеню міській раді. Аби «вберегти» підприємство від додаткових витрат - мерія піклується про продовження терміну.

Очевидно, така ж доля спіткає і надану цього року позику з бюджету у такій же ж сумі – 1,4 млн грн. Марно сподіватися, що водоканал поверне її вчасно. Та чи є взагалі повертатиме…

Протермінований борг ТОВ “Трускавецький водоканал” на 1 квітня 2020 р. становив 10,9 млн грн. На сьогоднішній день цей борг суттєво збільшився.

Нині ситуація з водопостачанням міста-курорту є критичною – якщо Трускавець не погашатиме вчасно заборгованість перед дрогобицьким водоканалом (борги підприємства-банкрута Трускавецького водоканалу), то не отримуватиме від нього послуг. А вода з озера викликає постійні нарікання мешканців через незадовільну якість.

Ох як же доречною буде нагадати мерові Трускавця передвиборчу обіцянку щодо «Питної води одразу із крану!». У програмі «Трускавець – 2020» задекларовано: цілодобове забезпечення якісною питною водою, встановлення сучасних міських систем очистки води, гарантований контроль якості води.
Вікторія ЛИШИК

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: