Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Магістральний водогін “Гірне-Дрогобич” перенесуть за межі гірничого відводу Стебницького “Полімінералу”.

Як повідомляє пресслужба Львівської міської ради, 24 квітня, Кабінет міністрів погодив виділити 26.666 млн гривень на перенесення магістрального водогону “Гірне-Дрогобич” за межі гірничого відводу Стебницького “Полімінералу” на Дрогобиччині.

«Перенесення водогону – один із найважливіших кроків з попередження надзвичайних ситуацій, котрі можуть виникнути, якщо будуть нові провалля. Водогін, а також електромережі та дорогу, треба переносити, інакше Дрогобич та сусідні села можуть залишитися без води», - написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук також і заступник голови ЛОДА Юрій Холод.
Магістральний водогін  “Гірне-Дрогобич” перенесуть за межі гірничого відводу Стебницького “Полімінералу”.
Стебницький “Полімінерал” належить до екологічно небезпечних об’єктів Львівської області. З зупинкою калійного комбінату, тут припинилися природоохоронні заходи, що й стало однією з причин обвалу й техногенного землетрусу понад два роки тому. Провалля, яке утворилося в березні, – вже 37-ме карстове провалля на території Стебницького калійного родовища. Геологи зазначають, що воно аж ніяк не останнє. Тому перенесення інфраструктурних мереж для регіону є вкрай важливе.

Нагадаємо: певному рішенню Кабміну передувала надзвичайна ситуація техногенного характеру: 15 березня цього року поблизу Стебника утворилося карстове провалля. Вперше земля тут провалився восени 2017 року. Згодом дрогобицька мерія уточнила, що діаметр нового провалля – 150 м. Воно за 150 метрів розташоване від краю утвореного у 2017 році провалу. Борти нового провалу є дуже крутими – близько 60-65 градусів, через що його схили досі продовжують обвалюватися. Геологи зазначають, що незаповнені підземні порожнини, які утворилися після видобування калійної солі, можуть провокувати обвал порід і надалі. Тому основні лінії і мережі комунікацій – дорогу, водогін та електромережі – потрібно переносити.Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: