Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ЯКИХ ПОРАД СЛІД ДОТРИМУВАТИСЯ, АБИ УНИКНУТИ ШТРАФІВ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ: ПОРАДИ ЮРИСТІВ (ПЛЮС ВІДЕО).

Умови карантину суперечать одразу п’яти статтям Конституції, але нові обмеження не діють в таких зонах, як "тротуар", "вулиця" чи "ліс". Цією лазівкою можна скористатись, аби відстояти свої права в умовах неоголошеного надзвичайного стану.

Із 6 квітня Кабмін своєю постановою посилив умови карантину. Штраф за їх порушення – 17-34 тисячі гривень для фізичних осіб, та до 170 тисяч гривень – для посадових осіб, як це передбачає стаття 44-3 Кодексу про адміністративні порушення (КпАП).

Громадян зобов’язали носити маски та інші засоби захисту в громадських місцях, до яких внесли і прибудинкові території. В таких місцях можна бути не більше ніж по двоє, і лише для супроводу дітей. В лісопаркові зони можна ходити лише по одному, і лише для вигулу домашніх тварин. За «службової необхідності» пересування не обмежені, але засоби захисту все одно потрібно носити.

Очільник уряду Денис Шмигаль пояснив такі заходи “мінімізацією поширення епідемії коронавірусу”. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко – тим, що основні випадки зараження Covid-19 в Україні відбувались саме в парках. Але такі аргументи не обґрунтовують позаконституційного обмеження свободи пересування для громадян, притаманного скоріше режиму надзвичайного стану, проголосити який Банкова поки не наважилася.


Що робити в цій ситуації? Адвокати радять сумлінно дотримуватися карантинних приписів Кабміну. Там є достатньо лазівок, аби відстояти свої права і свободи без звернення до суду, або ж – без накладання штрафу від поліції.
ЯКИХ ПОРАД СЛІД ДОТРИМУВАТИСЯ, АБИ УНИКНУТИ ШТРАФІВ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ: ПОРАДИ ЮРИСТІВ (ПЛЮС ВІДЕО).
- Карантин для всієї країни можна запроваджувати лише після проголошення надзвичайного стану, розповів представникам ЗМІ керуючий партнер АдО “Донець і Партнери”, адвокат Артем Донець. - За його словами, Кабмін може запровадити карантин лише за ініціативи міністерства охорони здоров’я та лише за поданням головного санітарного лікаря України як очільника санітарно-епідемологічної служби, ліквідованої ще в 2017 році. А стаття 40, пункт «й» закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» передбачає лише один випадок, коли головний санітарний лікар України може подати обґрунтоване подання з пропозицією про встановлення карантину – це введення режиму надзвичайного стану в Україні чи в окремих місцевостях.

Чинне законодавство і далі гарантує свободу пересування наших громадян – тобто стаття 33 Конституції та стаття 12 закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. То ж як говорить Шульгін, центральна та місцева влада по суті порушують права кожного, хто законно перебуває на території України.
ЯКИХ ПОРАД СЛІД ДОТРИМУВАТИСЯ, АБИ УНИКНУТИ ШТРАФІВ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ: ПОРАДИ ЮРИСТІВ (ПЛЮС ВІДЕО).
Окрім цього, влада ще й порушила статтю 68 Конституції. Ця стаття говорить, що “незнання законів не звільняє від відповідальності”. Але ж ця стаття і не зобов’язує громадянина знати й інші нормативно-правові акти, зокрема рішення Кабміну чи місцевої влади, навіть якщо вони стосуються боротьби із поширенням коронавірусу. Втім, цю норму Конституції автори статті 44-3 КпАП проігнорували, та й дозволили штрафувати на 17-34 тисяч гривень за порушення навіть тих приписів місцевої влади, про існування яких людина може навіть не здогадуватись, наголосив Шульгін.

Майже кожен протокол за порушення карантину та штраф в 17-34 тисяч гривень можна буде оскаржити, стверджує Донець. За його словами, скласти протокол за статтею 43-2 КпАП, тобто за порушення умов карантину поліція має право лише, якщо факт хвороби громадянина на Covid-19 достеменно доведено. Але ж поліція – не лікарі, тому хвороби діагностувати не можуть.

Поліцейські можуть погрожують штрафом за відсутність маски та інших засобів захисту. Натомість, громадянин може заперечити, що не зміг отримати обов’язкові безплатні засоби захисту, як це передбачає стаття 20 закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

Врешті, поліція не має права затримувати громадян під приводом "медичних заходів", наприклад – доставки у відділення, щоб з’ясувати факт захворювання на Covid-19. Санкцію на це може дати лише суд. Якщо ж поліція затримала громадянина, він має право нічого не підписувати без власного адвоката або того, кого дає держава в рамках безплатної правової допомоги.

Прогалини в законодавстві дозволяють взагалі уникнути штрафу за порушення карантину. Наприклад, громадянин має право не підписувати протокол за порушення умов карантину. Максимум, що поліція може зробити в цьому випадку – затримати на 3 години "для встановлення особистості", говорить Донець.

Кабмін заборонив перебування без маски у громадських місцях. Єдине тлумачення терміну є в законі про зменшення вживання тютюнових виборів.

Відповідно до цього визначення громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Юристи відзначають, що законодавець хоч і встановив поняття "громадського місця", але не розтлумачив при цьому поняття "проїжджа частина" та "тротуар". Тобто, перебуваючи на тротуарі, громадянин формально не зобов’язаний дотримуватись карантинних приписів, додає Шульгін.

Кабмін заборонив відвідувати лісопаркові зони та стадіони, а також перебувати в громадських місцях без маски. Але при цьому, як стверджує адвокат Тетяна Бережна, громадяни й далі мають право гуляти в лісі, завдяки плутанині у визначеннях.

Ліс – це "тип природних комплексів (екосистема), у якому поєднуються переважно деревна та чагарникова рослинність з відповідними ґрунтами, трав’яною рослинністю" і тому подібне. А уряд заборонив гуляти у «лісових ділянках з естетично цінними ландшафтами, призначених для масового відпочинку населення". Відповідно, саме в лісі громадяни й далі мають право гуляти та займатись спортом.

Формально, по вулиці можна бігати навіть без маски. Але при цьому слід оминати зупинки транспорту як "громадські місця", щоб уникнути штрафів.

Штрафування т.зв. поліцією за гуляння на свіжому повітрі без маски - утиск і порушення прав людини!!!


Якщо до вас звертається поліцейський, пред'являючи претензію за гуляння без маски, в цій ситуації:
- спілкуйтеся підкреслено ввічливо і спокійно, адже він виконує свою роботу;
- попросіть триматися від вас не ближче за два метри;
- не пред'являйте ніяких документів - у нього немає повноважень цього вимагати;
- назвіться Сидір Мартинович Пеньгу, а краще - взагалі відмовіться представитися, що заслав на ст. 63 Конституції - у нього немає повноважень встановлювати вашу особу;
- назвіть адресу "на селі у дідуся", а краще взагалі відмовися відповідати, пославшись на ст. 63 Конституції - у нього немає повноважень встановлювати вашу адресу;
- на питання "чому без маски" відповідайте - у мене немає грошей купити маску, якщо хто хоче щоб я був в масці, нехай подарує її мені;
- на питання "чому гуляєте в парку в карантин" відповідайте, що конституція, як найвищий закон прямої дії, гарантує вам свободу переміщення по території країни;
- після цього на усі питання відповідайте "відмовляюся відповідати на основі ст.63 Конституції України";
- коли вам набридне спілкуватися з поліцейським, ввічливо нагадаєте йому, що у нього немає повноважень вас затримувати і якщо він це зробить, то відповідальність буде кримінальна - за незаконне позбавлення волі;
- після цього ввічливо попрощайтеся і продовжуйте прогулянку, оскільки свіже повітря і сонце - це корисно і в них немає і не може бути ніякого коронавіруса;
- якщо поліцейський порушує ваші права - дзвоните 102, дзвінок пишеться, і надиктуйте заява про злочин.
Якщо вирішать скласти протокол, взагалі замовкнете, нічого не підписуйте і ні до чого з рук поліцейського не торкайтеся.
Потім напишіть мені - я вам допоможу із запереченнями для суду. Нині суди відхилили переважну більшість незаконних протоколів поліції.
PS: Пам'ятайте, що коронавирусная пандемія - фейк. Зараз на планеті хворіє 0.01 населения, що в 100 разів менше, ніж мінімальний епідемічний поріг. А це означає, що, карантин незаконний.

Врешті, лазівки є навіть у праві вигулювати домашніх тварин. За законом, це не лише собаки чи коти, але й інші тварини, які "не мають життєздатних диких популяцій", і які людина штучно вивела для задоволення власних естетичних потреб.

І такий правовий режим запускається лише указом президента України, який має затвердити Верховна Рада.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: