Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Рішення остаточне - Дрогобицький солевиварювальний завод не приватизують, – Фонд держмайна

Ще донедавна Дрогобицький солевиварювальний завод потрапив до переліку підприємств, які підлягають приватизації. Ні місцева самоврядування, ні соціально-свідома громадськість були не в захваті від такого перебігу подій. На їхню думку Ухвала Львівської обласної ради щодо звернення до Кабінету Міністрів, у якому та просить передати підприємство у комунальну власність, може може призвести до знищення заводу.

Як повідомляла пресслужба Дрогобицької міської ради, під час чергового засідання сесії у січні місяці поточного року Львівська обласна рада підтримала позицію Дрогобича щодо збереження Дрогобицького солевиварювального заводу у власності громади з передачею майнового комплексу підприємства у комунальну власність міста.


До слова, ще 18 грудня депутати Дрогобицької міської ради з цього приводу також звернулися до екс прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

Державне підприємство «Солевиварювальний Дрогобицький завод» не включено до переліку об`єктів великої приватизації державної власності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 №36-р, та не включено до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2020 році.
Про це офіційно повідомили у Фонді державного майна України.

Зазначимо, Дрогобицький солевиварювальний завод — це одне з найстаріших підприємств у Східній Європі, яке до сьогодні зберегло технологію виробництва солі шляхом видобування ропи та виварювання її на дровах. Дрогобицька солеварня — невід’ємна частина історії сучасного Дрогобича, яка постала під загрозою можливого зникнення.

Тоді громада, журналісти та влада об`єдналися заради порятунку Дрогобицького солевиварювального заводу.
Десятки звернень до Уряду, розробка концепції розвитку підприємства із переданням у комунальну власність, виступи на телебаченні – саме так рятували солеварню.
Рішення остаточне - Дрогобицький солевиварювальний завод не приватизують, – Фонд держмайна
Відтак у Фонді державного майна України зазначили, що солеварню не включено до переліку об`єктів великої приватизації державної власності та не включено до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2020 році.
Щодо передачі заводу у комунальну власність, то у Фонді держмайна зазначили: вище вказане державне підприємство не є об`єктом безоплатної передачі у комунальну власність.

«Солеварня — це не просто підприємство, це — душа міста, від якої не відмовиться жоден дрогобичанин. Всі підприємства, які колись були передані у приватну власність, сьогодні знищені в прямому значенні цього слова. Те, що сьогодні завод не приватизовують, це поки пів справи, перед нами постає завдання відновлення рекреації та туризму на базі солеварні, оскільки це єдиний шанс відстояти право на життя цього унікального заводу», — прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: